Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Oktobeerfest CH Galeria Dominikańska, poziom +1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • borsukwroc
    Member
    • 02-2013
    • 71

    Wrocław, Oktobeerfest CH Galeria Dominikańska, poziom +1

    Jako że sklep przeniósł się z Renomy (z małym poślizgiem) to za radą kolegi Darka zakładam nowy wątek. Sklep jak w tytule jest teraz w Galerii Dominikańskiej, poziom +1, przy Starbucksie. Asortyment ten sam, czyli całkiem sporo niemieckich piw. Godziny otwarcia: Pon-Sob od 9:30 do 21:00
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
    Jako że sklep przeniósł się z Renomy (z małym poślizgiem) to za radą kolegi Darka zakładam nowy wątek. Sklep jak w tytule jest teraz w Galerii Dominikańskiej, poziom +1, przy Starbucksie. Asortyment ten sam, czyli całkiem sporo niemieckich piw. Godziny otwarcia: Pon-Sob od 9:30 do 21:00
    A ja doklejam wątek z tamtego adresu:

    https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...enoma-poziom-1

    Moim zdaniem asortyment się dość wyraźnie zmniejszył, przynajmniej w porównaniu co pisałem wcześniej. Z Bawarii dominuje obecnie monachijska klasyka (częściowo koncernowa) - oktoberfestowy Löwenbräu, Spaten, czy Paulaner można spotkać w sieciach i niektórych sklepach w dużo niższej cenie, podobnie jak np. Tuchery. Z ciekawszych piw z tego regionu był Jacob (ciemna pszenica i helles). Podobnie mniej piw z Saksonii, choć pojawił Reichenbrand, w tym warzony u nich Gose oraz Lichtenhainer (Ritterguts).

    Część piw zachowało ceny (ok. 10 zł za butelkę 0,5 l.), ale część jest droższa, niektóre gdzieś do 15 zł.
    Last edited by darekd; 27-09-2022, 21:28.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Wszystko wskazuje na to, że historia się powtarza jak z ich poprzednim adresem:

      Nowy sklep specjalistyczny ( powstał na początku tego roku), specjalizuje się tylko i wyłącznie w niemieckich piwach. Dziś byłem, odwiedziłem i zakupiłem. Bardzo ciekawy wybór, dużo piw z nieznanych mi niemieckich browarów, jak i znanych np Störtebeker'y w bardzo dużej ilości. Mają fejsa: Oktobeerfest | Facebook


      Tym razem wisi kartka "awaria systemu". Awaria zbiegła się się w czasie z coraz większymi pustkami na półkach. Akurat trafiłem na jakąś kobietę zamykającą żaluzje i zapytałem jak długo awaria systemu będzie trwać, prosiła śledzić rozwój wydarzeń na ich profilach społecznościowych

      Chyba ostatnim ich akordem był FDP na stadionie, gdzie ten ich szef przebrany w bawarskie galoty polewał masówkę z Saksonii...

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎