Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piwiarnia Gambrynus (C. H. Blue City) (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #76
    Pucak napisał(a)
    Mnie rozbawiła cena bączka Łomża - 2.40, który w Eleclrec'u na Al.Jerozolimskich (czyli w niedalekim sąsiedztwie) kosztuje 1.35. Nie wiem czym sugerują się właściciele przy wycenianiu krajowych piw
    no wiesz, w tym wypadku miejsce
    przecież w Blue City piwo nie może być tanie, szczególnie w tak specjalistycznym sklepie
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #77
      Pojawiło się Eire i zwykłe Noteckie. Po za tym jest stały dostęp Czarnej Fortuny i Ratuszowego.

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • tubu5000
        Gość
        • 10-2004
        • 4

        #78
        Ja ten sklep szczerze polecam. Nieprawda jest, ze pani ktora tam pracuje jest niekompetentna - zawsze dowiaduje sie czegos ciekawego od niej kiedy tam jestem. Nie wiem jak z cenami, bo nie mam porownania, ale wiadomo, ze taki sklep nie przebije cenowo Carrefoura - zawsze sie tam zaopatruje w Noteckie (niepasteryzowane, z tygodniowym terminem przydatnosci) - piwo jest pyszne i w oldskulowej butelce zwrotnej 0,33.

        Comment

        • Hannibal
          Senior
          • 03-2004
          • 1426

          #79
          tubu5000 napisał(a)
          Ja ten sklep szczerze polecam. Nieprawda jest, ze pani ktora tam pracuje jest niekompetentna - zawsze dowiaduje sie czegos ciekawego od niej kiedy tam jestem. Nie wiem jak z cenami, bo nie mam porownania, ale wiadomo, ze taki sklep nie przebije cenowo Carrefoura - zawsze sie tam zaopatruje w Noteckie (niepasteryzowane, z tygodniowym terminem przydatnosci) - piwo jest pyszne i w oldskulowej butelce zwrotnej 0,33.
          Pani, któa tam pracuje może i jest kompetentna (w końcu to chyba jej firma), ale ceny po prostu w żaden sposób się nie bronią. Wszystko jest tam droższe, dlatego staram się już tam nie zaopatrywać.
          "All the good things for those who wait"

          Comment

          • pIvo
            Senior
            • 10-2002
            • 290

            #80
            co do cen: trudno oczekiwać konkurencji cenowej przy tak słabo rozwiniętym rynku i takiej formie sprzedaży. Sklep jest po prostu "wyjątkowy" i oby było podobnych mu więcej!
            http://kapsle.w.interia.pl

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #81
              Nie no, pewnie, że sklep jest specyficzny i że w pewnym stopniu wyższe ceny są wytłumaczalne, ale dochodzi do absurdów. Bączek z Witnicy, który normalną sklepową cenę, sugerowaną przez producenta ma 1 PLN, tu kosztuje 2,30, czy nawet 2,40. To jest ponad 100% narzutu! (a piwo jest cokolwiek przeciętne ). Albo Koźlak z Ambera, który jest o złotówkę droższy niż ten sam Koźlak w Piotrze i Pawle? Mogło by tak pewnie być, tyle, że ten market praktycznie sąsiaduje z Gambrynusem i zapewnia niewiele gorszy wybór piw. Na dłuższą metę, z takimi cenami daleko nie zajadą, bo konkurencja ich wykosi.

              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • neon
                Member
                • 07-2003
                • 88

                #82
                Dziś w Gambrynusie duży wybór piw z Ciechanowa: Ciemne w bączkach po 3,2 i porter (w tej cenie) oraz inne typu Wyborowe (chyba tak sie nazywało)w butelkach 0,5. Ponadto Amber w puszce 2 rodzaje i Lwówek Śląski.
                Więcej polskich nie zarejestrowałem.
                Last edited by neon; 26-10-2004, 18:50.
                zawsze spragniony

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #83
                  neon napisał(a)
                  Dziś w Gambrynusie duży wybór piw z Ciechanowa: Ciemne w bączkach po 3,2 i porter (w tej cenie)
                  ja sklep piwny w Blue City pod kątem zakupu polskich piw wykreśliłem, chyba tam na głowę upadli z nimi, porter ciechanowski kupuję po 2,30 w Michasiu, to jest prawie 1 zł różnicy
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Maremali
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1953

                    #84
                    Wczoraj wieczorkiem wybrałem się na rekonesans do Blue City. W Piwiarni Gambrynus z polskich piwek można kupić: Lwówek, Ciechanów, jasne i ciemne z Czarnkowa i Miłosławia. Ceny dość wysokie nawet jak na stolicę, na plus można zaliczyć miłą obsługę i to, że przyjmują butelki na wymianę.
                    http://maremali.web-album.org/

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #85
                      Po Noteckie pojechali własnym samochodem, bo dystrybucja tego piwa w naszych okolicach leży i kwiczy. Przez moment był do kupienia Okuniew, ale to był moment... Panienka z okienka faktycznie jest miła i na dokładkę, pod wpływem mojego nieodpartego uroku osobistego wyciągnęła ostatnie dwa bączki Starowiejskiego zachowane dla kogoś innego
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #86
                        bury_wilk napisał(a)
                        (...)Panienka z okienka faktycznie jest miła i na dokładkę, pod wpływem mojego nieodpartego uroku osobistego wyciągnęła ostatnie dwa bączki Starowiejskiego zachowane dla kogoś innego
                        Lepiej, żeby ten ktoś inny nie zaglądał na forum, bo będziesz miał przechlapane...
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #87



                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • pIvo
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 290

                            #88
                            Wrażenia z odwiedzin

                            Piwiarnia roszszerzyła sie na przejscie, gdzie zaaranzowano dodatkowe stoisko z piwami "na prezent". Niestety liczba oferowanych marek piwa uległa zawezeniu, w porowaniu do mojej poprzedniej wizyty, za to pojawiły sie nowe gatunki. Mila i kompetentna obsługa, jednak ceny tych samych piw w znajdujacym sie Piotrze i Pawle sa zdecydowanie nizsze. Wkrotce ma pojawic sie nowa dostawa a Hamburga (sklep 131 piw, o ktorym pisałem). Z pewnoscia warto zagladac.
                            http://kapsle.w.interia.pl

                            Comment

                            • Oskarx
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 248

                              #89
                              Rozumiem, że robią dobrą robotę ale ceny niektórych piw są przesadzone. Kupiłem sobie U nich Jagiełło w bączku - 2,90 zł!
                              Pszeniczniak Augustiner 10,90 zł! (tego nie kupiłem)
                              Już wędzone mieli kiedyś tańsze.

                              A tak przy okazji sklepów i cen byłem ostatnio u Wujka w Bawarii.
                              Poszliśmy do miejscowego supermarketu.
                              Tam tak jak w Czechach stoją rzędy skrzynek z piwami.
                              Wszedłem w taką jedną alejkę - okazało się , że po jednej i drugiej stronie stoją same piwa pszeniczne (oczywiście co skrzynka to inne piwo). Przeciętna cena pszeniczniaka to pół euro!!!!
                              Najdroższe piwo jakie tam jest to piwo z tego klasztoru w Andechs (nie pamiętam teraz nazwy) kosztuje niecałe euro.
                              Tam piwo pszeniczne to normalka a u nas to luksus.
                              Wydaje mi się, że cena piw pszenicznych w Polsce jest zawyżona (niby ten prestiż)
                              Last edited by Oskarx; 06-12-2004, 11:14.
                              Oskar

                              Comment

                              • may
                                Senior
                                • 01-2002
                                • 1508

                                #90
                                Oskarx napisał(a)
                                Rozumiem, że robią dobrą robotę ale ceny niektórych piw są przesadzone. Kupiłem sobie U nich Jagiełło w bączku - 2,90 zł!
                                Jagiełło w bączku - 2,90 zł .
                                Kosmos!!!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎