Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Wieniawska 2, Alkohole Świata [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Lublin, Wieniawska 2, Alkohole Świata [zamknięte]

    Sklep ma co prawda oficjalny adres na stronie internetowej Krakowskie Przedmieście 57/wejście od Wieniawskiej, ale zlokalizowany jest znacznie dalej od rogu Krakowskiego niż od będącego zaraz obok wejścia do kamienicy Wieniawska 2. Poza tym podanie takiego adresu znacznie ułatwia lublinianom odnalezienie miejsca.
    Duży wybór piw z małych browarów, największy chyba asortyment z Kormorana, Wąsosz, Zawiercie (włącznie z dostępnymi aktualnie Pintami, także "Koniec Świata"), Racibórz, Jabłonowo, Bielkówko, Miłosław, Pokrówka, Krajan. Z browarów Marka Jakubiaka dostrzegłem wyłącznie Ciechana. Brak Grybowa, Gościszewa, i - zdaje się - Czarnkowa. Uwaga: nie wszystkie browary reprezentowane są przez wszystkie rodzaje produkowanych piw, niektóre bardzo wybiórczo.
    Czechy: Skalak, Primator, Opat i dwa piwa z Novej Paki.
    Słowacja: Saris
    Ukraina: Obołoń
    Poza tym kilka (około dziesięciu) ciekawostek z Niemiec, np Aecht Schenkerla czy Reh-Bier.
    No i koncernówka.
    Zapewne coś pominąłem, zarówno z kraju jak i zza granicy, ale - biorąc pod uwagę nędzę lubelskiego zaopatrzenia - jest to miejsce, gdzie można zawsze coś, co da się pić, dostać.
    Asortyment, póki, co stabilny, podobnie było przed mniej więcej miesiącem.
    Proponuję dodać do mapy sklepów piwnych.
    To sama firma ma również sklep na ul. Królewskiej 2, przy Bramie Krakowskiej. Zauważyłem, że tam eksponowana jest tylko mniejsza część sprowadzanego asortymentu. Zresztą to tam poradzono mi przespacerować się na Wieniawską.
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    A jak to wygląda cenowo ?
    Jest coś z Belgii ?

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #3
      Belgii niestety nie ma. Cenowo... zazwyczaj mało zwracam uwagę na to. Zapamiętałem tylko, że Komesy po 6, 85. Zakupiłem dziesięć piw, zapłaciłem 55 zł. W tym była Pinta, dwa Komesy, jedno czeskie, a reszta piwa z krajowych małych browarów.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Cenowo... zazwyczaj mało zwracam uwagę na to.
        Ja zwracam uwagę na ceny i jeśli okaże się, że na Wieniawskiej ceny są wyższe niż np na Tumidajskiego, to nie ma po co zmieniać miejsca zakupu.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          To każdy musi sam sobie rozstrzygnąć. Na Tumidajskiego jest chyba większy wybór, ale poza centrum. I tak powinniśmy chuchać i dmuchać na każdą taką inicjatywę w naszym zapyziałym mieście. Chociaż ja jestem już bliski machnięcia ręką na to i wejścia w sklepy internetowe. Chrzanić tę g...nianą mentalność lubelską.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Nie denerwuj się, sklep to sklep, dla mnie nie ma znaczenia czy w centrum czy nie i tak tyle samo płacę za przejazd. Najważniejszy jest asortyment (dla mnie bardziej interesujące są piwa zagraniczne) i ceny oraz to czy można w sklepie kupić szkło. A sklepy internetowe odpadają.
            Kiedyś kupowałem w Świecie Alkoholi przy Królewskiej ale wybór piw zagranicznych jest tam kiepski.
            Jeśli na Wieniawskiej ceny będą odpowiednie i duży wybór, to będę tam zaglądał.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Ależ ja się nie denerwuję. Ja tylko nieustannie wyrażam dezaprobatę dla tego, z czym mamy do czynienia w mieście L. Jestem w tym konsekwentny i mam do tego prawo. Jak się cokolwiek zmieni, pierwszy z satysfakcją to odnotuję i odszczekam swoje opinie o zapyziałości "koziego grodu".

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Tak, z tym to się zgadzam.
                Last edited by yaro74; 31-12-2012, 16:08.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #9
                  Byłem dziś na Wieniawskiej, rzeczywiście spory wybór piw z małych browarów. Niedługo mają być też piwa z Alebrowaru i być może pojawi się też Widawa. Zagranicznych piw niewiele, kilka czeskich, dwa słowackie, kilka niemieckich. Dla polskich piw warto się tam wybrać.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Rozumiem, że informacja o AleBrowarze i Widawie pochodzi od sprzedawców?

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Tak, od sprzedawcy.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Tak, głównie dla polskich. Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów da znać, gdyby rzeczony towar się pojawił, nie codziennie tamtędy przechodzę....

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #13
                          Na Tumidajskiego, wszystkie 4, po 7,5 zł.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • mlek
                            Member
                            • 01-2013
                            • 79

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak, głównie dla polskich. Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów da znać, gdyby rzeczony towar się pojawił, nie codziennie tamtędy przechodzę....
                            sa juz od jakiegos czasu piwa z AleBrowaru, nie wiem jak wyglada asortyment na dzis dzien ale jakis tydzien temu jeszcze byly Black Hope i Rowing Jack.

                            Uwaga na Burtsztynowe Zawiercie z tego sklepu bo na polce stoja same z wadliwej warki (13.06)

                            Comment

                            • ro-ot
                              Member
                              • 09-2006
                              • 52

                              #15
                              Potwierdzam, że wybór produktów z polskich browarów naprawdę niezły. Ja akurat przyszedłem po konkretne piwo - Portera Łódzkiego i tylko rzuciłem okiem na półki, ale byłoby z czego wybierać.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎