Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mgiełka26
    Senior
    • 09-2006
    • 535

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    czy jutro jest czynny ten przybytek ?
    Też właśnie się zastanawiałam. Choć przy jutrzejszym święcie szczerze wątpię..

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mgiełka26 Wyświetlenie odpowiedzi
      Też właśnie się zastanawiałam. Choć przy jutrzejszym święcie szczerze wątpię..
      jeśli właściciel stanie za ladą to może być czynne
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • strappado
        Senior
        • 08-2007
        • 111

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
        jeśli właściciel stanie za ladą to może być czynne
        albo jego rodzina pracujac w charakterze "wolontariatu"
        http://pokazywarka.pl/t47c2v/

        Comment

        • weather
          Junior
          • 03-2009
          • 25

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
          Jasne
          Jasne? Ale co??

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            Pojawiło się sporo nowych piw belgijskich (co mnie bardzo ucieszyło). Ze znanych mi, powraca Rochefort (6,8,10) i Orval. Jest też Floreffe w 3 odmianach. Poza tym wyroby browarów Dupont i Lefebvre - duża paleta piw. Jedna rzecz mnie zaintrygowała - produkty Dupont w Polsce dystrybuowała firma Browary Belgijskie, natomiast na butelkach są nalepki znanej nam hurtowni z Wrześni (zresztą na Rochefortach i Orvalach też). O co tu chodzi?
            Aha, ceny na te przyjemności są dośc wysokie - ja rozumiem, że złotówka osłabła, ale żeby za butelkę 0,33l 12 - 15 zł?
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
              produkty Dupont w Polsce dystrybuowała firma Browary Belgijskie, natomiast na butelkach są nalepki znanej nam hurtowni z Wrześni (zresztą na Rochefortach i Orvalach też). O co tu chodzi?
              Browary Belgijskie z tego co rozumiem zaliczyły padaczkę, a jak widać piwa się jakoś tam przyjęły, więc przejęła to Belgiums Best. I bardzo dobrze zresztą.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Gehern77
                Member
                • 09-2008
                • 72

                Odradzam kupowanie RYCERZa w sklepie na Głogowskiej - dziś kupiłem nie patrząc na datę i w domu okazało się, że ważność upłynęła 25maja2009. Po nalaniu do kufla piwo było tak kwaśne i śmierdzące, że nadawało się tylko do wylania.

                Comment

                • TeeHee
                  Junior
                  • 04-2008
                  • 5

                  Kwaśny rycerz

                  Potwierdzam tę bolesna wpadkę z datą ważności "Rycerza". Musiałem piwo wylać, ponieważ było kwaśne i nie nadawało się do picia.

                  Comment

                  • Gehern77
                    Member
                    • 09-2008
                    • 72

                    Ja dostałem PW od właścicielki sklepu przy Głogowskiej z przeprosinami za zaistniałą sytuację oraz zapewnieniem, że to wypadek przy pracy i że generalnie piwa ze zbliżającą się ku końcowi ważnością są przeceniane.

                    Faktycznie jest przy kasie zawsze kilka butelek przecenionych.

                    Także przygoda z Rycerzem niemiła, ale za to właścicielka o wysokiej kulturze osobistej
                    Miejmy zatem nadzieję, że był to tylko incydent i więcej nie trzeba będzie z niesmakiem wylewać piwa do zlewu, tudzież WC.

                    Comment

                    • untilek
                      Member
                      • 08-2005
                      • 66

                      Ja pilem tego Rycerza pod koniec maja i tez byl kwasny ale nie tak zeby go od razu wylac. A stalo ich wtedy na polce sporo jeszcze...
                      Mariusz

                      Polecam forum miłośników roślin owadożernych www.forum-roraima.pl

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        Przybyło trochę piw zagranicznych - sporo niemieckich, niestety w dośc wysokich cenach (w tym "osławiony" Holzar Bier - nie wiem czemu to piwo pozycjonuje się w polskich sklepach w tak wysokich rejonach cenowych, w PiP kosztowało 17 zł. na Głogowskiej 21zł Nie rozumiem jak lager, nieważne jak smaczny, może kosztowac tyle samo co duża butelka, n.p. Chimay Triple!).
                        Jest też Samichlaus , rocznik 2008 (co mnie ucieszyło, bo zbieram kolejne roczniki i trzymam w piwniczce). Plus afrykańskie piwa, jakieś hiszpańskie itp.
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          Zapomniałem dodac, że sklep wprowadza kartę stałego klienta z 10% zniżki, na razie zniżkę klient (stały) dostaje, bez karty.
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • untilek
                            Member
                            • 08-2005
                            • 66

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zapomniałem dodac, że sklep wprowadza kartę stałego klienta z 10% zniżki, na razie zniżkę klient (stały) dostaje, bez karty.
                            Definicja 'stałego' klienta?
                            Mariusz

                            Polecam forum miłośników roślin owadożernych www.forum-roraima.pl

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              Nie wiem - spytaj się w sklepie Ja jestem uznawany za takowego
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              • HubertJ
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 188

                                Udało mi się dzisiaj odwiedzić ten przybytek.
                                Rzeczywiście wybór niezły, robiący wrażenie. Niestety trochę mało przestrzeni i ewidentnie brakowało mi koszyka Przy kilku klientach jest już naprawdę ciasno. Drink Hala, w której też ostatnio miałem okazję być, wypada pod tym względem dużo lepiej.

                                Nie mniej jednak, Poznaniacy, dbajcie o to miejsce bo warto. Znam miasta o podobnej wielkości w Polsce, co we wszystkich sklepach razem wziętych, nie mają takiego wyboru, jak Wy w swoim kiosku Piwa Świata

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎