Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • przemo70
    † 1970-2019 Piwosz w Raju
    • 05-2007
    • 1501

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1 Wyświetlenie odpowiedzi
    No coz szkoda tych ploteczek, ale jak Szara Adminiscjencja tak kaze Z nowosci sklepowych - dojechal swiezy Piast w 3 wymiarach.Niebawem (mysle ze za okolo 2 tygodnie) Fortuna w butelkach O,75 recznie rozlewana i zamykana na korek.I jeszcze jedna sprawa probujemy w Poznaniu zorganizowac gielde ,jak wszystko pojdzie dobrze bedzie to 5 grudzien,wiec warto sobie juz rezerwowac ten termin (a bedzie sie u nas duzo dzialo ,program przedstawimy na browar.bizie) i przyjechac do miasta 1000 i jednego PIWA.
    Panie Prezesie zapisuję się na giełdę jako pierwszy Kurde znowu nie w temacie maggyk mnie wykasuje
    Save water, drink beer ...

    http://www.parowozy.com.pl/
    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      Może tym razem Cię oszczędzę, ale za karę założysz odpowiedni temat w odpowiednim dziale na temat giełdy, żeby inni już tu nie bałaganili
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
        Może tym razem Cię oszczędzę, ale za karę założysz odpowiedni temat w odpowiednim dziale na temat giełdy, żeby inni już tu nie bałaganili
        No właśnie, to czekam...
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • przemo70
          † 1970-2019 Piwosz w Raju
          • 05-2007
          • 1501

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
          Może tym razem Cię oszczędzę, ale za karę założysz odpowiedni temat w odpowiednim dziale na temat giełdy, żeby inni już tu nie bałaganili
          Pani Dyrektor kara wykonana
          Save water, drink beer ...

          http://www.parowozy.com.pl/
          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

          Comment

          • strappado
            Senior
            • 08-2007
            • 111

            Sklep bardzo dobrze zaopatrzony, ale chciałem zwrócić uwagę na jeden zasadniczy problem. Mianowicie ceny. Co do polskich piw pod tym względem nie mam zastrzeżeń. Szoku doznałem jednak podchodząc do półek z zagranicą. Podam dwa najbardziej jaskrawe przykłady, które utkwiły mi w pamięci, porównując je do cen ze sklepu "Świat piwa" w Piotrkowie Trybunalskim, który także czasami odwiedzam. Uprzedzam, że rozumiem, że Poznań to wyższe czynsze itp., ale jakiś umiar chyba obowiązuje. Schlenkerla marcowa Poznań ok 13 zł, Piotrków 6-7 zł
            Rochefort 10 Poznań 20 zł, Piotrków 7-8 zł
            Dlatego komuś kto ma ochotę na większą ilość zagranicznych piw, radzę się wychylić poza Poznań i wybrać do jakiegoś mniejszego miasta, w którym funkcjonuje specjalistyczny sklep piwny (Piotrków może nie jest najlepszą propozycją, wszak to prawie 300 km). Można sporo zaoszczędzić, wliczając także paliwo.
            http://pokazywarka.pl/t47c2v/

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
              Dlatego komuś kto ma ochotę na większą ilość zagranicznych piw, radzę się wychylić poza Poznań i wybrać do jakiegoś mniejszego miasta, w którym funkcjonuje specjalistyczny sklep piwny (Piotrków może nie jest najlepszą propozycją, wszak to prawie 300 km). Można sporo zaoszczędzić, wliczając także paliwo.
              może podpowiesz jakieś miasto mniejsze ze specjalistycznym sklepem , może Oborniki Śl ? Porównywałeś z PiP ?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
                Schlenkerla marcowa Poznań ok 13 zł, Piotrków 6-7 zł
                Rochefort 10 Poznań 20 zł, Piotrków 7-8 zł
                Ze Schlenkerlą, to może i prawda, ale w Rocheforta 10tkę za 8zł w sklepie nie uwierzę. Ja go kupuję do sklepu za ponad 12zł. No chyba, że to jakiś prywatny import w bagażniku.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • strappado
                  Senior
                  • 08-2007
                  • 111

                  W PiP Schlenkerla jest/była za ok. 12 zł, natomiast kiedyś widziałem tam Rocheforta 10 i kosztował 17 albo 18. Zatem widać, że porównywalne ceny. Nie jeżdzę po Wielkopolsce po sklepach piwnych (o ile są jeszcze jakieś poza Poznaniem), po prostu sugeruję, żeby tak drogiej zagranicy tutaj nie kupować, bo te ceny są przesadzone.

                  Rocheforta 10 kupowałem za 7 albo 8, nie pamiętam dokładnie (było to ponad pół roku temu) i nie wiem jakim cudem był w takiej cenie. Może sklep zaopatrzał się w niego wtedy, kiedy był w miarę niski kurs euro?

                  Nie dyskutujmy już bo zrobi się oftop. Fakty są takie jak mówię. Sklep oczywiście będę dalej odwiedzał, ale żadnego zagranicznego piwa tam nie kupię (no może poza parema czeskimi), bo te nabywam głównie wtedy kiedy jestem w Piotrkowie, kupując w tamejszym sklepie.
                  http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
                    W PiP Schlenkerla jest/była za ok. 12 zł, natomiast kiedyś widziałem tam Rocheforta 10 i kosztował 17 albo 18. Zatem widać, że porównywalne ceny.
                    No więc widzisz, że ceny porównywalne. Zwróć uwagę na to, że PiP ma kilkadziesiąt sklepów, a to jest jeden sklep. Różnica w sile zakupowej, a co za tym idzie w rabatach, jest ogromna. Dla własnego dobra lepiej kupić piwo trochę drożej w sklepie takim jak ten, którego właściciel przykłada się do piwa i w nim się specjalizuje, niż w sieci, gdzie dziś piwo jest w ofercie, a jutro go nie będzie. A jak ten niezależny sklep nie będzie na siebie zarabiał, to właściciel będzie go musiał zwinąć. A bardzo szkoda byłoby tego sklepu. Oczywiście jeśli kupujesz w Piotrkowie w niezależnym sklepie, to ok. Tylko jak doliczysz koszty dojazdu do Piotrkowa, względnie oczekiwania na wyjazd (psychiczna męczarnia ), to różnica nie wydaje się duża.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      Proszę nie sprowadzać kolejnego tematu o sklepie do dyskusji o cenach.

                      Kolejne posty na temat ogólnej sytuacji cenowej zasilą wszechświat.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • interpid1
                        Prezes hordy poznańskiej
                        • 03-2009
                        • 762

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sklep bardzo dobrze zaopatrzony, ale chciałem zwrócić uwagę na jeden zasadniczy problem. Mianowicie ceny. Co do polskich piw pod tym względem nie mam zastrzeżeń. Szoku doznałem jednak podchodząc do półek z zagranicą. Podam dwa najbardziej jaskrawe przykłady, które utkwiły mi w pamięci, porównując je do cen ze sklepu "Świat piwa" w Piotrkowie Trybunalskim, który także czasami odwiedzam. Uprzedzam, że rozumiem, że Poznań to wyższe czynsze itp., ale jakiś umiar chyba obowiązuje. Schlenkerla marcowa Poznań ok 13 zł, Piotrków 6-7 zł
                        Rochefort 10 Poznań 20 zł, Piotrków 7-8 zł
                        Dlatego komuś kto ma ochotę na większą ilość zagranicznych piw, radzę się wychylić poza Poznań i wybrać do jakiegoś mniejszego miasta, w którym funkcjonuje specjalistyczny sklep piwny (Piotrków może nie jest najlepszą propozycją, wszak to prawie 300 km). Można sporo zaoszczędzić, wliczając także paliwo.
                        Piwa sa kupowane u importerow wraz z faktora i wszystko przechodzi przez kase fiskalna, ale za okolo miesiac przyjdzie nasz pierwszy import i wtedy wybor bedzie znacznie wiekszy i ceny drastycznie spadna(marze importerow sa bardzo wysokie).
                        www.piwa-swiata.com www.slomisie.org

                        Comment

                        • pezet
                          Improwizator
                          • 03-2006
                          • 481

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1 Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) za okolo miesiac przyjdzie nasz pierwszy import (...)
                          Coś z Belgii? Jeśli tak to może napisz z jakich browarów.
                          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • interpid1
                            Prezes hordy poznańskiej
                            • 03-2009
                            • 762

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
                            Coś z Belgii? Jeśli tak to może napisz z jakich browarów.
                            Na poczatek Niemcy i duzo pszenicy , Belgia w drugiej turze jak juz zglebie do konca tajniki akcyzy i urzedow celnych .
                            www.piwa-swiata.com www.slomisie.org

                            Comment

                            • przemo70
                              † 1970-2019 Piwosz w Raju
                              • 05-2007
                              • 1501

                              Siemka.Czy już dojechało Brackie ?
                              Save water, drink beer ...

                              http://www.parowozy.com.pl/
                              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                              Comment

                              • josefik
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 386

                                pewnie nie ale drożdże dojechały

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎