Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Oborniki Śląskie, Skłodowskiej 2 (przy rondzie), Delikatesy Centrum Kopyra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nightwatch Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiem, wiem, że tyle musi kosztować. W końcu w samej Belgii to też ok. 3 euro za butelkę. Swego czasu zarabiałem w euro i łatwiej było wydać te 3 euro, niż teraz 11-12 zł za butelkę 0,33 l. Rzucę jednak jutro okiem na Belgijskie
    Na lato szczególnie polecam wity. Blanche de Bruxelles 0,75L - 15,99zł (o ile dobrze pamiętam), Blanche de Namur 0,75L - 19,99 (genialne piwa), Saison Dupont 0,75L - 19,99zł.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • gubik
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2010
      • 111

      Tyle razy przejeżdżałem tym rondem i co prawda widziałem podświetlany baner Pilsnera, ale nigdy bym się nie spodziewał, że taki wybór piw jest w Obornikach Śląskich. A ja po Wrocławiu szukałem Primatora, Svijanego, Opata Pozdrawiam, niebawem odwiedzę to miejsce

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gubik Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja po Wrocławiu szukałem Primatora, Svijanego
        To chyba niepoprawna odmiana? Piwo pochodzodzi z browaru w miejscowości Svijany, więc poprawnie moim zdaniem jest "szukałem Svijan".
        Nie jest to żaden zarzut do przedpiścy, nie jest jedynym, który tak odmienia tę nazwę (np. Jarasty pyta "nalać ci Svijanego?").

        Chciałbym tylko wyjaśnić tę kwestię. Svijansky Maz, Svijanska Knezna, Svijansky Rytiz i Baron... Wszystko te nazwy wskazują na pochodzenie od miejscowości, a nie od nazwiska, jakiejś cechy, funkcji czy przypadłości.
        Ale to tylko moje przypuszczenia, niech się specjalista jakiś wypowie.
        Last edited by Pendragon; 17-06-2010, 18:34.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          To chyba niepoprawna odmiana? Piwo pochodzodzi z browaru w miejscowości Svijany, więc poprawnie moim zdaniem jest "szukałem Svijan".
          Nie jest to żaden zarzut do przedpiścy, nie jest jedynym, który tak odmienia tę nazwę (np. Jarasty pyta "nalać ci Svijanego?").

          Chciałbym tylko wyjaśnić tę kwestię. Svijansky Maz, Svijanska Knezna, Svijansky Rytiz i Baron... Wszystko te nazwy wskazują na pochodzenie od miejscowości, a nie od nazwiska, jakiejś cechy, funkcji czy przypadłości.
          Ale to tylko moje przypuszczenia, niech się specjalista jakiś wypowie.
          Popieram. Też jestem zwolennikiem tej odmiany.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Bardziej ze mnie językowy praktyk niż teoretyk, ale masz rację, Pendragonie.

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              Panowie to nie jest dział poprawnej pisowni.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • nightwatch
                Junior
                • 01-2010
                • 7

                Udało się, Pszenica z Primatora już w lodówce. Po wejściu do sklepu najpierw konsternacja - na półce nie ma, biegnę do lodówki też nie ma. Poprosiłem pana z obłsugi o sprawdzenie na zapleczu i były. Na samym dole, pod czteroma innymi skrzynkami.

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  Belgijskie piwa

                  Jaka jest dostępność belgijskich piw? Są jakieś piwa trappistów? Będę niedługo w Trzebnicy...
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jaka jest dostępność belgijskich piw? Są jakieś piwa trappistów? Będę niedługo w Trzebnicy...
                    Z Trappistów powinny być na 99% Chimay, Achel, Rochefort, La Trappe, Orval.

                    O ile się nie mylę to zestaw Westmalle z kielichem, być może jeszcze jakieś resztki Westmalle, ale nie dam za to głowy.

                    PS: generalnie nie jestem teraz w firmie, ale z tego co pamiętam i estymowanej przeze mnie sprzedaży powyższe jest zgodne z prawdą, a przynajmniej z moją najlepszą wiedzą.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Wjechał Lwówek i Racibórz!
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Informuję wszystkich potencjalnych klientów, że w dniach 20-29 września sklep będzie nieczynny. 30. września zapraszamy na otwarcie pod nowym szyldem Delikatesy Centrum. Zmiana sieci nie powinna wpłynąć na asortyment piwny w znaczący sposób.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Informuję wszystkich potencjalnych klientów, że w dniach 20-29 września sklep będzie nieczynny. 30. września zapraszamy na otwarcie pod nowym szyldem Delikatesy Centrum. Zmiana sieci nie powinna wpłynąć na asortyment piwny w znaczący sposób.
                          Niech zgadnę: sprzedałeś dobrze prosperujący sklep, by zainwestować w browar

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niech zgadnę: sprzedałeś dobrze prosperujący sklep, by zainwestować w browar
                            Nie właściciel, którym nie jestem , się nie zmienił. Zmieniła się umowa franczyzowa.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Dziś otwarcie nowego, starego sklepu.

                              Powiem, że wygląda imponująco. Inna jakość. Dobre oświetlenie, inne umeblowanie. Można się miło zaskoczyć.

                              chyba trzeba by zmienić tytuł wątku
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Zmianę tytułu właśnie zgłosiłem. Z nowości pojawiły się 3 nowe piwa z Zawiercia (niestety bez Czekoladowego, ale liczę, że niedługo i ono się pojawi), puszkowy amber naturalny i powróciło po kilku miesiącach nieobecności Żytnie z Konstancina.

                                Godziny otwarcia pozostają bez zmian pon-sob 7-22. Niedziele i święta: nieczynne.

                                Uwaga techniczna - ze względu na reorganizację sklepu piwa belgijskie powędrowały na stoisko monopolowe, zaś czeskie i polskie są na półce w dziale piwnym oraz w naszej "antykoncernowej" lodówce.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎