Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Jutrzenki 10, Piwosz [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danio_145
    Senior
    • 02-2005
    • 723

    #61
    A cenowo?

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #62
      Guzik, nic nie zmieniło się na lepsze. Jak na dzisiejsze oczekiwania, słabo. Ten sam zestaw piw krajowych, o zagranicznych nie ma nawet co mówić. Często braki. Jeśli obecność Ciechana, Raciborza, Konstancina i Kormorana plus wyjątki z Zawiercia (a reszta na zasadzie pojedynczych piw i przypadku, jak Pinta do np brakuje Ataku, jak AleBrowar, to brakuje Rowing Jacka) można uznać za poprawę.... Bez przesady.

      Comment

      • maciek1221
        Junior
        • 03-2013
        • 19

        #63
        A jak w tym sklepie z surowcami piwnymi i ich cenami? Kupuję zestawy surowców w browamatorze i tam wychodzi mi z przesyłką 65zł za taką paczkę na 20litrów zacieranego piwa. Jak jest w tym sklepie?
        Pozdrawiam

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maciek1221 Wyświetlenie odpowiedzi
          A jak w tym sklepie z surowcami piwnymi i ich cenami? Kupuję zestawy surowców w browamatorze i tam wychodzi mi z przesyłką 65zł za taką paczkę na 20litrów zacieranego piwa. Jak jest w tym sklepie?
          Pozdrawiam
          Z tego co pamiętam to w tym sklepie nigdy niebylo surowców, a tak pozatym to nie lepiej zamówić surowców na kilka warek wyjdzie taniej na kosztach przesyłki.

          Comment

          • maciek1221
            Junior
            • 03-2013
            • 19

            #65
            Zamawiam na kilka warek, to oczywiste, ale myślałem, że oszczędziłbym czas na przesyłkę i dotarcie przelewu
            Trudno,myślałem, że tam też są dostępne surowce, wydawało mi się, że gdzieś w Lublinie można było je dostać. Pozdrawiam

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #66
              Proszę się trzymać tematu. W tym dziale dyskutujemy o sklepach i piwach komercyjnych, a nie o piwach domowych.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • mlek
                Member
                • 01-2013
                • 79

                #67
                Dzis bylem (23 marca), jest i atak chmielu i rowing jack, nawet jest imperium i to o okolo zlotowke taniej niz w centrum (ponizej 9zl)

                Comment

                • wimich
                  Member
                  • 08-2009
                  • 44

                  #68
                  Wojtek

                  Słuchajcie. Trafiłem dzisiaj na właściciela w Piwoszu. Polecił mi nowość, piwo które sami importują z GB. Podobno w necie można znaleźć filmik o historii niedźwiedzia Wojtka który razem z polskimi żołnierzami przeszedł szlak bojowy. Na butelce jest adres www.wojtekfilm.com .

                  Ale wracając do piwa. Bardzo fajne prawdziwe brytyjskie Ale. Cena może z górnej półki, ale Ale też

                  Comment

                  • Pierun
                    Member
                    • 05-2005
                    • 65

                    #69
                    Piwo to Indian Pale Ale. Cena 9,70 sporo, ale piwko super.
                    Attached Files

                    Comment

                    • danio_145
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 723

                      #70
                      To już wyjaśnia dlaczego znalazłem butelkę po tym piwie na przystanku MPK na Zana

                      Comment

                      • mlek
                        Member
                        • 01-2013
                        • 79

                        #71
                        wg. ratebeera nie jest to IPA tylko Golden Ale/Blond Ale
                        Przyzwoite piwko

                        Comment

                        • wimich
                          Member
                          • 08-2009
                          • 44

                          #72
                          Cytując za Wikipedią Ale dzielimy na:

                          a) Bitter - gorzkiej, o bursztynowej barwie
                          b) Mild - łagodnej, o małej zawartości chmielu
                          c) India Pale Ale - średnio gorzkiej, którego nazwa pochodzi od tradycyjnego miejsca eksportu tego piwa jakim były Indie
                          d) Old - mocnej, jednak niekoniecznie starej
                          e) Stock - mocnej i bardziej trwałej od pozostałych odmian

                          Nie do końca wiem co to jest Golden Ale/ Blond Ale. Może to inna nazwa któregoś z powyższych, a może jakieś określenie podawanego w brytyjskich pubach Ale będącego mieszanką Bitter oraz Mild Ale.

                          Bynajmniej jeśli chodzi o Wojtka jest to zdecydowanie i bezapelacyjnie Bitter

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #73
                            Proszę poczytać do czego służy Bynajmniej.


                            Przepraszam, musiałem, razi mnie to nad wyraz.
                            Last edited by ART; 03-06-2013, 18:38.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • wimich
                              Member
                              • 08-2009
                              • 44

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Proszę poczytać do czego służy Bynajmniej.


                              Przepraszam, musiałem, razi mnie to nad wyraz.
                              Co razi? Konstruktywna krytyka od krytykanctwa różni się tym, że stawiając zarzuty uzasadniamy je. Np. jak piszę "Nie podoba mi się..." dalej piszę "ponieważ...".

                              Użycie "bynajmniej" moim zdaniem było jak najbardziej prawidłowe, całkowicie zgodne ze znaczeniem słowa. Rozumiem oczywiście zarzut. Pewnie by się nie pojawił, gdybym w moją wypowiedź wstawił cyctat. Wyglądało by to następująco (dla mnie było to oczywiste):


                              Cytując za Wikipedią Ale dzielimy na:

                              a) Bitter - gorzkiej, o bursztynowej barwie
                              b) Mild - łagodnej, o małej zawartości chmielu
                              c) India Pale Ale - średnio gorzkiej, którego nazwa pochodzi od tradycyjnego miejsca eksportu tego piwa jakim były Indie
                              d) Old - mocnej, jednak niekoniecznie starej
                              e) Stock - mocnej i bardziej trwałej od pozostałych odmian

                              Nie do końca wiem co to jest Golden Ale/ Blond Ale. Może to inna nazwa któregoś z powyższych, a może jakieś określenie podawanego w brytyjskich pubach Ale będącego mieszanką Bitter oraz Mild Ale.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
                              wg. ratebeera nie jest to IPA [...]
                              Bynajmniej, jeśli chodzi o Wojtka jest to zdecydowanie i bezapelacyjnie Bitter

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #75
                                Taka mała rzecz, a jak zmienia obraz rzeczy
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎