Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Puławska 73/75, Alkohole 24

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lisiewski
    Senior
    • 12-2009
    • 459

    Warszawa, Puławska 73/75, Alkohole 24

    Malutki sklepik usytuowany obok "chińczyka" w kamienicy przy ul. Puławskiej (obok przystanku autobusowego "Morskie Oko").

    Godziny otwarcia zachęcające (poniedziałek - sobota do 22:00).

    W środku: Ciechan, Kormoran, Konstancin, Zawiercie, Racibórz, Jagiełło, Lwówek, Amber i inne.

    Oprócz tego zawsze świeży wybór piwa belgijskiego, które jest specjalnością sklepu.

    Często można tam dostać specjały z Czech i Niemiec (np. taki zestaw).

    Minus: kaucja za butelkę 0,50 zł (większość małych browarów).
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    Według mapy z www.piwotucher.pl sklep nazywa się Vivo-Pivo. Ale poza nazwą i adresem nie podają innych danych
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi

      Minus: kaucja za butelkę 0,50 zł (większość małych browarów).
      Ja uważam, że to plus. Gorzej by było gdyby wliczali te 50 gr. w cenę a butelek nie przyjmowali.

      Comment

      • lisiewski
        Senior
        • 12-2009
        • 459

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Według mapy z www.piwotucher.pl sklep nazywa się Vivo-Pivo. Ale poza nazwą i adresem nie podają innych danych
        Dziś rozmawiałem z jednym z panów "szwagrów" Sklep tak naprawdę nie ma nazwy (na pieczątce jest "Alkohole Viva Dom") jednak neon "Vino Pivo" jest charakterystycznym elementem witryny tego sklepu.

        Co do kaucji... też uważam 50 gr za plus Nigdy nie ma problemu z oddaniem butelek.

        Comment

        • otimor
          Member
          • 05-2007
          • 84

          #5
          Odwiedziłem wczoraj ten sklep i zasługuje na szczególne wyróżnienie ze względu na szeroką ofertę piw belgijskich, sporo Tripli. Większość belgów w butelkach 0,75 jest po 25 zł. Małe w zakresie 7-9 zł. A np. obie wersje delirium w kamionce po 30 zł za sztukę.

          Piwa mają być zmienne. Całkiem fajnie że blisko pracuje, sklep istnieje podobno od czerwca a ja dowiedziałem się o nim tak niedawno.

          W sklepie jest też mazowieckie.
          Kocham czeskie piwo :)

          Comment

          • lisiewski
            Senior
            • 12-2009
            • 459

            #6
            Sklep trzyma poziom. Cały czas masa piw belgijskich, w tym z browarów trapistów (choć te mocno przetrzebione). Do tego Ciechan, Lwówek, Kormoran, Konstancin, Zawiercie, Jabłonowo, Perła, Łomża, trochę piw niemieckich i czeskich koncernówek. W ciągu najbliższych 2 tygodni zapowiada się spora dostawa piw belgijskich, więc należy liczyć na kolejne nowości.

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Da radę w miarę bezstresowo zaparkować gdzieś obok?
              Z Belgii jest w miarę standardowy zestaw (czyli Belgium's Best) czy coś więcej?
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #8
                Belgium's Best ale za to wybór szerszy niż w jakimkolwiek innym sklepie w Warszawie (wliczając w to sklep przy ul. Koszykowej). Zaparkujesz spokojnie w jednej z bezimiennych uliczek, jakie otaczają "pawilon", w którym ulokowany jest sklep. Na zakupy najlepiej wybrać się za ok. 2 tyg. Zapowiadana dostawa powinna skutecznie wypełnić półki.

                Comment

                • trzydziestolatek
                  Junior
                  • 05-2010
                  • 23

                  #9
                  Właśnie stamtąd wracam, wybrałem się tam głównie po Świeże ale wziąłem też Kormorana.
                  Świeże po 4,30 zł, a Kormoran 4,20 zł.
                  Mały, schludny sklepik z porządnie działającymi lodówkami.

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #10
                    Mogę polecić sklep jeśli chodzi o piwa belgijskie - wybór niezły (oczywiście w ramach jednej hurtowni ale faktycznie lepszy niż w innych stołecznych sklepach), ceny do przełknięcia.
                    Poza wspomnianą Belgią oferta zagraniczna nienajlepsza, krajowa całkiem dobra ale da się znaleźć te piwa taniej.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • lisiewski
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 459

                      #11
                      Jedno z trzech miejsc Warszawie, gdzie można nabyć Pintę. Do tego oferują najniższą, jak dotąd cenę - 5,50 zł.

                      Oprócz tego widziałem kilka rodzajów Primatora i innych czeskich piw (w większości masówka).

                      Nie radzę nastawiać się na belgię... zostały resztki. Hurtownik jest na urlopie, więc na świeżą dostawę przyjdzie nam poczekać 2-3 tygodnie.

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #12
                        5,50zł za Pintę ale za Czarną Dziurę, Atak chmielu kosztuje już prawie 7zł.

                        Generalnie mam wrażenie (graniczące z pewnością), że ceny piw belgijskich mocno podskoczyły, zrobiło się nieprzyjemnie drogo.
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • karin861
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 597

                          #13
                          Odwiedziłam wczoraj. Dość szeroki asortyment piw belgijskich i czeskich. Również kilka polskich zasługuje na uwagę. Ja zakupiłam dwa rodzaje Smoków (Złoty i Srebrny), ale również mają szeroką gamę piw z Kormorana, Konstancina, Lwówek.. dorzucili jak już wcześniej wspomniałam trochę Fortuny.

                          Warty polecenie sklep! Pobierają kaucje za butelki - 50gr/szt ale bez problemu można je zwrócić
                          Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            #14
                            Co z czeskich?

                            Comment

                            • karin861
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 597

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co z czeskich?
                              Z tego co moje oczy zapamiętały to Bernard, Kozly (ciemny, jasny), Staropramen, Radegast... może było coś jeszcze ale szczerze to nie zapisywałam
                              Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎