Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, ul. Kilińskiego 7e, Nowy Browar Gdański

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Gdańsk, ul. Kilińskiego 7e, Nowy Browar Gdański

    Click image for larger version  Name:	image_90931.jpg Views:	7 Size:	55,9 KB ID:	2328570

    Pewnie nie umiem korzystać z wyszukiwarki no i nie znalazłem wątku Nowego Browaru Gdańskiego. A czynny od ponad roku. Fajne miejsce zaraz przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz, na terenie byłego browaru gdańskiego przy Kilińskiego.

    Pewnie niektórych zmierzi co zostało po dawnym browarze na tym terenie, ale dzięki temu że mają akurat tu dobre piwo jestem w stanie to jakoś przełknąć

    Browar ruszał w czasie pandemii i mimo to udało mu się rozwinąć. W dniu moich odwiedzin na wieczór poza standardowym ruchem ledwie 450 rezerwacji było do ogarnięcia przez obsługę .

    Obecnie czynne od 12 do przynajmniej północy.

    Tomek i (od niedawna) Piotrek mają pozytywne podejście do piwa - dobra APA, dobry ciemniak z wędzonką bukową ze Steinbacha i fajny pszeniczniak fermentowany z sokiem z wiśni na "Wspomnienie lata" to coś co mi posmakowało w szczególności.

    A! Piwo tylko nieco droższe od bułki w piekarni obok


    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
    Attached Files
    Last edited by ART; 14-10-2022, 01:24.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    I jeszcze parę fotek.
    Attached Files
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Odwiedziłem późnym popołudniem w sobotę 8 października.
      Kolejny duży browar restauracyjny w Gdańsku z dobrym piwem i kuchnią no i atrakcyjną lokalizacją.
      Gdańsk jest bardzo miłym miastem, jeśli chodzi o usytuowanie browarów blisko głównych dworców kolejowych. Mamy PG4, Nowy Browar Gdański , no i był też Lubrow

      Próbowałem trzech piw: Jasny Lager (12,90 zł), APA (15,90 zł) i Pszeniczne Wiśniowe (15,90 zł) - to ostatnie przypadło mi najbardziej do gustu.
      Załapałem się na wyższe ceny, jako że konsumpcję rozpocząłem w sobotę po godzinie 17.00.
      Od poniedziałku do czwartku, oraz w niedzielę przez cały dzień, a także w piątki i soboty do 17:00 obowiązują stałe promocyjne ceny na piwo.
      Wówczas półlitrowy Lager, Pils, Light Lager i Pszeniczne kosztuje tylko 9,90 zł, a pozostałe piwa 12,90 zł.
      Na ząb wrzuciłem bardzo dobrą zupę cebulową z grzanką (17,90 zł), oraz gzika (22 zł).
      Miejsce warte ponownego odwiedzenia.
      Attached Files

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Pewnie nie umiem korzystać z wyszukiwarki no i nie znalazłem wątku Nowego Browaru Gdańskiego.
        BTW, są za to dwa Brovarni.
        Last edited by e-prezes; 18-10-2022, 10:00.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Także odwiedziłem browar tego lata. W moim prywatnym rankingu trójmiejskich browarków zająłby drugie lub trzecie miejsce; po PG 4 i, Brovarni, co do której miałem (poza cenami) bardzo dobre wrażenia organoleptyczne, tyle że ostatni raz próbowałem ich piw dwa lata temu.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Ja wracając 27.07.2022 do Warszawy ze szlajanki po Niemczech pojechałem sobie przez Gdańsk. Do domu nie ma co się śpieszyć gdy można odwiedzić nowy browar, tym bardziej że Tomek Biegański czyli "Bigos" był na miejscu i zapraszał.
            Należy się cieszyć, że budynki dawnego Heveliusa nie poszły pod kilof, są pięknie odrestaurowane, a ten gdzie niegdyś mieściła się warzelnia znów służy warzeniu piwa.
            Wnętrze urządzono nowocześnie w industrialnym stylu co mi się nawet podoba, jednak telewizorów jest tu stanowczo za dużo. Warzelnię o wybiciu 20 hl ładnie wkomponowano pod stalowe schody w głównej sali, jak widać z foty ARTa można ją podziwiać również z antresoli na górze. Za nią otwarta kuchnia więc konsumenci mogą patrzeć na ręce kucharzom.
            Pozostały sprzęt znajduje się w piwnicy - tankofermentory 4x40 hl, tanki leżakowe 9x80 hl i pośredniczące (wyszynkowe) 4x40 hl. Poza tym dwa śrutowniki z podajnikami łańcuchowymi wprost do warzelni, zaś młóto spada rurami do pojemników w piwnicy. Sprzęt dostarczyła firma Kaspar Schulz.

            27.07.22 na kranie było 6 miejscowych piw i aż 11 Funky Fluid. Okazało się, że kranoprzejęcia są tu częstą akcją co trochę dziwne jeśli chodzi o browar.
            Piwa miejscowe:

            - Lager Light 9°Blg, alk 3,5%. Było w karcie, chciałem zamówić ale nieogarnięta kelnerka stwierdziła, że nie ma. A, że jednak jest dowiedziałem się później od Tomka
            - Pils 11,5°, 4,5% (nie piłem)
            - Jasny Lager 12,5°, 5% (wrzuciłem osobny temat) https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...er#post2329156
            - Pszeniczne 12°, 4,3% https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ski-pszeniczne
            - APA 12°, 5% https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ar-gdanski-apa
            - Ciemny Lager 13,5°, 5,2% https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...i-ciemny-lager

            Piwa dobre, podawane w dedykowanym szkle firmowym do gatunku, podkładki są dostępne na stołach, w karcie piw dokładne opisy.
            Od początku istnienia browaru do czasu mojej wizyty było uwarzonych około 100 warek.

            Kilka fotek w uzupełnieniu:

            1. Tanki leżakowe 80 hl 2. Tanki pośredniczące (wyszynkowe) 40 hl 3. Zbiornik wody lodowej 4. Śrutowniki 5. Odbiór młóta

            Click image for larger version

Name:	DSC05860.JPG
Views:	537
Size:	36,7 KB
ID:	2329166Click image for larger version

Name:	DSC05858.JPG
Views:	535
Size:	38,2 KB
ID:	2329167Click image for larger version

Name:	DSC05864.JPG
Views:	523
Size:	26,6 KB
ID:	2329168Click image for larger version

Name:	DSC05856.JPG
Views:	524
Size:	29,0 KB
ID:	2329169Click image for larger version

Name:	DSC05855.JPG
Views:	539
Size:	33,4 KB
ID:	2329170

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎