Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piwiarnia Gambrynus (C. H. Blue City) (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #46
    Wróciłem - nabywszy 6 Noteckich dostałem szklaneczkę (ostatnią)
    Wybór niezły - po rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się że w planach ma Bojanowo i Witnicę, choć podobno o BOSSie zdania są podobno podzielone (dziwne, że o Bojanowie nie...)
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #47
      Wreszcie dotarłem do tej nowej Mekki.
      Wybór rzeczywiście niezły. Z krajowych: sporo Noteckiego, Czarna Fortuna, Zwierzyniec (ten ze Zwierzyńca), Gambrynus Leżak, coś z Belgii i chyba jeszcze cuś, ale nie pamiętam. W tym tygodniu ma ponoć być Okuniew.

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #48
        UWAGA UWAGA

        Pojawił się AECHT SCHLENKRLA RAUCHBIER WEIZEN w cenie 9,99zł 0,5l.
        Już mi się jeden chłodzi
        Wędzone pszeniczne. Mniam
        Poza tym Schoefferhoffer pszeniczne jasne i ciemne. Cały czas jest też przesmaczny Hopf Weizen Ale
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #49
          Z krajowych asortyment jakby mniejszy: Książęce z Lwówka, Koźlak z Ambera, Frater z Belgii, oraz Bursztynowe i Starowiejskie z Okuniewa.

          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Hannibal
            Senior
            • 03-2004
            • 1426

            #50
            Byłem parę razy w tej piwiarni, ale nie jestem zbyt bardzo zachwycony. Ceny mają wyższe niż w innych sklepach. Np. książęce kosztuje mnie 1.70, a tu, o ile się nie mylę, oscyluje wokój 3 zł. Jest wiele ciekawych piwek, ale po takich cenach kupno zupewnie nie wchodzi w grę. Jak chcę sobie wypić dobrę piwko, to sięgam do moich własnych zapasów.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #51
              Faktycznie ceny są trochę nieżyciowe, zreszto podobnie jak w innych sklepach specjalistycznych. Jednak od czasu do czasu pojawia się coś wartego uwagi, czego w innym sklepie się nie kupi, a do czasu, jak się nie spożywa ilości przemysłowych, to złotówkę więcej można odżałować.

              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • MLT
                Senior
                • 12-2003
                • 1045

                #52
                Fakt, że drogo ale przynajmniej jest naprawdę dobry wybór i nigdy z tego sklepu nie wychodzę z pustymi rękami. Tak też było ostatnio. Właściciel zapowiedział, że w najbliższym czasie wybiera sie do Belgii, więc zapowiada sie dostawa nowych ciekawych piw.

                Comment

                • Hannibal
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1426

                  #53
                  Za ok. dwa tygodnie będę bywał tam prawie codziennie - mam pracę na wakacje w Blue City. Będę mógł zatem trochę więcej na ten temat powiedzieć. Polecam odwiedzenie supermarketu, który jest parę kroków od Piwiarni Gambrynus (chyba nazywa się Piotr i Paweł). Niezły wybór, czasem atrakcyjne ceny (np. 0,5 l Weihenstephaner kupiłem raz za 5 zł.). Polecam, choć wybór pewnie nie zadowoli koneserów.
                  Pozdrawiam (nie chcę używać "pozdro", bo dostanę znowu reprymendę od naszej "inkwizycji językowej")
                  "All the good things for those who wait"

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #54
                    No więc Panowie i Panie, jst ruch w interesie...
                    Otóż wczoraj z krojowych były:
                    Fortuna - Czarne (0,33 i 0,5), Ratuszowe, Gnieźnieńskie
                    Amber - Koźlak, Kern
                    Okuniew - Bursztynowe, Starowiejskie
                    Żnin - Leszek i Pałuckie
                    Pianox (Krajan? Kopyść?)) - Mocne Szkockie Ciemne
                    chyba Kunter, Dublin i może jeszcze o czymś zaponiałem. A, na pewno jeszcze Lwówek.
                    Obok w Piotrze i Pawle poza masówką Amber - Classic, Red, Gryf, Jabłonowo - Zielony Kogut i może jeszcze Piast Wrocławski.
                    Cen nie napiszę, bo nie pamiętam...


                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • pIvo
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 290

                      #55
                      Piwiarnia Gambrynus

                      Będąc w Warszawie odzwiedziłem centrum handlowe Blue City i Piwiarnie Gambrynus, czyli "specjalistyczny sklep z piwem". Wystrój, zwłaszcza szyldy, po prostu rewelacyjne - ten sklep ma klimat. Bardzo duży wybór - największy w Polsce - zagranicznych piw, co ważniejsze często innych niż te doskonale już znane w sklepach w całej Polsce. Brawa! W zdecydowanej większości asortyment piw zagranicznych pokrywa się ze sklepem Haus der 131 Biere z Hamburga, skąd, jak sądzę, pochodzi wiekszość piw, jednak ceny są tu ok. 30% wyższe. Ponieważ bliżej jest do Warszawy, np. z Krakowa, niż do Hamburga, to zdecydowanie wszystkim ten sklep polecam, jako konieczny punkt wizyty prawdziwego piwosza w Warszawie, zwłaszcza że oddalony o kilkanaście metrów supermarket Piotr i Paweł także ma doskonale zaopatrzony dział piwny.

                      [ ADMIN: Wystarczy w jednym miejscu zamieścić zdjęcie: [zapraszam do galerii]]
                      Last edited by pIvo; 26-07-2004, 13:49.
                      http://kapsle.w.interia.pl

                      Comment

                      • Hannibal
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1426

                        #56
                        Ostatnio byłem w "Piwiarni Gambrynus" i zaopatrzyłem się w trzy bączki 7-dniowego, niepasteryzowanego bursztynowego piwka z Okuniewa. Muszę przyznać, że całkiem dobry. Tylko etykiety powinni zmienić, bo napisane jest na nich, że jest to piwo pasteryzowane, zdatne do spożycia mniej więcej do końca roku.
                        "All the good things for those who wait"

                        Comment

                        • sloniatko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1014

                          #57
                          Ceny faktycznie zabójcze wczoraj za Gnieźnieńskie zapłaciłem 3.60 - to ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ.
                          Kupiłem też "białego" Oblona, naprawde przepyszny, mniam
                          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #58
                            Hannibal napisał(a)
                            Ostatnio byłem w "Piwiarni Gambrynus" i zaopatrzyłem się w trzy bączki 7-dniowego, niepasteryzowanego bursztynowego piwka z Okuniewa. Muszę przyznać, że całkiem dobry. Tylko etykiety powinni zmienić, bo napisane jest na nich, że jest to piwo pasteryzowane, zdatne do spożycia mniej więcej do końca roku.
                            to skąd wiesz że był niepasteryzowany?
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • dkrasnodebski
                              cymbał
                              • 05-2003
                              • 2316

                              #59
                              becik napisał(a)
                              to skąd wiesz że był niepasteryzowany?
                              Właściciel tego sklepu twierdzi, że browar specjalnie dla nich robi takie piwo ale w bardzo małych ilościach. W związku z tym browar daje zwykłe etykiety.
                              Piwo jest przednie, tylko ta cena.
                              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                              www.radoslawstolar.pl

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #60
                                dkrasnodebski napisał(a)
                                Właściciel tego sklepu twierdzi, że browar specjalnie dla nich robi takie piwo ale w bardzo małych ilościach. W związku z tym browar daje zwykłe etykiety.


                                marketingowa ściema
                                Last edited by becik; 12-08-2004, 08:22.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎