Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łeba, Kościuszki 53, Delikatesy Spożywczo-Monopolowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Łeba, Kościuszki 53, Delikatesy Spożywczo-Monopolowe

    Sklep, który mam opisać już co najmniej od dwóch sezonów i ciągle jakoś zapominam. Sklep jest zlokalizowany na głównej ulicy Łeby. Cechą charakterystyczną jest duża niebieska markiza Pepsi z nazwą. Przed sklepem stojaki Ambera, puste kartony po piwach z tego browaru oraz skrzynki z wystawionym piwem. Asortyment piw polskich jest więcej jak dobry. Importowanych właściwie nie ma.

    Asortyment:
    - Czarnków
    - Ciechan
    - Fortuna
    - Konstancin
    - Kormoran
    - Witnica

    Ceny są kurortowe ale myślę, że fakt, że nie trzeba wozić piwa powinien wynagrodzić wyższy poziom cen. Dla przykładu Noteckie Niskospateryzowane - 3,5zł, Lubuskie - 4zł, Warnijskie - 6zł, Fortuna Komes - 7zł.

    Z ciekawostek, to jest dawno nie widziany Krzepiak czy nowe Celtyckie. Właściciele podchodzą poważnie do sprawy i widać, że szkolą personel.

    Jeśli chodzi o inną drażliwą kwestię, to butelki zwrotne są kaucjonowane po 0,5zł. Przyjmowane są bez paragonu i wypłacana jest kaucja 0,5zł. Brawo. Dziś zrobiłem ostateczny test, który sklep zdał śpiewająco. Otóż oddałem but. z etykietami piw domowych i po zwróceniu uwagi, że to ta sama butelka nie było problemu.

    Sklep zdecydowanie zasługuje aby dodać go na mapę sklepów piwnych. Zdecydowanie polecam.

    PS: jeszcze taka jedna konstatacja. Brok praktycznie nieobecny. Za czasów RU w co drugim sklepie był Brok, w co trzecim Kanclerz. Teraz Kanclerza w konserwie tylko raz widziałem.
    blog.kopyra.com
  • krzychal1
    Senior
    • 12-2008
    • 236

    #2
    Odwiedziłem ten sklep i faktycznie asortyment niesamowity jak na miejscowość, gdzie króluje wszędzie Specjal. Jednak piwo niepasteryzowane np. Gościszewo jest trzymane nie w lodówce lecz w skrzynkach w nagrzanym sklepie ( 30 kilku stopniowe upały lipcowe). Zwróciłem sprzedawczyni uwagę ,że to piwo musi być trzymane w lodówce ponieważ już pewnie smakuje jak ogórki kiszone- Rycerz gościszewski był podejrzanie mętny i na granicy przydatności, pani odpowiedziała ,że: "Tak, tak jak kupię to muszę trzymać je w lodówce ". Niestety nie zdecydowałem się. W całej Łebie w sklepach w lodówkach oczywiście tylko koncerny, nieliczne Ambery: Remus, Żywe, Lwy niestety w temperaturze nie nadającej się do spożycia ( może poza nielicznymi wyjątkami).

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
      Zwróciłem sprzedawczyni uwagę ,że to piwo musi być trzymane w lodówce ponieważ już pewnie smakuje jak ogórki kiszone- Rycerz gościszewski był podejrzanie mętny i na granicy przydatności, pani odpowiedziała ,że: "Tak, tak jak kupię to muszę trzymać je w lodówce ".
      Też im na to zwracałem uwagę i też nie zaryzykowałem.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • AD1972
        Junior
        • 09-2010
        • 5

        #4
        Byłem,widziałem,nabywałem. Spory wybór,fachowa obsługa.Pozdrawiam. Za rok też tam będę.Kowal z Koszalina nr1.

        Comment

        • krzychal1
          Senior
          • 12-2008
          • 236

          #5
          Czy już ktoś w tym roku urlopował w Łebie ?
          Czy można liczyć na to źródełko też w tym roku na tej piwnej pustyni?

          Comment

          • krzychal1
            Senior
            • 12-2008
            • 236

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy już ktoś w tym roku urlopował w Łebie ?
            Czy można liczyć na to źródełko też w tym roku na tej piwnej pustyni?
            Pozwólcie ,że sam sobie odpowiem.
            Sklepik radzi sobie nadal całkiem nieźle. Ceny praktycznie identyczne jak w poprzednim roku. Asortyment bez zmian. Cieszy to ,że pojawiła się lodóweczka i regionalne niepastery (przynajmniej część) znajduje się w niej.

            Comment

            • krzychal1
              Senior
              • 12-2008
              • 236

              #7
              No i można powiedzieć ,że jest po sklepie:

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Dyskusję na temat koncesji wydzielono tutaj.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  W tym jak i w innych sklepach rożnorodnosci nie ma. Jest Łebskie w szerokim wyborze oraz koncerny i tyle.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎