Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Wilczyńskiego 15A, Piwa Regionalne (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woyteck
    Junior
    • 12-2005
    • 17

    Nie Krzepiak (napój słodowy z Ciechanowa), tylko Krzepkie. Jest pasteryzowane. Eks. 14,5% wag., alk 7,4%.

    Comment

    • Kazimierz_W
      Senior
      • 05-2009
      • 689

      Podpiwek Warmiński przemknął przez nasze półki. Na nową partię trzeba będzie poczekać ze 2-3 tygodnie.
      Krzepkie nadal jest i mocno wali w czachę. Myślę, że późna jesień i zima będzie należała do niego.
      Od dziś na półkach moc nowości z Litwy. Piwa z browaru wileńskiego, "Kupiszkisz", oraz mini mocarz Statinių 13- 0,2l i 14% alko. W północnej Litwie umieją takie robić, tak jak w Belgii.
      Apropo belgów, parę rodzajów można dostać w na prawdę fajnych cenach.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        Parę szybkich niusów z frontu walki o dobry smak piwa.
        Na półki wrócił mój faworyt czyli Podpiwek Warmiński.
        Półka z piwami litewskimi pęka w szwach. Za bardzo fajne pieniądze można nabyć duże butelki (1-2l) mocarzy 8-10% alko. Lada dzień do sprzedaży trafi też zapowiadany wcześniej niefiltrowany Svyturys Raw, polecam.
        W tym tygodniu oferta powiększy się o nowe smaki Magnusa z Browaru Jagiełło - miodowe i czekoladowe. W niedługiej przyszłości spodziewajcie sie jeszcze wersji wiśniowej
        Ponad to parę pszenicznych ciekawostek z Niemiec, w tym Schneider Blonde Tap 1.

        Aaa bym był zapomniał, znów mamy Łaskie Żywe oraz Herbowe z Browaru Koreb.

        Smacznego
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • Kazimierz_W
          Senior
          • 05-2009
          • 689

          Premiera Kormorana z Browaru Kormoran

          Kolejna premiera z Browaru Kormoran znów w Piwach Regionalnych. Od dziś do użytku wewnętrznego dostępne jest piwo Kormoran.
          Etykieta głosi: Jasne Mocno Chmielone, 4,9%alko, 5 odmian chmielu, ekstrakt 12,5%
          Zaraz się za nie zabieram
          Browar Bociana smaczny od rana
          Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

          http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

          Comment

          • Kazimierz_W
            Senior
            • 05-2009
            • 689

            Moc nowości

            W telegraficznym skrócie donoszę o nowościach w Piwach Regionalnych:
            -z Polski: Rybnicki Full niepasteryzowany, Góralskie oraz Premium z Grybowa
            -z Czech: Kocur Pale Ale, Kocur Leżak, Tambor 12.
            -z Niemiec: Simon Schwarze Kuni Weizen, Simon Weizen, Wagner Weizen, Krug Weizen, Ott Weizen, Lowenbrau Weizen Dunkiel
            -z Austrii: Gosser jasny o zawartości 5,2% i 3,6% alko, oraz Zipffer 0,66

            Smacznego
            Browar Bociana smaczny od rana
            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

            Comment

            • HaJni
              Member
              • 06-2009
              • 77

              Czy są dostępne w sklepie pokale BK Świeże i Warnijskie?Tudzież jakiekolwiek inne?

              Comment

              • Kazimierz_W
                Senior
                • 05-2009
                • 689

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HaJni Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy są dostępne w sklepie pokale BK Świeże i Warnijskie?Tudzież jakiekolwiek inne?
                Nie, no co Ty?! Mamy same Tuskie, Leszki i Żywczyki. Brzydzimy się niepasteryzowanym piwem regionalnym. I jeszcze do tego z naszego miasta/regionu. Tylko koncernowe, pasteryzowane, standaryzowane jest ok. Kto w ogóle by kupił piwo, które jest z jakiegoś tam małego browaru, który nawet się w telewizji nie reklamuje, nie ma parasolek i mebli w ogródkach? Na dodatek nie płaci nawet za sprzedaż swych wyrobów. W życiu, człowieku. Dlatego sklep nazywa się Piwa Regionalne bo sprzedajemy tylko produkty z wielkich fabryk należących do wielkich koncernów.
                Browar Bociana smaczny od rana
                Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                Comment

                • Kazimierz_W
                  Senior
                  • 05-2009
                  • 689

                  A pokale jak najbardziej mamy. Z polski mamy tylko z BK, z zagranicy jest trochę większy wybór. Jest też trochę praktycznych no-name.
                  Zapraszam.
                  Browar Bociana smaczny od rana
                  Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                  http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                  Comment

                  • HaJni
                    Member
                    • 06-2009
                    • 77

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie, no co Ty?! Mamy same Tuskie, Leszki i Żywczyki. Brzydzimy się niepasteryzowanym piwem regionalnym. I jeszcze do tego z naszego miasta/regionu. Tylko koncernowe, pasteryzowane, standaryzowane jest ok. Kto w ogóle by kupił piwo, które jest z jakiegoś tam małego browaru, który nawet się w telewizji nie reklamuje, nie ma parasolek i mebli w ogródkach? Na dodatek nie płaci nawet za sprzedaż swych wyrobów. W życiu, człowieku. Dlatego sklep nazywa się Piwa Regionalne bo sprzedajemy tylko produkty z wielkich fabryk należących do wielkich koncernów.
                    Kazimierzu W,a czy nazwa sklepu Piwa Regionalne sugeruje,że są w nim dostępne w sprzedaży nie w zestawach szklanki z polskich browarów?Bo przecież o to zapytałem.Pytanie podobnej treści zadałem gdzieś w maju,odpowiedź była pozytywna,odwiedziny zakończyły się zakupem tylko piwa jednak.Pytanie jest moim zdaniem na miejscu,bo w Gdańsku lub Białymstoku w sklepach typu piwa świata takowego szkła nie ma.Mała liczba postów nie sugeruje,że się nie znam na piwie i takiego nie piję.Mnie poniedziałki również irytują z rana,ale powinienieś się ogranczyć tylko do tego komentarza.Oczywiście pozdrawiam

                    Comment

                    • hrbt
                      Member
                      • 05-2010
                      • 34

                      Kazimierz zawrzał zimową porą

                      Comment

                      • Kazimierz_W
                        Senior
                        • 05-2009
                        • 689

                        Przepraszam, że tak nieładnie napisałem. Nie chciałem być niegrzeczny, to jakaś... pomroczność zimowa
                        Browar Bociana smaczny od rana
                        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                        Comment

                        • Kazimierz_W
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 689

                          This is the end

                          Z wielkim smutkiem i żalem w sercu piszę dzisiejszego posta. Niestety z dniem 31 grudnia bieżącego roku sklep Piwa Regionalne przestanie istnieć. Powodem są jak zwykle w takich przypadkach makabrycznie wysokie koszty lokalowe w Olsztynie oraz ogólny kryzys na rynku piwa.
                          To były bardzo fajne i kształcące półtora roku. Narobiliśmy trochę fermentu wśród olsztyńskich piwoszy. Zaproponowaliśmy im ponad 300 rodzajów pysznych piw, parę nieznanych dotąd szerzej gatunków, zachęciliśmy parę osób do robienia własnego piwa, oraz bezustannie walczyliśmy by spożywać piwo w odpowiednich naczyniach i w odpowiedniej temperaturze. Satysfakcją były również pozytywnie opinie na temat naszej pracy, wiedzy i oferty. Staraliśmy się by olsztyński sklep Piwa Regionalne jasno świecił na ogólnopolskiej mapie sklepów specjalistycznych. Słyszałem, że świecił dość mocno
                          Co dalej? Szukam kogoś kto może będzie zainteresowany kontynuacją dzieła. Czy się to uda, nie zależy już ode mnie. Poza meblami, lodówkami itd. pragnę również przekazać niezbędne know-how, oraz kontakty. Po głowie chodzi mi również pewna forma franczyzy. Mam ładna stronę, logo i grafiki, dużo kontaktów oraz wiedzy. Branża jest ciekawa z przyszłością. Może na tym polu coś fajnego uda mi się zrobić dla kultury piwnej. Tyle, że samemu trzeba siedzieć, handlować i pracować na swój rachunek. Ja pracuję gdzie indziej, a na mnie pracowali bardzo dobrzy fachowcy od piwa. Tyle, że w takim układzie w Olsztynie to nie wychodzi.
                          Z tego co wiem, po nowym roku może być ciężko z dostępem do szerokiej gamy piw regionalnych i importowanych. Chłopaki z Warszawskiej też się mocno w głowę drapią co dalej ze sklepem (niemniej wiem ze w jakiejś formie na 100% w branży zostają). W tę sobotę otwiera się długo oczekiwana pijalnia Stara Warszawska. Jeśli uda im się zrealizować swoje plany, to teraz oni będą jasno świecić na mapie polski w kategorii gastronomii.
                          Nie ukrywam, że Piwa Regionalne były wyrazem mojego egoizmu oraz hobby. Czemu egoizmu? Lubię dobre piwo, gardzę polskim przemysłem browarniczym, a niestety nie miałem gdzie w Olsztynie kupić dobrego piwa. W tamtym czasie dostanie piwa z Browaru Kormoran w Olsztynie było niemal cudem, a nawet jeśli gdzieś było to w asortymencie, z którego BK już dziś się wycofało. Dziś sytuacja wygląda dużo lepiej. BK można dostać w większości sklepów (problemem jest dostępność całego asortymentu), również w Raście wybór piw jest całkiem całkiem. Ponieważ nadal jestem hobbystą- egoistą od nowego roku rozpoczynam produkcję piwa w piwnicy na moje, rodziny i przyjaciół potrzeby. Czyli znów pewna niezależność od otaczającej rzeczywistości.
                          Mam nadzieję, że moje działania zasiały ziarno fermentu piwnego i że mym następcom pójdzie lepiej, dzięki czemu będziemy mieli gdzie nabywać pyszne piwa. Czego sobie oraz Wam wszystkim życzę.

                          p.s. Do końca roku działamy normalnie, więc zapraszam na zakupy. Zestawów prezentowych na święta są pełne półki, piwa różnej maści też nie powinno brakować.

                          Pełen bólu i smutku
                          Kazimierz_W
                          Browar Bociana smaczny od rana
                          Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                          http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                          Comment

                          • FaZa09
                            Junior
                            • 08-2009
                            • 24

                            Bardzo smutna wiadomość dla smakoszy orzeźwiającego napoju bogów. Trzymam kciuki za reaktywacje/utrzymanie idei mekki piwoszy w Olsztynie. Muszę więc odwiedzić was jak najprędzej!
                            "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Wielka szkoda, że ta historia dobiegła końca. Projekt rokował bardzo dobrze, cały czas mam w pamięci te kolejki ustawiające się w weekendy. Dzięki za wzbogacenie kultury piwnej w Olsztynie i mam nadzieję, że znajdzie się chętny na kontynuację!
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
                                Z wielkim smutkiem i żalem w sercu piszę dzisiejszego posta. Niestety z dniem 31 grudnia bieżącego roku sklep Piwa Regionalne przestanie istnieć.
                                Mimo, że nigdy nie byłem w sklepie, to opisy wyglądały imponująco. Smutna to wiadomość.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎