Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowackie piwa w Krakowie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
    pojedź ze mną to się napijesz na melinie ...
    Ziomek choć raz przeczytaj uważnie temat. Chodzi o piwa słowackie w Krakowie, nie gdzieś w Cieszynie na melinie. Zaczynam się poważnie na Ciebie wkurzać. Co chwilę zamieszczasz jakieś posty nie na temat lub obok tematu, a moje prośby nie dają skutku.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Petros
      Gość
      • 11-2006
      • 28

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smrtan
      Kelty w Cieszynie? A tuś mi bratku.... Kelta słowackiego to ja w Cieszynie na oczy nie widziałem - poza butelkami które z uporem maniaka woziłem do domu ze studiów w Bratysławie, natomiast czeskiego nie uświadczysz już ani lanego (lokal na Saskiej Kępie jest od roku w ustawicznym remoncie) ani butelkowego ;(
      2 dni temu się dowiedziałem że "Vecirka" przy rynku plajtnęła i nie wiadomo co z nią będzie...
      He he he no to panowie zrobiliście niezły mix Już się połapać w tym wszystkim nie mogę he he he. Chyba najlepszym wyjściem z sytuacji będzie wybranie się na Słowację i zrobienie sporych piwnych zakupów z przewagę KELT'a i Smadnego Mnicha zakupionych w Kauflandzie

      Comment

      • smrtan
        Senior
        • 03-2002
        • 229

        #18
        Zdecydowanie - gdzie może być największy wybór słowackich piw niż na Słowacji
        Z KRK to w sumie blisko... Tutaj wybór raczej marny - kiedyś widziałem w sklepie w Galerii Kazimierz czarnego Sarisa po ponad 5 PLN co mnie z jednej strony do łez rozbawiło a z drugiej strony zmroziło (cena w słowackim markecie wynosiła ówczesnie 15 koron wliczając kaucję, którą wliczyć należy bo butelki w PL traktowane były jako bzw). Piwa oczywiście nie nabyłem - miałem akurat przywiezioną przez Słowaków z roboty skrzynkę którą dostałem pod choinkę...

        @ Schlangie: Ostrava leży w Czechach
        Jeśli bardzo tęsknisz za Ostravarem to pewnie ucieszysz się jak w końcu zrobię prawo jazdy i zacznę regularnie jeździć do domu
        Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

        W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

        Mój browar domowy
        Etykiety moich piw domowych

        Comment

        • smrtan
          Senior
          • 03-2002
          • 229

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
          pojedź ze mną to się napijesz na melinie ...
          jak on ma być takiej jakości jak garażowy Red Label to mimo wszystko podziękuję

          P.S. Piwo na melinie?
          Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

          W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

          Mój browar domowy
          Etykiety moich piw domowych

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            "na melinie" czyli "w domu". ja tak to zrozumiałem, bo gdzieś mi się obił o uszy taki zwrot.
            Last edited by e-prezes; 03-11-2006, 23:27.

            Comment

            • Titus_Fox
              Senior
              • 10-2005
              • 400

              #21
              He, he, meliny rządzą Słowackie piwka też. Nic nie pobije kraty Martinskiego Zdroju wypitej przy ognisku do kiełbaski

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
                ... Słowackie piwka też. Nic nie pobije kraty Martinskiego Zdroju wypitej przy ognisku do kiełbaski
                oj muszę się z tobą niezgodzić. ja tam wolę beczułkę Dark Ale przy kominku z wesołą kompaniją.

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #23
                  Proszę pisać na temat.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                    Proszę pisać na temat.
                    nie ma w Krakowie piw słowackich! koniec kropka.

                    Comment

                    • Titus_Fox
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 400

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      oj muszę się z tobą niezgodzić. ja tam wolę beczułkę Dark Ale przy kominku z wesołą kompaniją.
                      Prezesie, gdzieś twój duch przygody ? W maju 2001 w Starej Horze nic nie wchodziło tak dobrze jak Martinsky Zdroj. Kominek dobry zimą, ale na wiosnę i latem, a także ciepłą jesienią, grzechem jest trzymać swoją wesołą kompanię w domu

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        przykro mi bardzo, ale jeśli się nie zorientowałeś... jest zima! kominek bardziej stosowny od ogniska, a w 2001 roku to ja też pijałem słowackie piwa i uważałem, że nie ma lepszego. od tego czasu wiele wody w wiśle upłynęło i zmieniłem zdanie.
                        znowu mnie Maggyk wybanani tzn. wywali.
                        Last edited by e-prezes; 04-11-2006, 15:21.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          nie ma w Krakowie piw słowackich! koniec kropka.
                          no dobra! nie jest tak do końca. raz w roku są w Krakowie Dni Słowackie na Rynku i właśnie wtedy leją jasnego Topvara (do plastiku). Importer, który dawniej sprowdzał Topvary m.in. do Krakowa - firma Martin bodajże - sprowadza teraz Moravary, Ostrovary, etc.

                          Comment

                          • Titus_Fox
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 400

                            #28
                            Zmieniło się o tyle, że obecnie słowackie piwka to własność Heinekena, Sarisa lub Pilznenskiego Prazdroju, niewiele zostało niezależnych, praktycznie nie ma. Ale smak wciąz dobry. A że pora roku taka a nie inna...cóż. I tak nie mam pozwolenia na kominek w swoim M-3

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
                              Zmieniło się o tyle, że obecnie słowackie piwka to własność Heinekena, Sarisa lub Pilznenskiego Prazdroju, niewiele zostało niezależnych, praktycznie nie ma. Ale smak wciąz dobry.
                              Saris i Prazdroj należy do SABMillera. w tym roku (chyba) Topvar wykupił Heniek. są istotnie smaczniejsze niż nasze koncerniaki, ale to koncerniaki.
                              A że pora roku taka a nie inna...cóż. I tak nie mam pozwolenia na kominek w swoim M-3
                              są i kominki do M-3, niektóre nawet nie mają ognia w środku

                              Comment

                              • smrtan
                                Senior
                                • 03-2002
                                • 229

                                #30
                                Pivovar Šariš, a.s. należy od jakiegoś czasu do SAB'a. Tenże sam goliat łyknął w tym roku Topvara. (Prazdroj jest w Czechach)

                                Heniek położył swoje paskudne globalne łapska na Hurbanovie oraz 3 innych browarach, które wszystkie są juz ś.p.: Corgoń, Martiner (podobno niektóre pomieszczenia wciąż są wykorzystywane jako magazyn) & Gemer (wykorzystywane są nadal pomieszczenia administracyjne)

                                Wciąż działają Popper, Steiger, Stein i Urpin.

                                Jest też jeszcze reaktywowany browar w Ilavie ale on zdaje się znowu zaprzestał warzenia, wystawił ostatecznie oferty sprzedaży całego wyposażenia związanego z produkcją piwa i przerzucił się tylko i wyłacznie na produkcję napojów... :|

                                AFAIK działa też 9 minibrowarów oraz browarów restauracyjnych ale tutaj nie mam pewności co do stanu faktycznego na chwilę obecną.

                                tyle n/t Słowacji
                                Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                                W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                                Mój browar domowy
                                Etykiety moich piw domowych

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎