Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, sieć Piotr i Paweł

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #46
    Tych zmian nie było aż tak dużo - ubyło chyba trochę piw belgijskich w małych (0,33l) butelkach, za to wciąż sporo w dużych butelkach i zestawach (są dwa zestawy Chimay - jeden za ok. 60, drugi za ok. 80, oba z pokalami, jest zestaw Kwaka), te tanie piwa niemieckie (za 4 zl) to Kostritzer (dwa rodzaje) i Schoffenberg (czy jakos tak ) Ogólnie w sieci PiP pojawiło się sporo niemieckich piw (niestety po cenach mało atrakcyjnych), wszędzie są czeskie i litewskie (czyli sprawdzona Plaza, Browar i R.Starołęka). Na Starołęce cały czas mały Duvel za 5,99 i Hoegaarden za 3,99! W piątek wybieram się na rekonesans Promienistej
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • snorre
      Senior
      • 02-2006
      • 655

      #47
      Tak więc w zeszłym tygodniu, poświęciłem się (bo nie mam samochodu i muszę wszędzie jeździć komunikacją miejską) i pojechałem na drugi koniec Poznania sprawdzić stan piwny na Promienistej.
      Asortyment był podobny jak w innych, spodziewałem się większych fajerwerków, ale...uwagę moją przykuły zestawy piwne z Belgii, których było sporo - Corsendonk, Westmallen, Lucifer, Gulden Draak, Cuvee, Duvel - zestawy albo z odpowiednimi "naczyniami" do picia owych trunków, albo duże butelki (0,75) w metalowych pojemnikach, sporo też dużych butelek w ogóle itp. Niestety nie mieli jeszcze "wbitych" cen do bazy danych, Pan z obsługi mówił, że już, zaraz, ale po dłuższym wałęsaniu się po sklepie wciąż nie było żadnej info o cenach, więc poszedłem. Kupiłem sobie na pocieszenie mały zestaw Duvel z kielichem.
      Co ważne, w tą środę w PiP w Starym Browarze również pojawiła się mnogość belgijskich przyjemności, i to już z cenami! Co ciekawe, okazało się, żę mamy jakiegoś nowego polskiego importera belgijskich piw, i to blisko Poznania (Września)- firma się nazywa Belgium's Best. Warto zajrzeć, bo niektóre piwa są w dobrych cenach. N.p. duże (0,75) butelki La Gauloise Brune - 20zl, Tongerlo Dubbel Bruin - 16zł! Gulden Draak - 33 zł.
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #48
        Dalsza część dyskusji poleciała tu.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • lukex
          Senior
          • 12-2005
          • 262

          #49
          na gronowej obecnie promocja na angilskiego Budweisera 0,3 za 1,60 oraz na Becks'a 0,5 za 2,60 ...są również wszystkie smoki z fortuny łącznie z czerwonym który jest droższy od pozostałych o około 40 groszy (hehe zaczynają wprowadzać koncernowe ceny)

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex
            na gronowej obecnie promocja na angilskiego Budweisera 0,3 za 1,60 oraz na Becks'a 0,5 za 2,60 ...są również wszystkie smoki z fortuny łącznie z czerwonym który jest droższy od pozostałych o około 40 groszy (hehe zaczynają wprowadzać koncernowe ceny)
            To nie wina browaru, lecz sieci PiP. W Czerniejewie
            dostaniesz Czerwonego Smoka po 1,39 zł

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
              Czerwonego Smoka po 1,39 zł
              I jeśli to jest cena za 0,5l to można to nazwać tylko jednym słowem debilizm, a raczej skrajny debilizm. Już jeden taki browar próbował sprzedawać pszeniczniaka za 1,05zł za 0,33l.
              Klient bez problemu akceptuje cenę 2,00-2,50zł za 0,5l piwa, jeśli jest to piwo specjalne ciemne, miodowe, pszeniczne, porter, kożlak to spokojnie zaakceptuje cenę 2,50-3,00 zł. Jeżeli browary tego nie zrozumieją, to niech się nie dziwią, ze ich piwa konsumują głównie żule. A żuli poza woltażem niewiele interesuje.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                I jeśli to jest cena za 0,5l to można to nazwać tylko jednym słowem debilizm, a raczej skrajny debilizm. Już jeden taki browar próbował sprzedawać pszeniczniaka za 1,05zł za 0,33l.
                Klient bez problemu akceptuje cenę 2,00-2,50zł za 0,5l piwa, jeśli jest to piwo specjalne ciemne, miodowe, pszeniczne, porter, kożlak to spokojnie zaakceptuje cenę 2,50-3,00 zł. Jeżeli browary tego nie zrozumieją, to niech się nie dziwią, ze ich piwa konsumują głównie żule. A żuli poza woltażem niewiele interesuje.
                Cena oczywiście jest promocyjna, aby zachęcić klientów do
                spróbowania nowego produktu. Zakupiłem dwie skrzynki, bo
                cena jest rewelacyjna jak na tej klasy produkt (po Złotym Smoku
                najlepsze piwo z Miłosławia). Co więcej piwo mi zasmakowało i będę je
                także kupował po podwyższeniu ceny. Zwróciłem uwagę, na to
                że mimo trwania promocji PiP próbuje na tym fakcie zbijać podwójne
                pieniądze.

                PS. Większość "żuli" pije Tyskie, Żywca etc. - podnosi to ich
                samopoczucie (porozmawiaj z właścicielami małych browarów,
                którzy sprzedają dobre piwo po śmiesznych cenach na rynku
                lokalnym - mimo wszystko miejscowi wolą koncernówkę)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
                  Cena oczywiście jest promocyjna, aby zachęcić klientów do
                  spróbowania nowego produktu. Zakupiłem dwie skrzynki, bo
                  cena jest rewelacyjna jak na tej klasy produkt (po Złotym Smoku
                  najlepsze piwo z Miłosławia).
                  Ja powiem ci coś jako praktyk. Niby się mówi, że na wprowadzenie niska cena to jest jakaś tam koncepcja. Tylko, że ja już widziałem takie produkty, które dopóki była niska cena to się sprzedawały, a w normalnej już nie. Poza tym to wytwarza w klientach poczucie dwojakiego rodzaju albo, że producent/sklep nas kroi, bo równie dobrze może sprzedawać to piwo po 1,39 jak po 2,39 dla klienta różnica kolosalna, albo też klient moze pomyśleć, że piwo jest warte właśnie 1,39 i stwierdzi, że nie będzie przepłacał.

                  Ja jestem zwolennikiem drugiego podejścia, czyli wprowadzamy produkt na rynek, po cenie jaka ma obowiazywać, a jeżeli sprzedaż jest kiepska, to po jakimś czasie próbujemy zrobić jakąś promocję. Rozruszać sprzedaż itd. Ale nawet wtedy lepsza jest promocja 2+1gratis niż obniżanie ceny. A na miejscu takiej Fortuny to raczej bym zainwestował w jakieś fajne ulotki i dogadał się ze sklepami, że każdemu, kto bierze innego Smoka, dajemy do reklamóweczki taką uloteczkę. Ja wiem, że to nie jest prosta sprawa, bo zwykle sprzedawca ma gdzieś dawanie jakichś ulotek - ale wydaje mi sie to lepszym wyjściem niz psucie sobie marki, przez cenę 1,39zł. zresztą fortuna IMO się zdecydowanie za słabo ceni, moim zdaniem to piwo powinno kosztować 2,29zł lub 2,49zł i butelka bezzwrotna. Kto ma kupić, to kupi.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • lukex
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 262

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
                    To nie wina browaru, lecz sieci PiP. W Czerniejewie
                    dostaniesz Czerwonego Smoka po 1,39 zł
                    w sumie tyle to piwo powinno kosztować ,mogło by być jescze tańsze ponieważ w smaku to rewelacyjne nie jest-a jeżeli chodzi o cene w poznaniu to wszedzie gdzie to piwo jest dostępne kosztuje około 2 zeta bez butelki a w pubach jest za 4,50 lub 5

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #55
                      No gdyby było w zielonej butelce, to może i dałoby się wypić. Wtedy to nawet 2,50 zł by było ok
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        #56
                        Zbadałem już chyba wszystkie PiP w Poznaniu. Zauważyłem:
                        - najlepszy wybór piw jest na Gronowej, piwa są w dodatku porządnie poukładane, wg krajów, potężny wybór belgijskich piw, nieźle z polskimi: są chyba wszystkie Fortuny (łącznie z Czerwonym Smokiem), z Krajana Porter, czasami Irlandzkie, piwa z Ambera. Dużo też zestawów (szczególnie polecam Chimaye - 6x0,33 + pokal, od 55 zł do 65zł , w zależności od gatunku),
                        - radzę się "przebiec" po kilku sklepach zanim się kupi droższe piwo - bywają czasami duże różnice, n.p. Chimaya Cinq Cents, 0,75 w Starym Browarze kupiłem za 22 zł, na Promienistej był za...38 zł, Corsendonki 0,75 zł w ładnym metalowym opakowaniu - na Promienistej za 35 zł, w Starym...ponad 50! Podobnie jest z innymi belgijskimi lub niemieckimi piwami. Jaka jest tego przyczyna - nie wiem Ja wiem, że wolny rynek, ale to trochę nie fair wobec klientów - w tej samej sieci, w tym samym mieście takie różnice cenowe?
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                          Zbadałem już chyba wszystkie PiP w Poznaniu. Zauważyłem:
                          - najlepszy wybór piw jest na Gronowej, piwa są w dodatku porządnie poukładane, wg krajów, potężny wybór belgijskich piw, nieźle z polskimi: są chyba wszystkie Fortuny (łącznie z Czerwonym Smokiem), z Krajana Porter, czasami Irlandzkie, piwa z Ambera. Dużo też zestawów (szczególnie polecam Chimaye - 6x0,33 + pokal, od 55 zł do 65zł , w zależności od gatunku),
                          - radzę się "przebiec" po kilku sklepach zanim się kupi droższe piwo - bywają czasami duże różnice, n.p. Chimaya Cinq Cents, 0,75 w Starym Browarze kupiłem za 22 zł, na Promienistej był za...38 zł, Corsendonki 0,75 zł w ładnym metalowym opakowaniu - na Promienistej za 35 zł, w Starym...ponad 50! Podobnie jest z innymi belgijskimi lub niemieckimi piwami. Jaka jest tego przyczyna - nie wiem Ja wiem, że wolny rynek, ale to trochę nie fair wobec klientów - w tej samej sieci, w tym samym mieście takie różnice cenowe?
                          I to najlepszy dowód na to, że każdy sklep powinien mieć osobny temat
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • supersklep
                            PiwBiz
                            • 01-2005
                            • 982

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                            Zbadałem już chyba wszystkie PiP w Poznaniu. Zauważyłem:


                            - radzę się "przebiec" po kilku sklepach zanim się kupi droższe piwo - bywają czasami duże różnice, n.p. Chimaya Cinq Cents, 0,75 w Starym Browarze kupiłem za 22 zł, na Promienistej był za...38 zł, Corsendonki 0,75 zł w ładnym metalowym opakowaniu - na Promienistej za 35 zł, w Starym...ponad 50! Podobnie jest z innymi belgijskimi lub niemieckimi piwami. Jaka jest tego przyczyna - nie wiem Ja wiem, że wolny rynek, ale to trochę nie fair wobec klientów - w tej samej sieci, w tym samym mieście takie różnice cenowe?


                            Z praktyki wiem że może chodzić o tzw "pułkowniki " czyli towary niechodliwe a znając cene Chimaya można stwierdzić że z braku klienta na takie piwo może się to w konkretnym miejscu nie sprzedawać
                            Last edited by supersklep; 11-01-2007, 14:52.


                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #59
                              PiP - os. Stare Żegrze, stosunkowo słabo zaopatrzony w piwo sklep tej sieci, w większości krajowa masówka z pojedynczymi wyjątkami.
                              Dzisiaj z ciekawszych rzeczy dostępny był Brok Porter za 3.79 PLN / 0.5 l

                              Comment

                              • Regent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 512

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
                                PiP - os. Stare Żegrze, stosunkowo słabo zaopatrzony w piwo sklep tej sieci, w większości krajowa masówka z pojedynczymi wyjątkami.
                                Dzisiaj z ciekawszych rzeczy dostępny był Brok Porter za 3.79 PLN / 0.5 l
                                Kurcze nie zauważyłem, kupiłem dziś tylko Hermann Muller (Royal Unibrew z Krakowa) tak z ciekawości , bo wiele lat temu piłem to piwo tyle że z Rybnika i Fortunę Czarną, z nowości to zauważyłem chyba duńskie Herbo'e kilka rodzajów ale nie zdecydowałem się na nie.
                                Mniej alkoholu w piwach !!!
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎