Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Knajpy/sklepy w Brugii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    Knajpy/sklepy w Brugii

    Wybieramy się do belgijskiej Brugii w najbliższym czasie większą ekipą i pilnie poszukuję jakiejś solidnej piwnej knajpy.
    Ktoś może zaraz napisze, że prawie każda w Belgii jest taka. Nie jest to jednak prawdą, do tej pory byłem co prawda tylko w Brukseli ale tam na rynku i okolicach wszędzie te same, popularne piwa.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #2
    Polecam zarejestrować się na http://www.ratebeer.com
    Dzięki temu uzyskasz dostęp do opcji wyszukiwania np. lokalów łącznie z pokzaniem ich na mapie.
    Jeśli masz tam konto, to tu masz link: http://www.ratebeer.com/Maps/PrintCity-Brugge-23.htm

    Ale innym też się może przydać więc podam spis tych lokalów / brewpubów i sklepów:

    1 De Kuppe Bar Kuipersstraat 19, Brugge
    2 Brouwerij Straffe Hendrik / De Halve Maan Brewery Walplein 26, Brugge
    3 Bier Paleis Store Katelijnestraat 25-27, Brugge
    4 De Bierboom Bar Langestraat 73, Brugge
    5 Bier Tempel Store Philipstockstraat 7, Brugge
    6 Café Vlissinghe Bar Blekersstraat 2, Brugge
    7 The Bottle Shop Store Wollestraat 13, Brugge
    8 2 be Store Wollestraat 53, Brugge
    9 Brasserie Erasmus Restaurant Wollestraat 35, Brugge
    10 Staminee de Garre Bar De Garre 1, Brugge
    11 Den Dyver Restaurant Dijver 5, Brugge print
    12 Poatersgat Bar Vlamingstraat 82, Brugge
    13 Dickies Beer and Grillhouse Restaurant 16 Vrijdagmarkt, Brugge
    14 Bacchus Cornelius Store Academiestraat 17, Brugge
    15 Bierbrasserie Cambrinus Bar Philipstockstraat 19, Brugge
    16 De Zolder Bar Vlamingstraat 53, Brugge
    17 Brouwerij De Brugse Bierkaai Brewpub Nieuwstraat 9, Brugge print
    18 ’t Brugs Beertje Bar Kemelstraat 5, Brugge
    19 De Kelk Bar Langestraat 69, Brugge

    Nie narozrabiajcie tam, bo Nam wywalą z pucharów ostntią drużynę
    Last edited by Pendragon; 07-08-2009, 17:57.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Jest szansa, że napiszę coś o Brugii w niedzielę lub poniedziałek. Stay tuned

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Byłem dziś w Brugii, ale niestety zbyt wiele do napisania nie mam. Raz, że wizyta była dość krótka, a dwa, byłem kierowcą, więc degustowanie raczej odpadało

        Mogę jednak napisać, że knajpek w Brugii jest zatrzęsienie. Miasteczko jest wybitnie turystyczne, więc jeśli tylko pójdziecie na starówkę, na pewno znajdziecie coś ciekawego. Zapewne w większości króluje belgijska masówka (standardowy zestaw - Hoegaarden, Stella, Leffe, Grimbergen, Maes), ale w wielu na pewno znajdzie się lokalnego witbiera - Brugs - a pewnie i da się napotkać inne ciekawostki. Ceny raczej zbliżone do brukselskich - od 1,80e za 0,25 witbiera do ok. 3,50e za butelkowych trapistów.

        Na pewno warto jednak pójść do sklepu Bier Paleis (nr 3 na liście podanej przez Pendragona). Jest tam ogromny wybór piwa, w tym wiele prawdziwych regionalnych ciekawostek, a także bardzo dużo regionalnego szkła. Wyszedłem stamtąd z obładowanym plecakiem, a to tylko jedno z miejsc w Belgii, gdzie zamierzam się zaopatrzeć w piwne ciekawostki. Ceny nie są oczywiście niskie - od 1,25e w górę, przy czym nie kupiłem chyba nic przekraczającego 2,50e - ale za niektóre specjały naprawdę warto tyle dać.

        Comment

        • k_k_s
          Senior
          • 02-2005
          • 193

          #5
          Dzięki za wskazówki, obcykałem już sobie dwie knajpy.
          Możesz dopisać przykładowe nazwy tych specjałów którymi warto się zaopatrzyć?

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Później dopiszę parę nazw. Na razie napiszę tylko, że kierowałem się trzema kryteriami: 1 - rzeczy miejscowe, brugijskie; 2 - piwa, o których już wcześniej czytałem (tutaj), że są ciekawe i rzadkie; 3 - piwa, których nazwy zupełnie nic mi nie mówiły, bo to też było dla mnie swoistą zachętą.

            Comment

            • k_k_s
              Senior
              • 02-2005
              • 193

              #7
              Dochodzę do 100 wypitych piw belgijskich czyli niewiele będą mi mówić pozostałe tysiące. Lato jest więc jakbyś wskazał dobrego Wita to będę podwójnie rad

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Na witach akurat szczególnie dobrze się nie znam, bo piłem bodaj 3 - Hoegaardena, Brugsa, Blanche de Namur. Z tych trzech brugijski jest akurat najsłabszy, natomiast Blanche de Namur najlepszy - oczywiście moim zdaniem.

                Napiszę jeszcze co nieco o wczorajszych zakupach.
                Przede wszystkim ciekawostki brugijskie: inny witbier, czyli Steen Brugge Wit, a poza tym 401 Triple z Brugse Autonome Bierproevers, Brugse Zot w wersji Blond i Dubbel, Straffe Hendrik Tripel i Brugge Tripel od Palma.

                Innych wymieniać już nie będę, bo dużo tego i mi się nie chce Wejdź do tego sklepu, a na pewno nie pożałujesz

                Comment

                • Krotoszyniak
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 516

                  #9
                  Moze Celis White z Van Steenberge
                  Admin z Ratebeera
                  Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                  Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                  Comment

                  • k_k_s
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 193

                    #10
                    Choć na forum opisane mało pozytywnie to wierzę na słowo i zapisuję.
                    Last edited by k_k_s; 25-08-2009, 19:41.

                    Comment

                    • k_k_s
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 193

                      #11
                      Ostatecznie nie zaliczyłem sklepu na Katelijnestraat i żałuje bo Bier Tempel na Philipstockstraat okazał się beznadziejny. Może i były tam jakieś regionalne piwa ale zasadniczo był dość mały a ceny prawie jak u nas w marketach (czemu nie tak trudno sie dziwić, sklep tuż przy rynku).

                      Co do knajp to troche lepiej niż w Brukseli. Co prawda w knajpach przy rynku wybór dość cienki ale np przy hotelu, 10min od centrum, były 2 strony w menu. Najwidoczniej turyści i tak idą w te najpopularniejsze.

                      Ja wyznaczyłem sobie do zaliczenia 2 knajpy a były nimi ’t Brugs Beertje (300 piw w menu) i Cambrinus (400 piw). Ostatecznie zajrzałem tylko do tej drugiej. Wystrój trochę surowy, sztywne drewniane krzesła, proste stoły. Raczej taka lepsza stołówka niż dobra piwna knajpa. O wielości piw świadczyła tylko wystawka za barem. W Delirium Cafe w Brukseli (1200piw) nie byłem więc wystarczyło mi to menu żeby zwariować. Wiekszość piw które piliśmy miało swoje szkło, tu nic do zarzucenia. Gorzej jak jakieś komuś zasmakowało i chciał jeszcze jedno. Okazywało się wtedy że większośc piw mają po jednej czy niewiele więcej sztuk.

                      Tyle na temat 1 dnia w Brugii, do następnego.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎