Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Wieniawska 2, Alkohole Świata [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mlek
    Member
    • 01-2013
    • 79

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Ależ ja się nie denerwuję. Ja tylko nieustannie wyrażam dezaprobatę dla tego, z czym mamy do czynienia w mieście L. Jestem w tym konsekwentny i mam do tego prawo. Jak się cokolwiek zmieni, pierwszy z satysfakcją to odnotuję i odszczekam swoje opinie o zapyziałości "koziego grodu".
    no to chyba czas najwyzszy na odszczekanie Zaopatrzenie w Lublinie z pewnością nie jest już zapyziałe. Każda nowa warka AleBrowaru pojawia się na wieniawskiej, w pewnym momencie już nigdzie nie było Rowing Jacka tylko tam (wczoraj sprzedał sie ostatni). Jest jeszcze kilka Kingów. Oczywiście wszystkie nowości z Pinty też. Jakiś czas temu był również Shark. Kupowałem też Artezana (po zawrotnych cenach, ale jednak był). Jest AIPA z Kormorana. Sprzedawcy staraja sie doksztalcac, mozna pogadac o tym co sie leje na kranach u Fotografa (swoja droga ostatnio byl Szczun z Szalupiw). Jest jeszcze conajmniej 7 sklepow w Lublinie z podonym asortymentem. Fakt faktem, na wieniawskiej zazwyczaj jest najdrozej (wyjakiem ostatnio byl Rowing Jack za 6.80- najnizsza cena w Lublinie), ale trudno narzekac, sklep jest w scislym centrum a do tego otwarty do pozna. Kazdy znajdzie cos dla siebie, dla okolicznych mieszkancow jest Perla po 1.99 To co @Prusak: odszczekujesz?

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #17
      Odszczekuję częściowo. Pracowni Piwa jeszcze nie ma w Lublinie. Ale w dużej mierze masz rację. Nie chciałabym też snuć katastroficznych scenariuszy, ale ciekaw jestem jak długo to potrwa, bo miasto nie jest ani bogate, ani jego mieszkańcy w swojej masie nie mają zbyt wyrafinowanych gustów. Przy rocznym PKB w okolicach zera będą się łapać za kieszenie i wybierać Perłę albo Tyskie.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #18
        Poza tym (za kolejny post przepraszam) nie można zapominać, że wciąż jest tu kiepsko, jeśli chodzi o dobre piwa zza granicy. Na Wieniawskiej jest tylko marna reprezentacja, na Kalinie chyba jeszcze mniej. Trudno na przykład o Czechy. Litovel, Skalak, Bernard, czasem Svijany, rzadko coś innego, to stosunkowo słaba reprezentacja.

        Comment

        • mlek
          Member
          • 01-2013
          • 79

          #19
          Pracowania Piwa wyraznie podkresla ze skupiaja sie wokol wlasnego regionu wiec trudno sie dziwic ze jej nie ma w Lublinie.


          Nie wiem "jak dlugo" to potrwa ale skoro carlsbergi w promocji po 2zl nie mogly sie sprzedac a Koniec Swiata 10zl za butelke zszedl na pniu to chyba nie ma sie specjalnie czym martwic. Co do piw z zagranicy to dzis u Fotografa mozesz kupic Punk IPA z Brewdoga Jesli dobrze pamietam jakis czas temu byl i Kocour.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #20
            Niestety w porównaniu z Poznaniem, Łodzią czy Warszawą zaopatrzenie w sklepach jest bardzo kiepskie. U nas kompletnie np: brakuje piwa amerykańskich i co dziwne prawie nie ma piw czeskich. To chyba nie jest fanaberia, że chciałbym się napić przyzwoitej desitki?
            Wybór Belgów bardzo przeciętny, piwa z wysp to w najlepszym wypadku standardowy zestaw z Johna Kinga. Niemcy ostatnio tylko ciut lepiej niż Czechy. A Mikkeller? DeMolen? Emelisse? Nøgne? Popularne ostatnio włoskie wynalazki?

            Rzeczywiście w polskich browarach jest wyraźna poprawa, ale nadal są duże braki i no na piwo trzeba polować. O jakiejś ciągłej dostępności ciężko mówić...
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #21
              Obawiam się, że na piwa z browarów o których piszesz może być u nas małe zapotrzebowanie.

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                Obawiam się, że na piwa z browarów o których piszesz może być u nas małe zapotrzebowanie.
                A nie powinno być podobne jak na AleBrowar i Pintę? Na czeskie desitki też nie będzie chętnych?
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #23
                  I nawet jest w Lublinie hurtownia z czeskimi piwami.

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    I nawet jest w Lublinie hurtownia z czeskimi piwami.
                    Taaaaa, próbowałem się kiedyś z nimi skontaktować. ZERO reakcji, jak tak traktują wszystkich klientów to wcale się nie dziwię, że czeskiego piwa w lubelskich sklepach brak.
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                      A nie powinno być podobne jak na AleBrowar i Pintę? Na czeskie desitki też nie będzie chętnych?
                      Do pewnego stopnia tak, ale mówimy o piwach które kosztują od 12 złotych za mała butelkę, więc popyt z natury będzie mniejszy, zresztą ponoć swego czasu trochę polskich piw rzemieślniczych się przetermimowało na sklepie. Co do czeskich jak najbardziej będą chętni, zresztą od dawna dziwi mnie ich mizerna dostępność.

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do pewnego stopnia tak, ale mówimy o piwach które kosztują od 12 złotych za mała butelkę, więc popyt z natury będzie mniejszy, zresztą ponoć swego czasu trochę polskich piw rzemieślniczych się przetermimowało na sklepie. Co do czeskich jak najbardziej będą chętni, zresztą od dawna dziwi mnie ich mizerna dostępność.
                        Racja, ale te piwa bardzo często mają dłuuugie terminy i nie mówimy przecież o sprowadzaniu ich paletami. Na początek można po sześciopaku...
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #27
                          Owszem, jeśli zamawiasz w tej hurtowni i inne piwa. W przeciwnym wypadku na karton mocno-drogich piw jeszcze trzeba narzucić opłatę za kuriera.
                          Ja tam nie miałem kłopotu z kontaktem z tą hurtownią. Zadzwoniłem, dopytałem się i następnego dnia po zalogowaniu lokal robił zamówienie u nich.

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Owszem, jeśli zamawiasz w tej hurtowni i inne piwa. W przeciwnym wypadku na karton mocno-drogich piw jeszcze trzeba narzucić opłatę za kuriera.
                            Ja tam nie miałem kłopotu z kontaktem z tą hurtownią. Zadzwoniłem, dopytałem się i następnego dnia po zalogowaniu lokal robił zamówienie u nich.
                            Czyli jednak się da? Myślę, że sklep, który będzie miał naprawdę szeroką ofertę ma sporo do ugrania nawet w Lublinie.
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #29
                              Byłem dzisiaj w sklepie i mocno się zdziwiłem, są piwa z De Molena.

                              Comment

                              • kishar
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 1691

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem dzisiaj w sklepie i mocno się zdziwiłem, są piwa z De Molena.
                                A w jakich cenach ??

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎