Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Starogard Gdański, płk. Dąbka 82, Gorzelnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Starogard Gdański, płk. Dąbka 82, Gorzelnia

    Sklep odkryty jakieś pół roku temu i ciągle zapominam o nim napisać. Jest to w tej chwili niewątpliwie najlepsze miejsce w mieście na piwne zakupy. Szkoda tylko, że na samym końcu tego miasta. Ulica Dąbka jest najbardziej porąbaną ulicą jesli chodzi o numerację, ale na szczęście wejście do sklepu jest od Skarszewskiej, jakieś 100 metrów od skrzyżowania z Biskupa Dominika.
    Jest to sklep monopolowy i piwa są tam w zdecydowanej mniejszości. Jednak i tak da się tam dostać np: Ciechan (Lagerowe, Wyborne, Miodowe), Racibórz (Twierdzowe), Fortuna (większość - bez Komesów i Niefiltrowanego), Amber (prawie wszystko), Sulimar (był np. Niefiltrowny), różne Łomże czy Perły. Do pełni szczęścia brakuje Kormorana (a może i był?) Krakowiaka i Gościszewa. No i oczywiście Pinty, Ale Browaru... Do niedawna był tu Czarnków, ale od czasu gdy 100 metrów dalej otworzył się Freshmarket z Noteckim za 2.19, został wycofany z oferty.
    Są też jakieś dziwne piwna zagraniczne - nic ciekawego. Z czeskich tylko Plzeń i Budvar.

    Szkoda, że tak daleko, ale regularnie zaopatruję się tu w Lagerowe i Naturalne. latem na rowerku, teraz autobusem - obok jest przystanek linii 19.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Z ważniejszych polskich zapomniałem o Jabłonowie w wersji Manufaktura. Dziś dostępny był Pils oraz Trzy Zboża, kiedyś widywałem tam Klasztorne i Na Miodzie Gryczanym.

    Godziny otwarcia: ndz-pon: 10-22, wt-sob: 10-24

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      W ostatnich dniach do oferty dołączone są zostały piwa z Bojanowa i Lwówka. Pojawiło się nawet Grand Prix z Ciechana, są też zestawy "szklane" z Fortuny (w 3 wersjach tematycznych). W pierwszym wpisie zauważyłem brak Kormorana, obecnie jest dostępny w kilku odmianach. Jest coraz lepiej, ale rzemieślników nadal brak. W przyszłym roku podejmę rokowania w ich sprawie.

      Aktualne godziny otwarcia:
      pn-czw: 9-23, pt-sob: 9-24, ndz: 12-22

      Sklep dorobił się konta na facebooku
      Last edited by Pendragon; 18-12-2013, 18:51.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Od dzisiaj druga (pierwsza była 5 lat temu - nieistniejący już Ekosmak) piwna rewolucja w mieście. W wyniku współpracy z gdańskim Smakiem pojawiły się nowe piwa, z Pintą na czele.
        Na początek w 5 postaciach - Atak, Imperium, Żytorillo, Apetyt na życie, Lublin to Dublin.
        Ponadto:
        - Faktoria (Peacemaker i Rio Bravo),
        - Gościszewo (Rycerz i Krzyżackie)
        - Jan Olbracht (Pils, Śmietanka, Piernikowe)
        - Kormoran (Podróże w 4 postaciach, ale było też Świeże i coś tam chyba jeszcze)
        - Dionizos w 6 odmianach
        - Witnica w odmianach 4 (w tym IPA i Lubuski chmiel)
        - Czarnków/Gniewosz - 5 rodzajów
        - Namysłów: Białe
        oraz hit - Brew Dog Punk IPA

        Wyszedłem obłowiony w 11 piw, z czego 10 to debiuty w Starogardzie. Tylko Rycerz był kiedyś dostępny.

        W następnej dostawie powinny pojawić się piwa czeskie. Już ja o to zadbam

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          A sklep z zewnątrz wygląda tak.
          Miały być zdjęcia półek z piwem, ale nie są emisyjne
          Attached Files

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Niemożliwe, nie pisałem tu nic przez ponad 1,5 roku? Ach, ten facebook...
            Od ostatniego czasu sekcja piwna mocno się rozbudowała o pozycje, które w niemałej części są moimi "podszeptami". Podobno jednocześnie na pólkach może być około 200 marek, z czego obecnie 4/5, albo i więcej to polskie i czeskie piwa regionalne (Svijany, Primator, Skalak, Opat) i rzemieślnicze. Jest tu ciągła rotacja - jedne piwa się przyjmują, inne nie. Pewnie po części ze względu na ceny, które do niskich nie należą.
            Nie będę się już rozpisywał piwa z jakich browarów przez te 1.5 roku się pojawiły, bo kto by to spamiętał, skupię się tylko na ostatniej dostawie.
            Nieskromnie powiem, że za moją przyczyną (z właścicielem sklepu Darkiem jestem już na Ty i prowadzimy długie dysputy o piwie i nie tylko) 3 dni temu po raz pierwszy w Starogardzie pojawiły się:
            - Nepomucen: Golden Ale, Labirytm APA
            - Bednary: Ale Ciacho, Amber Ale, Oatmeal Ale, FES
            - Inne Beczki: Pilzner, Zissou APA
            - Szałpiw/Olimp: Satyr (Olimp już był dostępny w wielu rodzajach, SzałuPiw chyba do tej pory nie było)
            - AleBrowar: Rowing Jack i chyba jeszcze 2 inne
            - Pavlacz: Lame Ale
            - Opat: Bitter

            Zmieniły się godziny otwarcia.
            poniedziałek - sobota: 9-22:30, niedziela: 12-22

            To wciąż jedyne godne miejsce zaopatrywania się w "inne" piwo w Staroagardzie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎