Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrocław, gdzie na piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Crash
    Junior
    • 02-2012
    • 2

    Wrocław, gdzie na piwo?

    Witam

    niedługo wybieram się do Wrocławia i ponieważ spędzę tam jakiś czas, chciałbym dowiedzieć się jakie miejsca polecacie?
    Chodzi oczywiście o jakieś puby/restauracje z dobrym piwem

    pozdrawiam
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    tutej
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      No to tak po krótce:
      1. nasyp kolejowy przy Bogusławskiego - tam do wyboru do koloru, polecam przede wszystkim Czeski Raj i U Augusta (są obok siebie) - w pierwszym świetny, wręcz legendarny wybór piwny, w drugim bardzo wygodne kanapy + również dobry wybór.
      2. Zakład Usług Piwnych - 10 nalewaków, obecnie najwięcej we Wrocławiu.

      no i generalnie tyle to już jest za dużo na człowieka w jeden wieczór ale jeśli mimo to nie miałbyś dość, to polecam:
      3. Nietota - otwierają jakoś później, lepiej tu iść wieczorem, dobry klimat
      4. jak rynek to: Bierhalle bądź Spiż (chociaż spora część forumowiczów by się tu ze mną nie zgodziła - do stwierdzenia samemu).
      5. blisko rynku - Academus - dobry klimat + muzyka, tylko ceny zniechęcające.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #4
        To ja się wpiszę tylko po to, by było widać w stopce link do mapy najciekawszych polskich pubów.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Mihai
          Senior
          • 02-2010
          • 186

          #5
          Generalnie polecam spacer wzdłuż całego nasypu na Bogusławskiego

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
            No to tak po krótce:
            1. nasyp kolejowy przy Bogusławskiego (...)
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mihai Wyświetlenie odpowiedzi
            Generalnie polecam spacer wzdłuż całego nasypu na Bogusławskiego
            Za każdym razem, gdy estakadę nazywasz nasypem, Bóg zabija kotka.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • Mihai
              Senior
              • 02-2010
              • 186

              #7
              Świeć Panie nad jego duszą...
              Obawiam się, że poszukiwania estakady mogłyby wywieść niezorientowanego w okolice Klecińskiej
              Last edited by Mihai; 08-02-2012, 17:06.

              Comment

              • Shedao
                Senior
                • 09-2007
                • 900

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                Za każdym razem, gdy estakadę nazywasz nasypem, Bóg zabija kotka.
                Za każdym razem gdy ktoś nazywa Nasyp inaczej niż: "Nasyp", dwa kotki same rzucają się z urwiska!!

                Comment

                • Crash
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 2

                  #9
                  trochę poczytałem i zaciekawiło mnie Bierhalle - napisali na stronie, że można zobaczyć cały proces warzenia piwa i całą instalację.
                  Widziałem też temat i opinie były dość mało entuzjastyczne, ale i dawno pisane... ktoś był tam ostatnio? coś się zmieniło?

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Ja nie byłem ale o ile się orientuję to we Wrocku jest tylko oddział Bierhalle a samo piwo dowożą z innego ich punktu chyba z Katowic. W tym wypadku obejrzenie całego procesu jest niemozliwe ale niech jeszczce ktoś potwierdzi czy coś mi się nie pokiciało.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #11
                      Potwierdzamy. Bierhalle we Wrocławiu to zwykła restauracja. Proces warzenia można obejrzeć, o ile się na niego trafi, za rogiem - w Spiżu. Ale w sumie to co tam jest do oglądania? Raczej ci nie pozwolą zajrzeć do kadzi. Szybciej do wąchania.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • studentkazs
                        Junior
                        • 05-2012
                        • 6

                        #12
                        naprawdę aż tak źle w tym Bierhalle? a już się nastawiłam na proces warzenia...a co z wystrojem i atmosferą? nadaje się na wyjście z przyjaciółmi? jak oceniacie wysokość cen w stosunku do jakości i smaku piwa?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #13
                          Bierhalle to zwykła pijalnia piwa. Warzenie odbywa się w Katowicach, więc trudno powiedzieć, czy "aż tak źle".
                          Last edited by Pendragon; 18-05-2012, 18:23.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • studentkazs
                            Junior
                            • 05-2012
                            • 6

                            #14
                            ok,ale wyróżnia się czymś przy innych lokalach?

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bierhalle to zwykła pijalnia piwa.
                              Nieźle by się uśmiali z takiego określenia. Bierhalle to "wyjątkowy koncept łączący piwo swojego wyrobu z restauracją typu casual dining". Tak brzmi definicja
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎