Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrocław, gdzie na piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Wyróżnia się tym, że mają lepsze piwo niż wszystkie inne w Rynku.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • studentkazs
      Junior
      • 05-2012
      • 6

      #17
      a polecacie jakiś szczególny rodzaj?

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #18
        Kupisz, spróbujesz to się dowiesz.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #19
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Nieźle by się uśmiali z takiego określenia. Bierhalle to "wyjątkowy koncept łączący piwo swojego wyrobu z restauracją typu casual dining". Tak brzmi definicja
            Nie wiem, czy to twarde i nieświeże co dostałem na talerzu to był ten koncept czy już może casual?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie wiem, czy to twarde i nieświeże co dostałem na talerzu to był ten koncept czy już może casual?
              Z definicji: "Casual dining comprises a market segment between fast food establishments and fine dining restaurants." Czyli na polskim podwórku jakość porównywalna z fast foodem za cenę z restauracji"
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • studentkazs
                Junior
                • 05-2012
                • 6

                #22
                ok, zgodnie z radą : poszłam , spróbowałam, oceniłam. najlepsze chyba było marcowe, ale mam jakieś dziwne poczucie ,że czegoś w tym lokalu brakuje... nie odnieśliście takiego wrażenia?

                Comment

                • piotry
                  Oj tam, oj tam !
                  • 08-2005
                  • 761

                  #23
                  Ja miałem. W moich przypadkach (byłem kilka razy w tym dwa na jedzeniu) brakowało:

                  1. dobrego kucharza (nie polecam jedzenia w tej knajpie)
                  2. dobrej obslugi - mimo ze to pijalnia piwa nie wiedza co podają - raz dostałem pilsa mimo że zamawiałem pszenicę !

                  A tak ogólnie to jest to franczyza jak kazda inna i nie nalezy się po niej niczego spodziewać. Ot taki biznes - ktoś daje pieniadze i ktoś zarabia.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #24
                    Bierhalle nie jest franczyzą. Jest restauracją, a nie pijalnią (inna sprawa jak jest postrzegana ). Restauracja casual dining, jak np. Pizza Hut.
                    Co do dań, to znam lepsze lokale we Wrocławiu z podobnymi cenami (choć im mniej skomplikowane danie w Bierhalle tym większa szansa na dobre jedzenie). Chyba tylko piwo ściąga tam klientów. Obsługa jest z łapanki, a przynajmniej większość kelnerek sprawia takie wrażenie
                    Last edited by chemmobile; 21-05-2012, 16:29.
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • studentkazs
                      Junior
                      • 05-2012
                      • 6

                      #25
                      to prawda, obsługa mogłaby być lepsza...Szanowna Pani Kelnerka doliczyła sobie sama napiwek, bezczelnie zaokrąglając kwotę z rachunku ;p żeby poziom obsługi był tego wart to bym nic nie powiedziała

                      Comment

                      • Cyneq
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 181

                        #26
                        Wydaję mi się, że ktoś tam postanowił, że obsługa ma być na styl niemiecki.
                        Tzn. poszukali specjalnie pań mających cechy przysłowiowej Helgi. Jakby ładnych i miłych dziewczyn było mało w mieście
                        Piwsko wydaje mi się nienajgorsze, ale dawno już tam nie byłem. Docenić trzeba jednak to że jest to jedno z niewielu miejsc które leje coś lepszego niż ogólnie znane sikacze. Wiele razy prowadzałem gości i tam i do innych powszechnie potępianych na forum miejsc, a jednak wrażenie było pozytywnie.
                        W zasadzie jednak każdy wyłom z codziennej piwnej rzeczywistości robi dobre wrażenie.

                        Wracając do tytułowego pytania to przychylam się do listy z trzeciego postu w wątku, ze szczególnym uwzględnieniem Academusa i ZUP.

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyneq Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tzn. poszukali specjalnie pań mających cechy przysłowiowej Helgi.
                          Zapewniam cię, że klientom na równi z piwem podobają się... kelnerki. Chyba macie odmienne poczucia piękna
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyneq Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tzn. poszukali specjalnie pań mających cechy przysłowiowej Helgi. Jakby ładnych i miłych dziewczyn było mało w mieście
                            Ja tam zawsze widziałem niezłe młode laski, które by się chciało .... no nieważne
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • przemo70
                              † 1970-2019 Piwosz w Raju
                              • 05-2007
                              • 1501

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zapewniam cię, że klientom na równi z piwem podobają się... kelnerki. Chyba macie odmienne poczucia piękna
                              I to przeważnie wprost proporcjonalnie do ilości wypitego piwa
                              Save water, drink beer ...

                              http://www.parowozy.com.pl/
                              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #30
                                Na tej zasadzie?
                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎