Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Kilińskiego 46, Sklep i pijalnia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • strazak75
    Junior
    • 11-2007
    • 22

    #16
    Faktycznie lokal przeniesiono o bramę lub dwie w stronę ul. Narutowicza. Lokal może nie najwtższych lotów ale w każdym życzył bym sobie takiego wyboru piw. Są dwie sale większa dla palących oraz mniejsza z boku dla niepalących. Przy piwie podawane są zawsze dwie ceny. Piwo pite w lokalu jest o 0,5 zł droższe. Jesli chodzi o klientelę wiekszość to "lokalni" ale nie brakuje studentów oraz wstępujących po drodze z pracy na piwko.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Świetna oldskulowa i klymatyszna meta - okolica poniekąd zobowiązuje. Wybór piw w części sklepowej przyzwoity, ceny również. Szkoda, że nie było piw z Łodzi, ale to osobna kwestia.
      Za sklepem część "degustacyjna", zasiedlona w dużej części przez tzw. twarzowców, ale kultura pełna. Niestety, "wozem byłem" i nie mogłem dołączyć do kompanii, lekko tylko fałszującej "Ej, sokoły..." do akompaniamentu akordeonu... . Lokal totalnie zadymiony (ciuchy po minucie pobytu przesiąkły na amen), ale to też należy do "starego rytu".
      Żal, że takich miejsc coraz mniej...

      Comment

      • nordost
        Junior
        • 04-2009
        • 3

        #18
        miejsce znane i lubiane... za czasów studenckich nie jeden wykład z algebry czy programowania tam spędziłem... ćwiczenia z angielskiego też miło wspominam

        w poprzedniej lokalizacji urzekła mnie "sala lustrzana" (WC- na wszystkich ścianach były lustra) i cudowna spłuczka w postaci drutu wystającego ze ściany
        oczywiście sala "góralska" też miała swój urok... ta "PeeReLowska" już mniej mi się podobała - obskurna strasznie się wydawała...


        obecnie w lokalu oprócz "sali głównej" znajduje się mała salka dla niepalących - bardzo mi się ten pomysł podoba... dzięki temu, że "niepalący" stanowią mniejszość w salce tej zawsze jest gdzie usiąść

        oczywiście wybór piwa znaczny szklanki się tam nie uświadczy - picie tylko z butli barman/sprzedawca średnio miły i mało pomocny w doborze trunku

        klientela nadzwyczaj uprzejma (zaskakujące!)

        zdrówko
        Ξ not a very nice guy! Ξ

        Comment

        • Mastalek
          Junior
          • 03-2009
          • 1

          #19
          Lokal dla własnych, studenckich potrzeb nazywany jest Ciechanowem, dla uczczenia piwa, a jakże

          Klimat panuje tam przedni. Będąc pierwszy raz, można się przerazić, ale miejscowi są nad wyraz przyjaźni i kulturalni. Można nawet przeprowadzić szereg ciekawych rozmów a to przy stoliku, a to w kolejce do toalety (w której nie ma papieru - ten wisi w korytarzyku do niej prowadzącym). Dodatkowo w każdy piątek wieczorem odbywa się swoista biesiada - jest keyboard, na którym intonowane są weselne piosenki, bywalcy śpiewają i tańczą. Jest przyjemnie i swojsko. Zawsze wychodzę stamtąd pełen optymizmu, chociaż najczęściej podchmielony

          Polecam odwiedzenie tego miejsca.

          Aha - wybór piw naprawdę duży, tylko polecam patrzeć na daty niepasteryzowanych

          Comment

          • antykwariusz77
            Junior
            • 07-2011
            • 3

            #20
            Wpadłem ostatnio. Oprócz piwa w pijalce pojawiła się nowa atrakcja: ogromne akwarium ze świnkami morskimi Wybór piwa duży, choć wydaje mi się, że ok 4-5 lat temu był znacznie większy. Uważać na daty ważności do spożycia! Trafiają się kwiatki
            Last edited by antykwariusz77; 07-07-2011, 11:10. Powód: literówka

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika antykwariusz77 Wyświetlenie odpowiedzi
              ogromne akwarium ze świnkami morskimi
              Mam nadzieję, że świnkom, jako "morskim", wlano chociaż osoloną wodę do tego akwarium?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎