Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Red AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Tutaj zgadzam się z docentem. Pite wczoraj w PDSL fatalna słodko-karmelkowa oranżadka. Gdzie ta IPA z 2012?
    Była w nalewaku obok
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Tomekk78
      Member
      • 01-2006
      • 61

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziano - czerwony. Głęboki ze świetlnymi refleksami. Mam słabość to takich odcieni piwa stąd najwyższa ocena. [5]
      Piana: Mało trwała, zarówno w wersji butelkowej, jak beczkowej. [3.5]
      Zapach: Intensywny, żywiczny, owocowy. Również na topie u mnie ostatnimi czasy. [5]
      Smak: Jako pierwszą piłem wersję beczkową. Smakowała mi, ale bez przesadnego zachwytu. O dziwo wersja butelkowa okazała się smaczniejsza (być może piwo było świeższe). W sumie dość intensywny smak i goryczka spójna z aromatem. Do najlepszych amerykańskich wzorców trochę brakuje stąd odjęte 0,5 pkt. [4.5]
      Wysycenie: Moim zdaniem odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Brak kapsla firmowego, ale sama etykieta ciekawa. Trochę smętna, jednak z pewnością zostaje w pamięci. [4.5]
      Uwagi: Ogólnie piwo z pewnością godne uwagi. Czołówka modnego ostatnio (także w naszym kraju) stylu IPA. Moim zdaniem warte uwagi i jedno z lepszych wyprodukowanych w Polsce, choć stosunkowo drogie i trudno dostępne.

      Moja ocena: [4.625]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #18
        Warki 2013 to totalna huśtawka. O ile poprzednio próbowana partia była w porządku (6 luty) to teraz jest po prostu świeżo wyjęte z piekarnika ciasto biszkoptowe. Jeśli to ma być "cookie beer" to ok, w przeciwnym wypadku to nieporozumienie. Na plus imponująca swoją trwałością i konsystencją, wprost "betonowa" piana.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • KULI
          ********
          • 10-2002
          • 197

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Warki 2013 to totalna huśtawka. O ile poprzednio próbowana partia była w porządku (6 luty) to teraz jest po prostu świeżo wyjęte z piekarnika ciasto biszkoptowe. Jeśli to ma być "cookie beer" to ok, w przeciwnym wypadku to nieporozumienie. Na plus imponująca swoją trwałością i konsystencją, wprost "betonowa" piana.
          Tylko, że to musiała być ta sama warka, jedyna w sprzedaży w 2013

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KULI Wyświetlenie odpowiedzi
            Tylko, że to musiała być ta sama warka, jedyna w sprzedaży w 2013
            Czyli szóstego mogła być warka 2012. Dwa dni wcześniej próbowałem obydwie w PDSL.
            Attached Files
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • PiwowarekC-K
              Junior
              • 07-2003
              • 21

              #21
              Albo inne warki albo przechowywane w niewłaściwych warunkach

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Wyraźnie ciemno bursztynowy, zalatuje trochę miedzią, wolę jaśniejsze wersje. [4]
                Piana: Gęsta, zbita, niezbyt okazała, ale pozostawia fajny kożuch. Firanka delikatna. [3.5]
                Zapach: Trochę mnie zaskoczył, zamiast dawki żywiczno - owocowo - sosnowej jest sporo karmelu. Chmiel zbyt ukryty, jak dla mnie. [3]
                Smak: W smaku również pojawia się karmel, ale dochodzi też oczywiście goryczka. Ta jest dość nietypowa, trochę metaliczna i przez to odbiega od innych z piw tego stylu, na niekorzyść. [3]
                Wysycenie: Jest ok, nie ma się zbytnio do czego przyczepić. [5]
                Opakowanie: Etykieta mi się średnio podoba, ale dane dot. użytych chmieli są, ekstrakt i alkohol też podany, kapsel goły. [4]
                Uwagi: Drink Hala - Wrocław. Podkreślę jeszcze to co w przypadku Robust Portera, doceniam to, że browar restauracyjny potrafi jednak wypuścić dobre piwo w rozsądnej cenie.

                Moja ocena: [3.25]
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • patyczek
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 220

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo rudy, zamglony. [4.5]
                  Piana: Drobna, obfita i zwarta. Długo się utrzymuje, oblepiając szkło luźną koronką, [4.5]
                  Zapach: Intensywny, miły, leśno cytrusowy. z żywicą, szyszkami i mango na czele. [4.5]
                  Smak: Także cytrusowo żywiczno ziołowy, z tym że zamiast mango występuje grejpfrut, cytryna i imbir. Goryczka ostra, ściągająca i gorzka o grejpfrutowym charakterze, długo po wypiciu zostająca na ustach. [4.5]
                  Wysycenie: Bez zarzutu. [4.5]
                  Opakowanie: Podobnie jak w przypadku Ale browaru, ten młodzieżowo komiksowy styl mi nie odpowiada. Niezbędne dane są. [3.5]
                  Uwagi: Data spożycia do... No właśnie, nie znalazłem. Wyśmienity trunek, niesłychanie wyrazisty i treściwy, bogaty w rozmaite doznania, trochę ekstremalny, jeśli chodzi o nasilenie goryczki. Wydaje się nieco mniej złożony od podobnych wyrobów z Ale Browaru i Pinty, ale i tak jest super.

                  Moja ocena: [4.45]

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    Niezłe. Nie zgodzę się, że lepsze od Ataku, raczej porównywalne, nie ma natomiast tej intensywnej aż do bólu goryczki RJ. A że nie przejdzie mi przez gardło wiadome określenie, napiszę, że przyjemnie się pije.

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowoczerwony. Piwo jest fajnie mętne. [4.5]
                      Piana: Ładna, drobnoziarnista, osadza się na ściankach, względnie trwała. Niezbyt wysoka. [4]
                      Zapach: Ładny, żywiczno-trawiasty. Nie jest jakoś niesamowicie intensywny. [4.5]
                      Smak: Mocna, cytrusowa goryczka, typowa dla amerykańskich chmieli. Poza goryczką czuć karmel i słodowość. Piwo jest zaskakująco lekkie jak na wysiju ekstrakt. [4.5]
                      Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4]
                      Opakowanie: Krzywo naklejona etykieta i brak firmowego kapsla. Butelka bezzwrotna. Dokładny skład. Etykieta ciekawa, lubię taki klimat. Rozumiem, że to jest ruska mafia albo coś takiego? [4]
                      Uwagi: Bardzo smaczne piwo, wypiłem je z przyjemnością. Goryczkę ma mocną, ale nie ściągającą. Na pewno będę wracał.

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • domaluj
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 303

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: herbaciany, lekko czerwony [5]
                        Piana: obfita, opada do miłego kożuszka [4.5]
                        Zapach: bogaty w owoce [5]
                        Smak: doskonały smak, odpowiednia gorycz - wysoka, złamana nutami owocowymi [5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [4.5]
                        Opakowanie: gangsterka pełną gębą [5]
                        Uwagi: zakupione w Piwoszu, Warszawa, róg Żelaznej i Twardej

                        Moja ocena: [4.925]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #27
                          Kolor: Rubinowy, mętny.
                          Piana: Kremowa, gęsta, drobna, średnio trwała. Opada do kożucha. Oblepia szkło.
                          Zapach: Amerykańskie chmiele - owoce tropikalne, mango, sosna.
                          Smak: Treściwość średnio wysoka. Słodowość i tropikalne posmaki od amerykańskich chmieli. Goryczka dosyć wysoka, grejpfrutowa.
                          Wysycenie: Średnie.
                          Ogółem: Dobre.
                          Uwagi: Pite w wersji lanej.
                          Last edited by Oskaliber; 08-10-2013, 14:46.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnoczerwony, lekko opalizujący [4.5]
                            Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie oblepiająca ścianki [5]
                            Zapach: Słaby wyczuwalny, cytrusowy, lekko żywiczny [3]
                            Smak: Lekko słodkie, goryczka przyjemna - grejpfrutowa, wyraźna i krótka, brakuje trochę podbudowy słodowej [4]
                            Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: Nie zachwyca, plus a pełen skład, kapsel pusty złoty [3]
                            Uwagi: Warka rozlana 08.01.2014, pite w temperaturze 12°C

                            Moja ocena: [3.75]

                            Comment

                            • pen
                              Member
                              • 05-2014
                              • 97

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziano-rubinowy, taki lekko herbaciany, klarowny [5]
                              Piana: delikatnie zabrudzona, srednio-drobnopecherzykowa, nie jest nadzwyczajnie trwala i srednio oblepia szklo [4]
                              Zapach: duzo sie tu dzieje, intensywnie cytrusowy, czuc tez truskawki i poziomki, troche tez iglakow, w tle lekka slodowosc [4.5]
                              Smak: podobnie jak w zapachu- mango, truskawka, grejpfrut, zywica i lekkie ziola + troche karmelu, chleba i zelaza, lekko oleiste, goryczka dosc dlugo zalega ale jest calkiem przyjemna [4.5]
                              Wysycenie: tylko ciut za niskie [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta bomba, na minus brak info o typach zastosowanych slodow [4.5]
                              Uwagi: warka z data 15.07.2014. rewelacyjne piwo! ale ta cena... ;-( Jedne z lepszych jakie ostatnio pilem. Troche nawiazuje do ataku chmielu pinty ale jest slodsze

                              Moja ocena: [4.475]

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30
                                Bardzo dobre piwko, bujna piana, nuty żywiczne wyraźne, ale nie przesadzone, alkohol ukryty po mistrzowsku. Wysoka pijalność mimo że AIPA. Pierwsze piwo od Hausta i bardzo mi smakowało, Tacie tez. Przyjaciel przywiózł z Chmielaków, stąd warto zmienić dwie kwestie-dostępność i cenę. Od strony estetycznej komiksowo, ale ani AleBrowar, ani Olimp, więc cieszy.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎