Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Kobierzyńska 61, sklep Maria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Zauważyłem dwie wędzonki Schenkerli w rozsądnych cenach tj. ~ 6,5 zł.
    Schlenkerli
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Schlenkerli
      Cholercia. Tak to jest jak się pracuje w niedzielę od rana
      Nakładam włośnicę i wyruszam w pokutną pielgrzymkę do C.K. Browaru
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Cholercia. Tak to jest jak się pracuje w niedzielę od rana
        Nakładam włośnicę i wyruszam w pokutną pielgrzymkę do C.K. Browaru
        Włosiennicę?

        Comment

        • waranek
          Junior
          • 01-2010
          • 25

          Czy na Kobierzyńskiej jest coś z browaru Racibórz?

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waranek Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy na Kobierzyńskiej jest coś z browaru Racibórz?
            Z końcem roku jeszcze coś było. Teraz już nie ma i już raczej nie będzie. W ogóle z polskich piw wybór jest dużo słabszy niż w tamtym roku i niestety od tygodni nic się nie zmienia, za to jest bardzo duży wybór piw czeskich.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • waranek
              Junior
              • 01-2010
              • 25

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
              Z końcem roku jeszcze coś było. Teraz już nie ma i już raczej nie będzie. W ogóle z polskich piw wybór jest dużo słabszy niż w tamtym roku i niestety od tygodni nic się nie zmienia, za to jest bardzo duży wybór piw czeskich.
              Kocour-a dostanę ?

              Comment

              • otvirak
                Senior
                • 04-2005
                • 766

                piwa czeskie

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeden z lepiej zaopatrzonych sklepików z piwem w tej części Krakowa.
                Oprócz tego co pisaliście powyżej z nowości i ciekawostek Lwowskie Premium i Lwowskie Porter.

                Jeśli chodzi o piwa czeskie, na pewno najlepiej zaopatrzony. I chyba do tego w ogóle w Krakowie. Ale jeśli o czymś nie wiem, dajcie znać Forumowicze
                niepoprawny czechofil


                Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                WISŁA MISTRZ!

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  Na plus dla tego sklepu dodam jeszcze jedno - tak dobrych piw czeskich np. niepasterów i ciemnych, półciemnych, rezanych 10tek, 11stek, 12stek i dalej...
                  w takim wyborze nie kupisz nawet /w pierwszym lepszym/ czeskim mieście...
                  - ostatnio byłem w Cieszynie i tam króluje Radegast jak u nas np Thyskie czy Łorka, można w większych marketach typu Billa czy Kaufland znaleźć więcej gatunków
                  ale takich jak tu w Marii nigdzie nie widziałem... Sporo próbowałem ze świadomością specjałów o specjalnym smaku koncernowym i się nie pomyliłem.
                  Poszukiwanie nie koncernowego piwa czeskiego w Czechach może być bardzo trudne tak jak i u nas naszego z małych browarów...
                  - więc ciesząc się z tej oazy na pustyni dobrego smaku odradzam dalekie szukanie...

                  Comment

                  • otvirak
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 766

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na plus dla tego sklepu dodam jeszcze jedno - tak dobrych piw czeskich np. niepasterów i ciemnych, półciemnych, rezanych 10tek, 11stek, 12stek i dalej...
                    w takim wyborze nie kupisz nawet /w pierwszym lepszym/ czeskim mieście...
                    - ostatnio byłem w Cieszynie i tam króluje Radegast jak u nas np Thyskie czy Łorka, można w większych marketach typu Billa czy Kaufland znaleźć więcej gatunków
                    ale takich jak tu w Marii nigdzie nie widziałem... Sporo próbowałem ze świadomością specjałów o specjalnym smaku koncernowym i się nie pomyliłem.
                    Poszukiwanie nie koncernowego piwa czeskiego w Czechach może być bardzo trudne tak jak i u nas naszego z małych browarów...
                    - więc ciesząc się z tej oazy na pustyni dobrego smaku odradzam dalekie szukanie...
                    Miejsce rzeczywiście wyjątkowe Ale z tym rezanym, to kolega ciut przesadził Polotmave owszem, ale istotą rezanego jest to, że składa się z dwóch warstw nalewanych kolejno z pipy. W butelce (z tego, co wiem) nie występuje
                    niepoprawny czechofil


                    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                    WISŁA MISTRZ!

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      ...hm... tyle tego było że może my "siem pomylyło..." ale muszę to sprawdzić

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        rezane pivo-(rzezane pivo) jest to piwo mieszane trochę ciemnego i trochę jasnego, robią tak w gospodach - w butelkach widziałem raz staropramena...

                        na szybkiego coś znalazłem

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          Black Hill - 13% speciální řezané pivo

                          etiketa Původ názvu: Význam názvu pochází z anglické varianty překladu černá hora (černý pahorek).
                          Chuť: Toto speciální řezané pivo je připravené z Kvasaru a Granátu. Tato pivní speciality je vyrobená podle originální receptury z pečlivě vybíraných domácích surovin a výtažků z 33 druhů bylin.Obsahuje například zeměžluč, hořec, lékořici, skořicovou silici, koriandr, heřmánek, muškát a další.
                          Stupňovitost: 13,6 %
                          Obsah alkoholu: 5,5 %
                          Balení: NRW láhve v přepravkách 20 × 0,33 l

                          no i jeszcze SKALÁK, řezaný ležák obsah alkoholu: 5,0 % / oczywiście butelkowe /

                          czyli jest coś na rzeczy....
                          Last edited by Javox; 17-02-2010, 22:21.

                          Comment

                          • otvirak
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 766

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                            Black Hill - 13% speciální řezané pivo

                            etiketa Původ názvu: Význam názvu pochází z anglické varianty překladu černá hora (černý pahorek).
                            Chuť: Toto speciální řezané pivo je připravené z Kvasaru a Granátu. Tato pivní speciality je vyrobená podle originální receptury z pečlivě vybíraných domácích surovin a výtažků z 33 druhů bylin.Obsahuje například zeměžluč, hořec, lékořici, skořicovou silici, koriandr, heřmánek, muškát a další.
                            Stupňovitost: 13,6 %
                            Obsah alkoholu: 5,5 %
                            Balení: NRW láhve v přepravkách 20 × 0,33 l

                            no i jeszcze SKALÁK, řezaný ležák obsah alkoholu: 5,0 % / oczywiście butelkowe /

                            czyli jest coś na rzeczy....
                            To tylko kwestia etykiet. Piłem i Black Hill i Skalaki - masz rację, tak stoi na etykietach. Ale są to nieco jaśniejsze piva polotmave. Rezane to w tłumaczeniu na polski 'cięte' - właśnie dlatego, że pół kufla zajmuje jasne, a pół ciemne piwo. Słowem etykieta... ściemnia
                            niepoprawny czechofil


                            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                            WISŁA MISTRZ!

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              Wieczorem doszkoliłem się w tej kwestii i faktycznie "prawdziwe" piwo rezane musi być dwukolorowe...
                              - marketing etykietkowo-reklamowy jest podobny do tego co jest u nas...

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wieczorem doszkoliłem się w tej kwestii i faktycznie "prawdziwe" piwo rezane musi być dwukolorowe...
                                - marketing etykietkowo-reklamowy jest podobny do tego co jest u nas...
                                Znaczy się zgodnie z tradycją katolicką posypałeś w Popielca głowę popiołem


                                A w temacie dodam, że wrócił swobodny wybór z tradycyjnej palety browarów polskich: Konstancin, Czarnków, Kormoran w dużym wyborze.
                                Last edited by leona; 18-02-2010, 10:18.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎