Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Jest też Altbier z Jabłonowa, w cenie 5 złotych
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • nynek
      Senior
      • 11-2007
      • 274

      Z nowości rynkowych jest też Wrocławskie i Belg. Za jakiś czas mają dojechać Krakowiaki.

      Comment

      • Andższey
        Member
        • 10-2005
        • 71

        W jakiej cenie są Belgi?
        "(...)ałus (prasłowo; cerk. i ołowina, dziś tylko u Słowieńców znane: (w)ol, 'piwo', wolar, 'piwowar'; nie pożyczka z niem., nord. ol, 'piwo', 'biesiada', ang. ale, lecz z niem spólne, jeden z tych nielicznych wyrazów celtycko-niemiecko-słowiańskich, dowodzących wędrówki czy spólnoty nazw i rzeczy na Północy Europy(...)"

        Comment

        • karin861
          Senior
          • 02-2006
          • 597

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andższey Wyświetlenie odpowiedzi
          W jakiej cenie są Belgi?
          4,5 zł
          Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

          Comment

          • tomaszewski
            Member
            • 06-2011
            • 43

            Będąc na szkoleniu odwiedziłem sobie sklep. Nikt tu nie napisał, że od poniedziałku jest tam AIPA z Brovarnii Gdańsk. Dokładnie otrzymał 100 sztuk, pewnie mało co mu już zostało. Ne wiem po ile bo kupowałem więcej różnych piw
            Amatorsko o piwe

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Jest Irlandzkie Mocne, Nakielskie Ciemne, Krajan Miodowy, Porter, Krajan ciemne i Koźlak. Cenowo ok. 5zł za 0,5
              No to Krajan nieźle spremiumizował swoje ceny po reaktywacji

              Comment

              • donaj
                Junior
                • 01-2008
                • 4

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomaszewski Wyświetlenie odpowiedzi
                Będąc na szkoleniu odwiedziłem sobie sklep. Nikt tu nie napisał, że od poniedziałku jest tam AIPA z Brovarnii Gdańsk. Dokładnie otrzymał 100 sztuk, pewnie mało co mu już zostało. Ne wiem po ile bo kupowałem więcej różnych piw
                Jeśli kogoś będzie się zastanawiał ile też takie piwo może kosztować to oznajmiam, że 14,30 zł :-)

                Comment

                • domaluj
                  Senior
                  • 04-2012
                  • 303

                  Dzisiaj (tj. 13-04-2012) odwiedziłem sklep po raz kolejny. kupiłem m. in. Zawiercie Bursztynowe, Stouta z Browaru Południe i Brackie Pale Ale Belgijskie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w domu zobaczyłem, że Stout ma na etykiecie napisane "Należy spożyć przed: 19-03-2012".
                  Dzwonię do sklepu. Pan przeprosił, "proszę przy następnej wizycie przynieść ("ZAMKNIĘTE") - wymienimy". Nie ma problemu myślę - każdy może się pomylić.
                  Wieczorem otwieram Pale Ale. Zerkam na datę 26-05. W porządku. Patrzę na rok - 2011!!!
                  Piwo stoi na półce przeterminowane od roku!
                  Sprawdzam Zawiercie - do 29-01-2012 - też się spóźniłem z wypiciem.

                  Mocno się zawiodłem. Jakiś rok temu też kupiłem tam przeterminowane piwo, zorientowałem się po wypiciu i machnąłem ręką. Obraziłem się na sklep, a teraz powróciłem do grona jego klientów, wybaczywszy mu winy.

                  Miarka dzisiaj się jednak przebrała, dlatego piszę ten post.
                  Wiem, że powinienem sprawdzić daty we własnym zakresie. Ale czy już nie można iść do dobrego sklepu z piwami i bez podejrzeń i obawy kupić piwo.

                  Kończąc: Robiąc zakupy w sklepie Rodzinka Bis, SPRAWDZAJCIE DATY przydatności do spożycia.

                  Nie robię czarnego PR-u. Mogę na priv wysłać skan paragonu i etykiet.
                  Last edited by domaluj; 13-04-2012, 22:35. Powód: dysleksja

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kończąc: Robiąc zakupy w sklepie Rodzinka Bis SPRAWDZAJCIE DATY przydatności do spożycia.
                    A to ci nowość . To, że w Rodzince są sprzedawane przeterminowane piwa jest powszechnie znanym faktem. Sprzedawca ma tego pełną świadomość, niekiedy przeterminowane piwo jest przecenione.
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • sodom
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 351

                      Czasem trzeba zapłacić frycowe.:

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dzisiaj (tj. 13-04-2012) odwiedziłem sklep po raz kolejny. kupiłem m. in. Zawiercie Bursztynowe, Stouta z Browaru Południe i Brackie Pale Ale Belgijskie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w domu zobaczyłem, że Stout ma na etykiecie napisane "Należy spożyć przed: 19-03-2012".
                        Dzwonię do sklepu. Pan przeprosił, "proszę przy następnej wizycie przynieść ("ZAMKNIĘTE") - wymienimy". Nie ma problemu myślę - każdy może się pomylić.
                        Wieczorem otwieram Pale Ale. Zerkam na datę 26-05. W porządku. Patrzę na rok - 2011!!!
                        Piwo stoi na półce przeterminowane od roku!
                        Sprawdzam Zawiercie - do 29-01-2012 - też się spóźniłem z wypiciem.

                        Mocno się zawiodłem. Jakiś rok temu też kupiłem tam przeterminowane piwo, zorientowałem się po wypiciu i machnąłem ręką. Obraziłem się na sklep, a teraz powróciłem do grona jego klientów, wybaczywszy mu winy.

                        Miarka dzisiaj się jednak przebrała, dlatego piszę ten post.
                        Wiem, że powinienem sprawdzić daty we własnym zakresie. Ale czy już nie można iść do dobrego sklepu z piwami i bez podejrzeń i obawy kupić piwo.

                        Kończąc: Robiąc zakupy w sklepie Rodzinka Bis, SPRAWDZAJCIE DATY przydatności do spożycia.

                        Nie robię czarnego PR-u. Mogę na priv wysłać skan paragonu i etykiet.
                        Ale jaja
                        Czasami dobrze kupić "lepsze piwo" za odpowiednią cenę
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          Nie no, kuźwa... jakim trzeba być kretynem, żeby sprzedawać ludziom piwo praktycznie rok po terminie przydatności? Rozumiem nawet kilkutygodniowe obsuwy, ale właściciel tego burdelu albo przestał ogarniać swój sklepik, albo uskutecznił specyficzną odmianę polskiego dziadowania.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Tomekk78
                            Member
                            • 01-2006
                            • 61

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dzisiaj (tj. 13-04-2012) odwiedziłem sklep po raz kolejny. kupiłem m. in. Zawiercie Bursztynowe, Stouta z Browaru Południe i Brackie Pale Ale Belgijskie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w domu zobaczyłem, że Stout ma na etykiecie napisane "Należy spożyć przed: 19-03-2012".
                            Dzwonię do sklepu. Pan przeprosił, "proszę przy następnej wizycie przynieść ("ZAMKNIĘTE") - wymienimy". Nie ma problemu myślę - każdy może się pomylić.
                            Wieczorem otwieram Pale Ale. Zerkam na datę 26-05. W porządku. Patrzę na rok - 2011!!!
                            Piwo stoi na półce przeterminowane od roku!
                            Sprawdzam Zawiercie - do 29-01-2012 - też się spóźniłem z wypiciem.

                            Mocno się zawiodłem. Jakiś rok temu też kupiłem tam przeterminowane piwo, zorientowałem się po wypiciu i machnąłem ręką. Obraziłem się na sklep, a teraz powróciłem do grona jego klientów, wybaczywszy mu winy.

                            Miarka dzisiaj się jednak przebrała, dlatego piszę ten post.
                            Wiem, że powinienem sprawdzić daty we własnym zakresie. Ale czy już nie można iść do dobrego sklepu z piwami i bez podejrzeń i obawy kupić piwo.

                            Kończąc: Robiąc zakupy w sklepie Rodzinka Bis, SPRAWDZAJCIE DATY przydatności do spożycia.

                            Nie robię czarnego PR-u. Mogę na priv wysłać skan paragonu i etykiet.
                            To powszechnie znany fakt, że w tym sklepie jest sporo piw po terminie - w tym takie, których już nie produkują i to jego urok. Chyba nie sądziłeś, że Brackie Pale Ale jest wytwarzane non stop. To piwo konkursowe, wypuszczone raz - podobnie jak inni zwycięzcy festiwalu birofilia tj. koźlak i kolsch. Trudno zatem przypuszczać, że trafisz nagle na jakiś egzemplarz z dobrą datą Jak nie łapiesz takich rzeczy to faktycznie czytaj uważnie etykiety.
                            Tak na prawdę jednak trzeba uważać tylko na te niepasteryzowane bo faktycznie mogą być popsute. Z pozostałymi ryzyko jest niewielkie - zwłaszcza z tak niewielkimi przekroczeniami , jak opisujesz w Bursztynowym i Stoucie. Sam np. kupiłem w rodzince niedawno ponad rok przeterminowane portery z Witnicy (po przecenie za 2,5 zł) i degustacja wypadła znakomicie. Piwa doleżakowały i zrobiły się dużo łagodniejsze w smaku niż pierwotnie. Ja tam zatem nadal będę odwiedzał ten sklep, zwłaszcza że wybór piw polskich jest tam najlepszy w stolicy.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomekk78 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba nie sądziłeś, że Brackie Pale Ale jest wytwarzane non stop. To piwo konkursowe, wypuszczone raz - podobnie jak inni zwycięzcy festiwalu birofilia tj. koźlak i kolsch. Trudno zatem przypuszczać, że trafisz nagle na jakiś egzemplarz z dobrą datą Jak nie łapiesz takich rzeczy to faktycznie czytaj uważnie etykiety.
                              Sekta rządzi, sekta radzi, sekta nigdy nas nie zdradzi! Nowy postulat: kupujący piwo musi znać jego historię. No co za patologia - człowiek przyszedł do sklepu kupić ciekawe piwo, natknął się na sprzedawcę, który notorycznie łamie prawo sprzedając przeterminowany produkt i czyja to wina? Kupującego, bo nie zna historii tego piwa...
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Dz.U. 2006 nr 171 poz. 1225
                                Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia
                                Art. 100, ust. 1, pkt. 1:
                                Kto używa do produkcji lub wprowadza do obrotu środek spożywczy po upływie
                                terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości
                                podlega karze grzywny
                                Art. 100, ust. 2:
                                Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, w stosunku
                                do środków spożywczych po upływie ich terminu przydatności do spożycia, o
                                znacznej wartości,
                                podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
                                Art. 101:
                                W sprawach o czyny, o których mowa w art. 100, orzekanie następuje w trybie przepisów
                                Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

                                czyli mówiąc po ludzku kara grzywny = mandat

                                Najgorsze nie jest to, że właściciel prawdopodobnie z premedytacją sprzedaje mocno przeterminowane piwa. W końcu typowe dziadowanie jest powszechne.
                                Żałosne jest to, że są ludzie, którzy usprawiedliwiają ten proceder. Taka odmiana mentalności niewolnika: co z tego że napluł w twarz i kopnął w tyłek - przecież mógł zabić!
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎