Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Szkocka 40 (róg Szkockiej i Hiszpańskiej), Monopolka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Wrocław, Szkocka 40 (róg Szkockiej i Hiszpańskiej), Monopolka

    Nie wiem dlaczego do tej pory nie opisałem tego sklepu. Może dlatego, że chodzę do niego w kapciach i z powodu tej bliskości traktuję go jak część domu . Lokal sąsiaduje przez ścianę ze znaną w okolicy pizzerią Dalida. Sklep monopolowy posiadający dwa regały tzw. piw regionalnych. W stałej ofercie:
    - Lwówek
    - Ciechan
    - Primator
    - smakowe Jagiełło
    - Miłosław
    - Skalaki
    do tego jakieś pojedyncze marki innych browarów (Svijany, Cerna Hora) oraz Łomże i Perły.
    Chłopaki stawiają raczej na piwa, które im schodzą. Dlatego nie utrzymał się u nich Koreb - dostał pierwszą i jak się później okazało ostatnią szansę Obecnie na próbę mają dwa piwa Pinty: Odsiecz Wiedeńską i Viva la Witę. Oby nie podzieliły losu Koreba.
    Ponadto na stanie sklep ma dużo win, wódek i alkoholi kolorowych.
    Ceny piwa:
    - Lwówek Wrocławskie 3 zł
    - Lwówek Książęce 3,3 zł
    - Skalaki od 3 zł
    - Primatory w przedziale 3 - 6 zł
    - Pinta Odsiecz Wiedeńska 6,9 zł
    - Pinta Viva la Wita 7,5 zł
    Ceny nie należą do najniższych, ale sklep mam pod nosem, więc nie narzekam.
    Aha, kaucja za butelki tzw. browarów regionalnych wynosi aż 60 groszy, co mobilizuje do ich oddawania Praktykowany jest zwyczaj przyjmowania butelek bez paragonu.
    A ZIMNE PIWO stoi w lodówce z tyłu sklepu, w jego dalszej części. Przy wejściu są tylko lodówki "koncernowe".
    Last edited by chemmobile; 27-06-2012, 17:54.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Sklep ma się dobrze, są nowe lodówki. Dobry wybór krajowych kraftów, z zagranicznych też jakieś ciekawostki (m.in. Vinohradsky pivovar i Sbeeria w puszkach z Czech). Miła obsługa.

    Mają też sklepik na ul. Sztabowej 20 i stronę: www.monopolka.pl

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎