Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piła, Buczka 28, Świat Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    Piła, Buczka 28, Świat Piwa

    Będą w ostatni weekend w Pile znaleźliśmy bardzo ciekawy sklep który mieści sie przy ulicy Buczka 28, z szeroka gamą piw z kraju i ze świata. Z polskich wyrobów nielicząc tzw. "masówki" można były zakupić produkty takich browarów jak: Żnin (Pałuckie), Czarnków (dwa rodzaje), Brok (wszystkie produkty) oraz Kormoran (Pilskie).
    Piwna turystyka według abernackiego
  • jaro-w
    Senior
    • 10-2006
    • 127

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Będą w ostatni weekend w Pile znaleźliśmy bardzo ciekawy sklep który mieści sie przy ulicy Buczka 28, z szeroka gamą piw z kraju i ze świata. Z polskich wyrobów nielicząc tzw. "masówki" można były zakupić produkty takich browarów jak: Żnin (Pałuckie), Czarnków (dwa rodzaje), Brok (wszystkie produkty) oraz Kormoran (Pilskie).
    w Pile,co oczywiscie cieszy do ww sklepu na ul.Buczka doszły jeszcze dwa sklepy z serii "świat piwa" na ul.Wyspianskiego oraz Powst.Wlkp.9A
    W ofercie min.piwa belgijskie(z ciekawszych np.Tongerlo 0,75l w cenie ok. 12 zl),hiszpanskie(np.estrella 1,0l w cenie ok.9 zł)angielskie(ciekawa cena na Pedigree exceptional premium ale-4,99).
    W stałej ofercie piwa z browarów lokalnych-Amber(Kozlak,Żywe,Zlote Lwy),Czarnków i Krajan

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Jakbyś mógł napisać coś więcej o tych sklepach, to byłbym wdzięczny. Asortyment, godziny otwarcia, czy we wszystkich jest to samo, czy któryś jest lepiej zaopatrzony. Będę się udawał nad morze przejazdem przez Piłę i chętnie bym się zaopatrzył wcześniej.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Tylko proszę to napisać w nowych tematach, tym sklepom poświęconym.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • jaro-w
          Senior
          • 10-2006
          • 127

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Jakbyś mógł napisać coś więcej o tych sklepach, to byłbym wdzięczny. Asortyment, godziny otwarcia, czy we wszystkich jest to samo, czy któryś jest lepiej zaopatrzony. Będę się udawał nad morze przejazdem przez Piłę i chętnie bym się zaopatrzył wcześniej.
          Szczegółów niestety nie znam.Byłem w sklepie na Powstańców i ponieważ pani pochwaliła się trzema sklepami,wziąłem od niej adresy.Asortyment prawdopodobnie ten sam we wszystkich punktach

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            No właśnie, jakie godziny otwarcia i czy jest otwarty w niedziele? Po zlocie w Trzciance warto by bylo tam wpaść

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • k_k_s
              Senior
              • 02-2005
              • 193

              #7
              Wiadomo coś o najaktualniejszym asortymencie? (tylko polskie)

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                W drodze powrotnej ze zlotu zahaczylismy o ten sklep i wybór całkiem przyjemny, ale tylko jeśli chodzi o zagraniczne - sporo piw trapistów (La Trappe, prawie cały asortyment: Dubbel, Tripel, Quadrupel, Blond, Witte), Rochefort i Chimay (ale te chyba tylko w zestawach). Z pozostałych zagranicznych rzucił mi się w oczy (i do siatki) Kwak, który był też w zestawie z charakterystyczną szklanką-klepsydrą na podstawce, za astronomiczną cene 142 zl). Ponadto był Duvel, 3 rodzaje Gouden Carolusa i bodajże dwa gatunki hiszpańskiej Alhambry, była też beczka Radebergera. Oczywiście były też inne piwa, ale już nie pamiętam jakie.
                Z polskich piw niestety niewiele było ciekawych, ale np. był ... czarnkowski Kolejorz - już go po naszej wizycie nie ma Zauważyłem jeszcze Vikinga z Broka, Mocne Irlandzkie z Krajana. I to chyba tyle ... acha było też Żywe, ale nie zwracałem na nie uwagi, bo tego mam pod dostatkiem w domu. Poza tym kilka lodówek masówki...

                Przy okazji taka dygresja ... jadąc dalej na wschód - w Więcborku i Tucholi jest dostepny Namysłów, ale tylko w puszkach - Zamkowe, Kozackie i Basztowe Super Mocne.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Oczywiście były też inne piwa, ale już nie pamiętam jakie...
                  Przypomniał mi się Piraat z browaru Van Steenberge.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wiadomo coś o najaktualniejszym asortymencie? (tylko polskie)
                    Aktualnie w ofercie: Bosman, Kasztelan niepsteryzowany, Czarnków, Brok, Krajan, Amber plus duży wybór piw belgijskich.
                    Nas zainteresowały piwa z Pivovar Klaster (ciemne, 11%, 12% i 10%) w cenach 2,7zł i 2,9zł za pół litra.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Majkiman
                      Junior
                      • 09-2009
                      • 1

                      #11
                      Godziny otwarcia w poszczególnych sklepach:

                      Świat Piwa 1 (na Wyspiańskiego) Poniedziałek-Sobota: 10-22 Niedziela: 10-16
                      Świat Piwa 2 (na Buczka, zdecydowanie najlepiej zaopatrzony) Pn-Sob:8-24 Niedziela:8-18
                      Świat Piwa 3 (na Powstańców Wlkp.) Pn-Sob: 10-22 Niedziela: 10-16
                      Hurtownia (Żeromskiego 72) Pn-Pt: 8-16 Sob: 8-14

                      Comment

                      • piasek
                        Junior
                        • 11-2001
                        • 1

                        #12
                        tu jest stronka sklepu

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Sklep nadal działa i ma całkiem sporo półek z craftem. Wbrew nazwie jest to w zasadzie sklep monopolowy, a nie piwny, ale każdy piwosz coś tu znajdzie.
                          Jakieś 15 minut wolnym spacerkiem z dworca, a jeśli komuś się spieszy, to 1 przystanek (1 maja) autobusami numer 4 i 5.

                          Jest też filia na Wyspiańskiego 4b/4
                          Last edited by Pendragon; 21-03-2017, 11:55.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎