Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    A cóż to?
    Zmiany, zmiany, zmiany. Już jakiś czas temu były zapowiedzi, że Staropolski wypuści niepastera.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Zmiany, zmiany, zmiany. Już jakiś czas temu były zapowiedzi, że Staropolski wypuści niepastera.
      No to bardzo im się chwali! Tylko czemu na jakby nie było nowej stronie się nim nie chwalą? (poza zapiskiem w ogólnym opisie, że dysponują niepasteryzowanym).

      Acan - dziwna nazwa, ciekawe czy następny będzie Waszmość

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        No to bardzo im się chwali! Tylko czemu na jakby nie było nowej stronie się nim nie chwalą? (poza zapiskiem w ogólnym opisie, że dysponują niepasteryzowanym).

        Acan - dziwna nazwa, ciekawe czy następny będzie Waszmość
        Nazwa jest gorzej niż dziwna, jest zła. To tylko jedna litera od Pacan. To już chyba lepszy byłby Waćpan. A najprostszy Szlachcic lub Szlacheckie.
        No ale wyobraźmy sobie sytuację. Forumowicz (młody wiekiem, lecz pełnoletni) wchodzi do sklepu i pyta: Czy jest Acan? Na co ekspedientka: Panie kierowniku, panie kierowniku, znowu gówniarze się przedrzeźniają. I jeszcze na pana kierownika Pacan mówią.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • bladas01
          Junior
          • 03-2009
          • 2

          #64
          Owocoew

          Czy jest już piffko owocowe??

          Comment

          • gulden68
            Junior
            • 03-2009
            • 6

            #65
            Ale, mnie wgniotło w parkiet !!! Tyle różnych smaków ! codziennie 18-zero , kupuję coś nowego , pozdrawiam Szefa !

            Comment

            • gulden68
              Junior
              • 03-2009
              • 6

              #66
              No,a teraz na spokojnie , gratuluję pomysłu właścicielowi sklepu , nosił się z tym zamiarem od kilku lat , to cudowne miejsce może rozwinąć się tylko dzięki naszej pomocy !!! ilość piw będzie wzrastała z naszym zainteresowaniem ! To jedyne takie miejsce w Poznaniu , pisząc na forum i odwiedzając ten sklep możemy Go w jakiś sposób Tworzyć !Ten sklep został stworzony dla Nas ! Twórzmy go po części i My !

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #67
                Jako właściciel sklepu z ciekawym piwem, powiem Wam tylko drodzy Poznaniacy - dbajcie o ten sklep. Bo to trochę wstyd, że dopiero teraz takie miasto ma sklep w tym stylu. Przez dbanie rozumiem, czasem kupowanie trochę droższego piwa niż w PiP. Nie obawianie się o zakup piwa z kończącym się terminem. Odzew na akcje promocyjne. Bo jak za kilka miesięcy zaczną wychodzić daty z tych piw, to się może mały dramacik zrobić. Wiem po sobie, tyle, że ja nie żyję z samego piwa.
                A jak będę jechał nad morze, postaram się wstąpić.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • jaqubowski
                  Member
                  • 12-2008
                  • 76

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika weather Wyświetlenie odpowiedzi
                  -Browar Staropolski:
                  *Barred (puszka)
                  nie barred a barrel ale pewnie to tylko literówka.

                  też dzis odwiedziłem ten piękny sklep
                  no i udało mi się zakupić parę puszek ciekawych (w tym tego barrel). szkoda tylko, że szef mi oznajmił, że bardziej nastawia się na butelki i że puszek aż tyle mieć nowych nie będzie. Także dla mnie i dla innych zbieraczy puszek lekki kopniak

                  a i użytkownik weather zapomniał o piwach z Van Pura

                  zakupiłem dziś dwa różne:
                  - Biersteiner 7,0%
                  - Van Pur 0% bezalkoholowy

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaqubowski Wyświetlenie odpowiedzi
                    szkoda tylko, że szef mi oznajmił, że bardziej nastawia się na butelki i że puszek aż tyle mieć nowych nie będzie. Także dla mnie i dla innych zbieraczy puszek lekki kopniak
                    Bo brutalna prawda jest taka, że wybitne piwa rzadko pakują w konserwy. Jedyne, które przychodzą mi do głowy, to Guinness, Beamish i Porter Łódzki. Puszka jest zarezerwowana, dla piw, które nie absorbują smaku, w swojej funkcji dostarczania alkoholu do mózgu. Dla wszelkich Budów, Fostersów, Carlsbergów, Lechów i Tyskich. Także życzę powiększenia kolekcji, a jednocześnie trochę współczuję i życzę samozaparcia, bo rezygnując z butelkowych, dużo tracisz.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • jaqubowski
                      Member
                      • 12-2008
                      • 76

                      #70
                      no co do butelkowych, to trochę racji w tym jest.

                      Ale ja patrzę na "rzucam" się na puszki z racji mojego zamiłowania do ich zbierania. Tacy jak ja ułatwionego życia nie mają ale mówi się trudno. Dlatego cieszę się na te kilka puszek, które dziś mi przybyły

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jako właściciel sklepu z ciekawym piwem, powiem Wam tylko drodzy Poznaniacy - dbajcie o ten sklep.
                        Ja staram się dbac i przy okazji kupowania polskich piw będę zaopatrywał się tam też w belgijskie (zamiast w PiP). Wczoraj widziałem jak ktoś wynosił chyba ze dwie siatki z Ciechanami...
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • bladas01
                          Junior
                          • 03-2009
                          • 2

                          #72
                          Cider

                          Byłem wczoraj w sklepie. Wybór Piw Bardzo Dobry lecz nie znalazłem Piw które tak bardzo poszukuje mam na myśli Irlandziego "Bulmersa"... Może Je kiedyś zobacze na półkach w Poznaniu.

                          Comment

                          • lukex
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 262

                            #73
                            Wczoraj odwiedziłem sklep.Dziękuję Paniom za bardzo uprzejmą obsługę!Jedna z Pań zapytała mnie czy dostałem wszystko co chciałem.Odpowiedziałem że tak ale przydało by się jescze parę.Pani sprzedawczyni zasugerowała mi abym własnie napisał w poście o tych piwach:
                            Boss:Boss lager(zielona flacha).Wit premium lub Beer (fajnie jakby był w bączku),boss mocny w bączku,Sternbier pils.Nie wiem, czy państwo korzystają już z oferty :http://www.101piw.pl/index.php?action=asortyment lub http://www.dars.lubin.pl/oferta.php .Przyjemnie by bylo kupić jakieś czeską 10 za mniej niż 3 złote.Pozdrawiam

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              #74
                              To jeśli można w tym wątku podawac swoje sugestie, ja bym się spytał czy jest możliwe sprowadzenie jakichś Primatorów (szczególnie Double, Weizena, Ale'a i Stouta), które są dośc dostępne we Wrocławiu, więc do Poznania może też dałoby się?
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              • k_k_s
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 193

                                #75
                                Ja już sugerowałem właścicielowi Namysłów (Zamkowe, Basztowe - butelki), dodatkowo chętnie widziałbym kilka jabłonowskich mocnych piw i Kipera.
                                Bo Gościszewo pewnie dojedzie prędzej czy później.
                                Właściciel wzbraniał się przed EDIm, rozsądnie to argumentując, co nie zmienia faktu że Swojskie bym przyjął.

                                Z zagranicznych koniecznie Biłe i Biłe Ciemne z Ukrainy.

                                A ogólnie to jestem zachwycony sklepem, zaglądam raz w tygodniu i zawsze wychodzę z pełną torbą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎