Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Kobierzyńska 61, sklep Maria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Ja polecam przede wszystki to czego nie ma w innych sklepach, albo bywa w niewielu.
    Piwa niepasteryzowane:
    Gościszewo - Naturalne (możliwe, że jest też wersja niefiltrowana), Rycerz
    Konstancin - Dawne i Mazowieckie
    Kormoran - Świerze, Premium, Warmiak (ciemne niepasteryzowane)
    Koreb - Żywe (nie wiem czy teraz jest)
    Staropolski - Acan
    Racibórz - Twierdzowe (nie wiem czy jeszcze jest)
    Witnica - Lubuskie
    Ciechanów - Ciechan Mocne i Wyborne
    Czarnków - Noteckie i Eire (ciemne)

    Piwa pszeniczne:
    Gościszewo - Viva Hel
    Ciechanów - Pszeniczne

    Portery:
    Łódzki (nie wiem czy teraz jest)
    Fortuna - Komes
    Kormoran - Porter Warmiński
    Witnica - Black Boss
    Staropolski
    Ciechanów - Porter
    Amber - Grand

    Piwa Jasne:
    Janów Lubelski
    Kormoran - Warnijskie (z dodatkiem Orkiszu)

    Są jeszcze Stout (Ciechanów, Gab), piwa z modem (Ciechanówm, Koreb, Kormoran).
    Warto też kupić jakieś piwa z Raciborza, bo to już ostatki z tego browaru.
    To tak na szybko. Kilku ciekawych piw zapewne nie wymieniłem.
    Last edited by MarcinKa; 27-12-2009, 20:30.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      Poszukuję pilnej odpowiedzi:
      0d której jutro czynne?
      Z góry dziękuję za pomoc Koleżanek i Kolegów!
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Otwierają o 8.00
        Jeśli dalej tak otwierają, to jutro też tak będzie. W końcu normalny roboczy dzień jest.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          czynne normalnie od 8-ej... a 31.XII do 20 tej...

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            Zachęcony przez Drewniaka udałem się po swoją 20-stkę... jest tu w czym wybierać...
            Attached Files

            Comment

            • drewniak
              Junior
              • 12-2009
              • 21

              Zakupiłem dzisiaj całą kratę i kratę! Będziemy próbować!

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                Zachęcony przez Drewniaka udałem się po swoją 20-stkę... jest tu w czym wybierać...
                Kolego proszę tu nie wklejać tego typu zdjęć - raz, że na nich nic nie widać, dwa to nie jest galeria. Tu opisujemy asortyment sklepów i zmiany w nim.
                Last edited by Maggyk; 28-12-2009, 16:02.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  Jasne... dla zainteresowanych lepszym widokiem właśnie wysyłam powiększenie...

                  Już poważna info: Będzie "remanent" nic (chyba) nowego nie dojdzie do roboczego początku roku a "dobre" się kończy ( brak nowych dostaw )
                  kto blisko a w potrzebie niech kupuje 'ulubione" bo może mu braknąć...

                  Comment

                  • tomekwrz
                    Junior
                    • 12-2009
                    • 2

                    Byłem dzisiaj w Krakowie i postanowiłem wstąpić do tego sklepu. A że mieszkam daleko, a u nas w Częstochowie nie ma tak dobrze zaopatrzonych sklepów postanowiłem dokonać zakupów. W dwóch kratach znalazło się prawie 30piw, z Witnicy, kilka porterów, cała gama Ciechana i kilka sztuk z innych browarów. Jak najbardziej polecam sklepik. Przy następnym wypadzie do Krakowa nie omieszkam do niego wstąpić.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Warto odnotować nowe Corneliusy.
                      Ale Ale i Premium Lager po 3,50 zł
                      Porter - 3,75 zł

                      Comment

                      • Maykel
                        Member
                        • 01-2010
                        • 49

                        Witam.
                        Czy ktoś ze stałych bywalców tego sklepu mógłby napisać godziny jego otwarcia? Przeszukałem ten wątek i znalazłem nieliczne, szczątkowe informacje. Byłem tam w niedziele po południu i niestety było zamknięte. Nie chciałbym powtarzać tego przykrego doświadczenia. I jeszcze jedna sprawa. Jak wygląda wymiana butelek? Trzeba mieć takie same jak kupowane piwo? Ile liczona jest ewentualna kaucja?

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Poniedziałek-sobota 8-22. Kaucja na "czeskie" 0,50 zł. Na "polskie" 0,35 zł. Butelki mogą być inne. Nie ma z tym żadnego problemu.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • FortArt
                            Junior
                            • 12-2007
                            • 28

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kaucja na "czeskie" 0,50 zł.
                            Hmm. Dałbym sobie rękę odciąć, że za Chodovar dawałem kaucji złotówkę. To z tym stałym jakoby ceramicznym kapslem (nie wiem niestety jak się to nazywa).
                            Stare reklamy

                            Comment

                            • pizmak666
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 1898

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika FortArt Wyświetlenie odpowiedzi
                              Hmm. Dałbym sobie rękę odciąć, że za Chodovar dawałem kaucji złotówkę. To z tym stałym jakoby ceramicznym kapslem (nie wiem niestety jak się to nazywa).
                              Butelki z krachlą 1 PLN.
                              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Zauważyłem dwie wędzonki Schenkerli w rozsądnych cenach tj. ~ 6,5 zł.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎