Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #31
    Ja bym powiedział nawet, że dobrze że sklep nie jest uzależniony finansowo od handlu piwem i naszych fanaberii bo różnie to mogłoby się skończyc - któż to wie czy grupka zapaleńców z Poznania wystarczyłaby. A tak jeśli sprzedaż ciekawych piw będzie uzupełnieniem (ale dośc znacznym) pozostałej działalności, to może to jakoś przetrwa.
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • artur2
      Senior
      • 02-2008
      • 535

      #32
      Byłem tam dzisiaj.
      Wrażenia mam pozytywne. To fakt, że może nazwa "Piwa Świata" jest mało wyeksponowana, sklep handluje również prasą i gadżetami afrykańskimi i z miejscem w środku jest tak sobie, ale ogólnie atmosfera jest przyjemna i obsługa sympatyczna. Duży wybór szkła (jest sporo mniejszych pokali, a nie tylko 0,5l). Było chyba 4 czy 5 regałów z piwami. Między innymi: piwa belgijskie, Czerna Hora (Lezak, Luna, Kern, Granat, Tas, Pater), Fortuna, Koreb, Krajan, Jabłonowo oraz koncernówka.
      Ceny są umiarkowanie niskie (np. Grand 3,90, Komes 4,80).
      Rozmawiałem z właścicielką i uwaga: Ciechan powinien się pojawić przed Świętami.
      Last edited by artur2; 03-03-2009, 13:37.
      Mniej alkoholu, więcej smaku !
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • johnking2
        Member
        • 06-2007
        • 34

        #33
        Witam, czytam Wasze opinie i z każdą muszę się po części zgodzić, moim zdaniem otwieranie takiego sklepu w tym czasie i to jeszcze w Poznaniu, to duże ryzyko, wiadomo akcyza poszła w górę, euro podrożało, przez to ceny na importy też są wariackie, ale dajmy ludzią szanse może się utrzymają , sam chciałem kiedyś otworzyć taki sklep w Poznaniu , mając dostęp do wielu piw z importu i z małych polskich browarów, jednak sobie odpuściłem, mając za konkurencje 10 sklepów P&P [ za moment będą 2 następne ] . Ale trzymam kciuki za sukces tego sklepu i sam się jutro do niego wybieram , ze swoja ofertą.

        Comment

        • snorre
          Senior
          • 02-2006
          • 655

          #34
          Dziś rozmawiałem chwilkę ze sprzedawcą i powiedział mi, że jutro bądź pojutrze może byc piwo z browaru w Kłodawie (nie jest to na 100%). Poza tym potwierdził, że chce przemeblowac sklep, tak aby piwa miały więcej miejsca. Dodatkowo ma zamiar kupic lodówki do przechowywania piw, szczególnie niepasteryzowanych (patrz Ciechan
          Oby tak dalej!
          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

          Comment

          • weather
            Junior
            • 03-2009
            • 25

            #35
            Bernard

            Przywiezli dzis Bernard niepasteryzowane. W piatek ma byc Klodawa

            Comment

            • johnking2
              Member
              • 06-2007
              • 34

              #36
              Byłem , zobaczyłem i cóż Salonik prasowy z małą wystawką piw , a ktoś to nazwał Piwa Świata.

              Comment

              • lukex
                Senior
                • 12-2005
                • 262

                #37
                Według mnie na ten moment najlepiej zaopatrzony sklep w Poznaniu.Porozmiawiałem chwile z Panem właścicielem, który akurat wymierzał długość nowych półek i regałów.Powiedział mi że jest w tym momencie taka ciasnota że nie może nawet wystawic piw z Austrii i Hiszpanii.Cieszmy się na razie z tego co jest, no i cieszmy się wresczie z Kłodawy, która ma dziś zawitać w progi sklepowych półek.Pan własciciel równiez powiedział mi, że spokojnie systematycznie asortyment będzie powiększany.

                Comment

                • Jaroslav
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 967

                  #38
                  Łukasz też nie rozumiem tych pierwszych bardzo negatywnych
                  opinii. Powstaje nam w perspektywie sklep nawiązujący do
                  chlubnych tradycji Groolsza (a przecież tam też piwo było dodatkiem
                  do normalnego sklepu osiedlowego). Trzymam kciuki za dalszy
                  rozwój.

                  Comment

                  • johnking2
                    Member
                    • 06-2007
                    • 34

                    #39
                    Właściwie to zgadzam się z Jarosławem, zobaczmy jak to sie bedzie rozwijać, ja też trzymam kciuki.

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                      Łukasz też nie rozumiem tych pierwszych bardzo negatywnych
                      opinii. Powstaje nam w perspektywie sklep nawiązujący do
                      chlubnych tradycji Groolsza (a przecież tam też piwo było dodatkiem
                      do normalnego sklepu osiedlowego). Trzymam kciuki za dalszy
                      rozwój.
                      A nie lepiej najpierw zrobić porządnie sklep, efektownie wystawić towar, plus trochę reklamy gdy wszystko bedzie gotowe. Prowizorkę już w Poznaniu mieliśmy ( Groolsz, Antoninek - Kobylepole ), może już czas na coś conajmniej na przyzwoitym poziomie. Skoro inne miasta to mają, to dlaczego w Poznaniu prawie 600tys. mieście nie można czegoś gustownego zrobić, chyba aż tak wiele nie wymagam.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • lycaster
                        Senior
                        • 05-2008
                        • 130

                        #41
                        Niektóre wróbelki ćwierkają, że jeszcze przed Wielkanocą taki przybytek się pojawi...

                        Comment

                        • pedro4d
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 102

                          #42
                          Wróciłem przed chwilą ze sklepu i - hau, hau! - z przyjemnością odszczekuję napisane wcześniej dość krytyczne słowa
                          Piwa zajmują dwa dodatkowe - dobrze wyeksponowane i łatwo dostępne - regały więcej niż dotychczas, ponadto na zapleczu czekają na złożenie kolejne regały. W najbliższym tygodniu należy się spodziewać przemeblowania
                          Z najważniejszych nowości: dziś pojawiły się Ciechany (Pszeniczne, Stout, Porter, Wyborne i Mocne - dwa ostatnie niepasteryzowane), sporo piw z Witnicy - w tym niepasteryzowane Lubuskie, z Konstancina: Zdrojowe (pasteryzowane) oraz trochę piw niemieckich. Ponadto dostępne wszystko co wcześniej, czyli Czarnków, Nakło, Fortuna i Koreb - w niemal pełnej gamie.
                          Na chwilę obecną jest to absolutnie najlepiej zaopatrzony sklep z piwem w Poznaniu. Docelowo ma mieć w swej ofercie ok. 600-700 piw

                          Comment

                          • johnking2
                            Member
                            • 06-2007
                            • 34

                            #43
                            Chyba dawno nie byłeś kolego w Piotrze i Pawle na Promienistej, w Starym Browarze lub Gronowej,

                            Comment

                            • pedro4d
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 102

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika johnking2 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba dawno nie byłeś kolego w Piotrze i Pawle na Promienistej, w Starym Browarze lub Gronowej,
                              W PiP w SB byłem dziś, więc wiem co mówię

                              Comment

                              • strappado
                                Senior
                                • 08-2007
                                • 111

                                #45
                                lubuskie, zdrojowe czy ciechany w piotrze i pawle? chcialbym to zobaczyc. jesli chodzi o zagranice to w pip NA RAZIE jest lepszy wybor (ceny przemilcze) ale pod wzgledem polskich piw glogowska bije na glowe kazdy pip.
                                http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎