Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    No co Ty nie powiesz. Z Twoich wywodów wychodzi, że to klient jest zły, bo nie sprawdza każdego piwa czy aby nie jest sprzedawane po terminie czyli niezgodnie z prawem.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2300

      Po pierwsze- sprzedawca musi wg przepisów dochowywać terminu ważności na sprzedawanym asortymencie. I to jest niepodważalne.
      To że stworzy sobie nawet lodówkę gdzie będzie umieszczał piwa po dopuszczalnym terminie ważności nie predystynuje go do sprzedaży tych piw.
      Części z nas to pasuje, bo można zaryzykować i kupić przeterminowne piwo po obniżonej cenie, ale wg prawa jest to wykroczenie i każdy "życzliwy" może zgłosić ten fakt do PIH.
      Zgadzam się z Tapirem- wiele klientów przychodzi/przyjeżdża tam nawet nie po jedno ale po co najmniej kilkanaście piw i nie każdy ma czas, żeby przeglądać z osobna każdą butelkę.
      Co więcej sprawa była wałkowana kilka stron wcześniej na forum i jak widać właściciel nie wyciąga wniosków.
      Według mnie liczy na to że czasem uda się zataić fakt przeterminowanego piwa i mieć z tego zysk.
      Ale wolałbym się mylić, że jest to jego nieświadome "rozgildziajstwo".

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
        Według mnie liczy na to że czasem uda się zataić fakt przeterminowanego piwa i mieć z tego zysk.
        No, ale jakiego rzędu, Twoim zdaniem, jest ten zysk? I jeszcze raz napiszę: widziałem dwie butelki Pilsweisera z tą samą datą, a krańcowo różne pod względem mętności. Pan Arek mi powiedział, że ogląda te butelki zanim wystawi je do sprzedaży i tyle

        Comment

        • yavo
          • 03-2009
          • 909

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          No co Ty nie powiesz. Z Twoich wywodów wychodzi, że to klient jest zły, bo nie sprawdza każdego piwa czy aby nie jest sprzedawane po terminie czyli niezgodnie z prawem.
          Nie, oczywiście, że nie. Ale czasem warto spojrzeć na datę

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
            Ktoś kupił piwo za 3 złote po terminie, było lekko zepsute, no i co ????
            Jesteś klient idealny. Właściciele sklepów w twojej okolicy muszą być wniebowzięci.

            Comment

            • yavo
              • 03-2009
              • 909

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              Poza tym pojawiły się przekąski do piwa - suszone kalmary i małe grzanki w różnych smakach.
              Oraz suszony tuńczyk, który smakuje jak wędzona makrela i inne szprotki i rybki

              Comment

              • iwonmaupa
                Junior
                • 01-2011
                • 9

                Co do przeterminowanych piw- samej zdarzyło mi się kupić u Pana Arka przeterminowane butelki. Przy następnej okazji powiedziałam o tym właścicielowi sklepu- przeprosił, próbował jakoś załatwić sprawę.
                Może wystarczy, że przy kolejnej wizycie w sklepie też poinformujecie Pana Arka o takim fakcie i subtelnie zasugerujemy mu, że jest to problem, który nam przeszkadza.
                Bo wiecie... pomarudzić na forum zawsze można, ale co to daje? Marudzenie dla samego marudzenia to typowo polskie zachowanie, ale uważam to za stratę czasu

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iwonmaupa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może wystarczy, że przy kolejnej wizycie w sklepie też poinformujecie Pana Arka o takim fakcie i subtelnie zasugerujemy mu, że jest to problem, który nam przeszkadza.
                  Bo wiecie... pomarudzić na forum zawsze można, ale co to daje? Marudzenie dla samego marudzenia to typowo polskie zachowanie, ale uważam to za stratę czasu
                  Akurat już parę miesięcy temu zgłaszałem Panu Arkowi ten problem, powołując się na posty z forum.

                  Comment

                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    Ja również...

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      To trzeba, niestety, jak już wielokrotnie tu wiele osób pisało, sprawdzać datę ważności na etykiecie, bo właściciel ma swoją "etykę", ale nie jest to etyka książkowa, ani taka jaką oczekują klienci.
                      Albo nie korzystać z tego sklepu.
                      Niestety sklepy z takim asortymentem jak Rodzinka-Bis nie mnożą się w stolicy, więc nie ma co, jak to się mówi, "wylewać dziecka z kąpielą" i przyczyniać się do likwidacji tego , najlepiej w stolicy zaopatrzonego w piwa sklepu.

                      Byłem ostatnio na ciekawym spotkaniu z osobą , która prawie 10 lat mieszkała i pracowała w Japonii. Szkoda, że szef Rodzinki-Bis nie jest Japończykiem Po takich wpisach na forum "straciłby twarz" i pragnąłby wszystkim poszkodowanym wszystkie krzywdy wynagrodzić, nigdy więcej takich błędów nie popełniać, albo , rzecz co prawda ekstremalna , ale do dzisiaj praktykowana, rozważał honorowe samobójstwo
                      Last edited by emes; 21-02-2011, 22:14.

                      Comment

                      • iwonmaupa
                        Junior
                        • 01-2011
                        • 9

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                        Akurat już parę miesięcy temu zgłaszałem Panu Arkowi ten problem, powołując się na posty z forum.
                        W takim razie cofam
                        Nie wiem jak tam Wasze zakupy, ale ja dwukrotnie w ciągu weekendu byłam po spore zakupy w Rodzince i tym razem wszystkie piwka w porządku. Może to zwiastun zmiany na lepsze.

                        Comment

                        • lisiewski
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 459

                          Byłem wczoraj na zakupach. Wszystkie piwka ok, ale bacznie zwracałem uwagę na termin przydatności do spożycia. Wyborna partia Naturalnego Niepasteryzowanego z Browaru Gościszewo (4,50 PLN) Do tego ceny piw niemieckich jakby nieco spadły, niestety brakowało czeskich. Zakupy tym razem bez zarzutów.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2300

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wyborna partia Naturalnego Niepasteryzowanego z Browaru Gościszewo (4,50 PLN)
                            Krótko nie na temat: gdyby Niefiltrowane, Naturalne i Rycerz były szerzej dostępne któreś z nich byłoby z pewnością w trójce jasnych piw 2010 roku.
                            Jak dla mnie ich produkty są od dłuższego czasu najlepsze na polskim rynku (przy założeniu, że są odpowiednio przechowywane i pite w terminie przydatności).

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Jak dla mnie ich produkty są od dłuższego czasu najlepsze na polskim rynku (przy założeniu, że są odpowiednio przechowywane i pite w terminie przydatności).
                              Święte słowa

                              Comment

                              • iwonmaupa
                                Junior
                                • 01-2011
                                • 9

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem wczoraj na zakupach. Wszystkie piwka ok, ale bacznie zwracałem uwagę na termin przydatności do spożycia. Wyborna partia Naturalnego Niepasteryzowanego z Browaru Gościszewo (4,50 PLN) Do tego ceny piw niemieckich jakby nieco spadły, niestety brakowało czeskich. Zakupy tym razem bez zarzutów.
                                A wiesz może czy pozostałe piwka z Gościszewa są dostępne? Ostatnio co się pojawię to akurat nie ma już Vivy....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎