Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Aleja Spółdzielczości Pracy 34, Alma (Galeria Olimp)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Lublin, Aleja Spółdzielczości Pracy 34, Alma (Galeria Olimp)

    Sklep ten został otwarty stosunkowo nie dawno.
    Wybór piwa stosunkowo ciekawy oparty głównie na piwach zagranicznych, trochę Belgijskich w tym kilka nie widzianych w Lublinie, słaba reprezentacja Czech i Słowacji- tylko masówka, troszkę standardowych piw wyspiarskich, trochę piw z innych krajów, oraz chyba najlepszy wybór piw Niemieckich w Lublinie w tym pełny wybór piw z browaru Engel czy też Tucher (niestety tylko jasna i ciemna pszenica oraz pils) oraz niewidziany wcześniej Diebels plus do tego trochę innych ciekawych piw z tego kraju. Większość zagranicznych piw w cenach około 8 złotych do 10 złotych.
    Z Polskich piw na uwagę zasługuje premiera w Lublinie czyli długo oczekiwany przeze mnie pszeniczny Cornelius w cenie 4.29 za butelkę, oprócz z tego kilka piw z Krajana i Ambera a reszta to koncernowa masówka.
    Ceny jak to w takich delikatesach.
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Corneliusa widziałem wcześniej na Tumidajskiego i w Carreofuerze na Witosa.
    Mnie troszkę wybór piwa rozczarował, ale paru niemieckich już spróbowałem...
    pzdr
    t.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • Pawelord2
      Senior
      • 05-2007
      • 133

      #3
      Kurcze, przechodziłem ostatnio i nie widziałem niczego poza polską masówką, trzeba się będzie jeszcze raz przejść i dokładniej popatrzeć.
      Mają też cygara w ładnym humidorze typu walk-in, ale cena straszliwa.

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pawelord2 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kurcze, przechodziłem ostatnio i nie widziałem niczego poza polską masówką, trzeba się będzie jeszcze raz przejść i dokładniej popatrzeć.
        Mają też cygara w ładnym humidorze typu walk-in, ale cena straszliwa.
        no ja widziałem pare tańszych również, muszę się dokładniej przyjżeć może wrócę do palenia...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • P_K
          Junior
          • 07-2009
          • 8

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
          Wybór piwa stosunkowo ciekawy oparty głównie na piwach zagranicznych, trochę Belgijskich w tym kilka nie widzianych w Lublinie...oraz chyba najlepszy wybór piw Niemieckich w Lublinie w tym pełny wybór piw z browaru Engel czy też Tucher (niestety tylko jasna i ciemna pszenica oraz pils) oraz niewidziany wcześniej Diebels plus do tego trochę innych ciekawych piw z tego kraju. Większość zagranicznych piw w cenach około 8 złotych do 10 złotych.
          Z Polskich piw na uwagę zasługuje premiera w Lublinie czyli długo oczekiwany przeze mnie pszeniczny Cornelius w cenie 4.29 za butelkę, oprócz z tego kilka piw z Krajana i Ambera a reszta to koncernowa masówka.
          Ceny jak to w takich delikatesach.
          kolego Kishar co Ty wypisujesz... najlepszy wybór piw Niemieckich w Lublinie??? Wybór piw importowanych jest wogóle benzadziejnie mały... Poza tym piszesz że pełny wybór piw z Tuchera a potem wymieniasz że są niestety tylko jasne, ciemne i pils.
          Cornelius jest w Delimie, Carrefourze i na Tumidajskiego więc żadna premiera.
          Trochę obiektywizmu by się przydało w ocenie...

          Comment

          • wilko
            Senior
            • 07-2008
            • 226

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika P_K Wyświetlenie odpowiedzi
            Poza tym piszesz że pełny wybór piw z Tuchera a potem wymieniasz że są niestety tylko jasne, ciemne i pils
            zdaje się, że nie do końca zrozumiałeś to co pisał.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
            pełny wybór piw z browaru Engel
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
            czy też Tucher (niestety tylko jasna i ciemna pszenica oraz pils)
            czyli ja tam widzę, że chwali rzekomo dobry wybór piw niemieckich i podaje i ch przykłady. pełna oferta jednego browaru, niestety niepełna drugiego...

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              W Delimie byłem z tydzień temu i Corneliusa nie widziałem, w pozostałych wymienionych sklepach już jakiś czas temu byłem to nie wiem ale, że nikt nie pisał na forum to myślałem, że nie ma.
              Co do piw niemieckich to według mojej oceny i wiedzy mają najlepszy wybór w Lublinie i z mojej wypowiedzi można było to łatwo zrozumieć, że jest tam nie tylko Engel i Tucher.
              Last edited by kishar; 06-07-2009, 16:30.

              Comment

              • P_K
                Junior
                • 07-2009
                • 8

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                Co do piw niemieckich to według mojej oceny i wiedzy mają najlepszy wybór w Lublinie i z mojej wypowiedzi można było to łatwo zrozumieć, że jest tam nie tylko Engel i Tucher.
                Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, ale dla jasności mógłbyś napisać co takiego oni tam mają z niemieckich oprócz Engela i Tuchera.
                Poza tym z Czeskich, Słowackich bida straszna, brak Jagiełły, Ciechanów, Janowa. Ukrainy wogóle nie widziałem a przecież w Lublinie jest dużo ludzi ze wschodniej granicy...
                porażka moim zdaniem ale wybiorę się niedlugo bo może coś się pozmieniało skoro Kishar tak broni tego sklepu...

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #9
                  Jak to nie pisał. Był tu wymieniony Diebels, którego zesztą zakupiłem w Almie. Zdaje się, że widziałem też Krombachera. Ale - generalnie - wybór nie jest wielki, i jak na rzekomo "eksluzywne" deilkatesy, trochę się zawiodłem.

                  Comment

                  • supersklep
                    PiwBiz
                    • 01-2005
                    • 982

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                    niewidziany wcześniej Diebels

                    Z Polskich piw na uwagę zasługuje premiera w Lublinie czyli długo oczekiwany przeze mnie pszeniczny Cornelius .


                    Diebels był w dwóch rodzajach za mojej kadencji na Braci Wieniawskich a Cornelius jak już ktoś wcześniej pisał jest w kilku miejscach i to chłodzony


                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika P_K Wyświetlenie odpowiedzi
                      Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, ale dla jasności mógłbyś napisać co takiego oni tam mają z niemieckich oprócz Engela i Tuchera.
                      Poza tym z Czeskich, Słowackich bida straszna, brak Jagiełły, Ciechanów, Janowa. Ukrainy wogóle nie widziałem a przecież w Lublinie jest dużo ludzi ze wschodniej granicy...
                      porażka moim zdaniem ale wybiorę się niedlugo bo może coś się pozmieniało skoro Kishar tak broni tego sklepu...
                      To może opisz w jakim sklepie jest lepszy wybór niemieckich piw i jakie są to piwa??
                      ja to co zapamiętałem opisałem a, że czasu miałem nie wiele to tylko tyle mi się udało, i oczywiście nie uważam żeby ten wybór był jakiś super ale patrząc na lublin jest najlepszy.
                      Co do czeskich i słowackich to napisałem przecież, że praktycznie nic nie ma, i tak samo o polskich, tylko o ukrainie nie wspomniałem bo jej po prostu nie widziałem.
                      I sklepu nie bronie tylko stwierdzam co widziałem i w kwestii niemieckich coś tam jest chyba, że w innych sklepach jest lepiej a ja o tym nie wiem.
                      Last edited by kishar; 07-07-2009, 16:10.

                      Comment

                      • P_K
                        Junior
                        • 07-2009
                        • 8

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                        To może opisz w jakim sklepie jest lepszy wybór niemieckich piw i jakie są to piwa??
                        Delima:
                        DAB, Radeberger, Schofferhofer Dunkles, Schofferhofer Hefe Waizen, Claustahller, Erdinger, Becks, Dinkelacker, Sanwald, Schwaben (Naturtrube, Das Weizen, Das Schwartze), Salitos, Veltins, Franziskanery, Bitburger...
                        mogłem coś pokręcić i o czymś zapomnieć ale się pofatygowałem sprawdzić.

                        W sklepiku na nadbystrzyckiej nie jest też najgorzej ale dokładnych piw nie pamiętam.
                        Last edited by P_K; 14-07-2009, 11:42.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika P_K Wyświetlenie odpowiedzi
                          Delima:
                          DAB, Radeberger, Schofferhofer Dunkles, Schofferhofer Hefe Waizen, Claustahller, Erdinger, Becks, Dinkelacker, Sanwald, Schwaben (Naturtrube, Das Weizen, Das Schwartze), Salitos, Veltins, Franziskanery, Bitburger...
                          (...):
                          Czyli nic ciekawego.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czyli nic ciekawego.
                            No właśnie same mało ciekawe piwa.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              #15
                              Spieszę donieść, że pojawiło się w Lublinie (nie chcę skłamać, ale to chyba premiera) pyszne piwo z Bambergu "Aecht Schlenkerla Rauchbier, Marzen". Piwo stoi od okresu okołoświątecznego, ale jakoś zapomniałem... Ponadto cała seria piw z browaru Engel w Niemczech, włącznie z kellerami, przenicznym, Aloisiusem i bockiem (chyba pełen asortyment). Pojawiło się też kilka innych ciekawych piw niemieckich, spory wybór belgijskich, natomiast generalnie kiepsko z czeskimi i produktami z innych krajów ościennych. Ale choćby dla wędzonki z Bambergu warto się przejechać.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎