Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Św. Gertrudy, Derpio (Alkohole 24h)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Kraków, Św. Gertrudy, Derpio (Alkohole 24h)

    Adres to ul. Św. Gertrudy 17/3, ale wejście znajduje się od ulicy Św. Sebastiana. Nad wejściem rzucający się w oczy napis "Alkohole 24h". Nowo otwarty punkt na piwnej mapie Krakowa (właściciel powiedział, że działają dopiero od dwóch miesięcy). Plus lokalu to lodówka dedykowana piwom z browarów regionalnych. A w lodówce zauważyłem komplet Ciechanów z Krzepiakiem, kilka produktów z Konstancina i Grybowa, Kormoran, Gościszewo (Viva Hel), "browar" Gontyniec i inne browary, których niestety nie zapamiętałem. Wybór nie jest powalający, ale dopiero rozkręcają działalność. Przykładowe ceny (chyba z kaucją, bo własnych butelek nie miałem):
    - Gniewosz koźlak (Gontyniec) 0,33l - 3,00 zł;
    - Starodawne (Konstancin) 0,5l - 3,59 zł;
    - Świeże (Kormoran) 0,5l - 4,49 zł.
    Last edited by chemmobile; 16-05-2010, 18:26.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Nie pierwszy to raz, gdy przyjezdny wskazuje nam ciekawe miejsce w Krakowie. Dzięki! Punkt chyba całkiem nowy, bo jeszcze rok temu go nie było (rok - ale to szmat czasu )

    Comment

    • forra6
      Senior
      • 11-2008
      • 413

      #3
      Dokładnie, dziś wybiorę się po pracy mam nadzieję, to zobaczę co jeszcze ciekawego tam można kupić
      Don't trust nobody, It will cost you much too much
      Beware of the dagger, It caress you at first touch
      O, all small creatures, It is the twilight if the gods

      Comment

      • forra6
        Senior
        • 11-2008
        • 413

        #4
        Odwiedziłem sklep, z zewnątrz duży baner Kormorana, generalnie sporo ulotek i plakatów ww. browaru. A w lodówce: pełny wybór Kormorana, poza Orkiszowym niestety, ale ma dotrzeć jeszcze w tym tygodniu. Tak jak pisał kolega chemmobile, trochę piw z Konstancina, Perła Export z Lublina, 2,3 piwka z Grybowa oraz Zamkowe w 2 wersjach z Namysłowa. Do tego Ciechany w pełnym przekroju.
        I chyba największe zaskoczenie - Noteckie Jasne oraz Niepasteryzowane (ceny ok 3.15 zł)
        Generalnie fajny, mały sklepik, piwa w lodówce, mocno schłodzone, ale można też kupić ciepłe, z zaplecza. Cieszy minimalna ilość koncerniaków, ceny ok 50gr wyższe od sklepów Kocyka.
        Don't trust nobody, It will cost you much too much
        Beware of the dagger, It caress you at first touch
        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika forra6 Wyświetlenie odpowiedzi
          I chyba największe zaskoczenie - Noteckie Jasne oraz Niepasteryzowane (ceny ok 3.15 zł)
          Byłem dzisiaj i o takich wynalazkach pan za ladą nie słyszał .Sklep ogólnie jest na Sebastiana.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • alkohoman
            Junior
            • 10-2010
            • 1

            #6
            polish vodka for you and for your friends

            a mnie 'polish vodka for you and for your friends' zaskoczyły bardzo pozytywnie
            (hasło reklamowe widniejace na kasetonie przed sklepem)
            na dzień dzisiejszy mają wybór ok 60 rodzajów piw regionalnych, ale właścicielka, pani Jagoda, doniosła mi, iż od listopada będą mieć ich ok 100 rodzajów.
            Właśnie delektuje się piwem grejfrutowym i przyznam szczerze, że jest niezłe.

            noteckie rzeczywiście bywa, ale mają jakis problem z dystrybucją, więc niezawsze jest

            Na plus dla sklepu mogę jeszcze wymienić fakt, iż przynajmniej właścicielka potrafi troszkę przybliżyć każdy browar oraz smak piwa... nie padło sztandarowe "najlepiej się sprzedaje".. tylko zostało mi dobrano piwo wg. smaku.

            na minus - ceny ok. 20-50gr drozej niż u Marii, ale za to kaucja naliczana jest 35gr, więc mozna przynieść w zastepstwie butelki po "komercyjnych" piwach

            Comment

            • brothers
              Junior
              • 12-2010
              • 1

              #7
              Alkohole 24H Filipa 14 Kraków

              Mnie też spodobało się hasło reklamowe "Polish vodka for you and yors friends". Takie samo jest w sklepie z alkoholami 24 h przy ul. św. Filipa 14 (przy starym kleparzu). Rozmawiałem z właścicielem i przekazał mi, że był kiedyś współwłaścicielem sklepu na ul. Sebastiana i to on wymyślił to hasło. Zresztą na filipa ma dużo większy wybór piw regionalnych, nie mówiąc już o zwykłych wódkach. Sklep jest dużo większy. Oprócz ciechana, kormorana, gontyńca, czarnkowa, które to browary bardzo lubię jest jeszcze spory wybór m.in. z browaru cornelius, którego uwielbiam . Poza tym piwa z czech, belgii, ukrainy no i oczywiście dużoo smakowych!! Polecam!!!!!!!!!

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #8
                z tym, że Gontyniec a tym bardziej Cornelius nie są browarami

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Tak, Gontyniec nie jest browarem, ale Cornelius, co prawda będąc kolejną inkarnacją Sulimaru, owszem.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • fuliano
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1825

                    #10
                    W sumie zgadza się. Sulimar nie jest browarem, a włascicielem Browaru Cornelius.

                    Comment

                    • szymonbro
                      Junior
                      • 12-2010
                      • 2

                      #11
                      oj niestety znów dzieje się nie dobrze na naszym forum kolejny to raz kiedy WŁAŚCICIELE SKLEPÓW reklamują się na forum nie tu, gdzie powinni... a szkoda. a propos piwa o wdzięcznej nazwie Cornelius, czy Ale Ale, do którego swoją drogą mam ostatnio duże zastrzeżenia (czyżby zmiany nie służyły temu trunkowi?) to niestety historia związku z browarem Sulimar jest nieco bardziej skomplikowana, ale to już temat na inną dyskusję. z kolei jeśli chodzi o Gontyniec to dziwi rzeczywiście fakt, iż właściciele sklepów nie posiadają nawet najbardziej podstawowej wiedzy na temat piw, które sprzedają. smutne. ale bądźmy dobrej myśli, iż wkrótce i Gontyniec będzie się szczycił swoim WŁASNYM browarem. (mówią 'na mieście', iż były administrator browaru Czarnków przeszedł do Gontyńca, ale czy to prawda?)

                      muszę też przyznać, iż post 'brothers' zobligował mnie do obejrzenia swego sklepu. jak się też okazało firma rzeczywiście nazywa się DERWISZ BROTHERS stąd też pewnie nick sklepik rzeczywiście niezły, ale strasznie tam ciemno i ciężko dojrzeć cuda "niewidy".. wybór piw całkiem spory no i lokalizacja też fajna, tylko z obsługą troszeczkę gorzej
                      ps.
                      Właścicielu nie ładnie tak podszywać się pod forumowicza oraz źle mowić o innych sklepach a nade wszystko pisać ze ma się piwa w swoim sklepie o których pan(swoją drogą miły choć niekompetentny) z obsługi nie ma zielonego pojęcia i nie ma ich pan też w sprzedaży!!Pozdrawiam

                      Comment

                      • radekwlk
                        Junior
                        • 01-2011
                        • 1

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brothers Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...Rozmawiałem z właścicielem i przekazał mi, że był kiedyś współwłaścicielem sklepu na ul. Sebastiana...
                        Rozumiem Panie "DERWISZ BROTHERS" że lubi Pan rozmawiać sam ze sobą

                        A co szerokości asortymentu (wódka) radził bym najpierw sprawdzić, a później się chwalić

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          W tym temacie jakaś "plaga" jednopostowych forumowiczów

                          Comment

                          • szymonbro
                            Junior
                            • 12-2010
                            • 2

                            #14
                            Na Gertrudy jest juz Czarnków, wszystko w cenie 2,55zl

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎