Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Bracki RauchBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Skaut_piwny
    Member
    • 12-2011
    • 35

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Hmmm Żą wszyscy wiedzą od lat, że premiera Grand Championa jest 6 grudnia...Chyba można skończyć tą dyskusję. Sklep zaczął sprzedawać wcześniej, zreflektował się jednocześnie rekompensując szkłem wyprawę tych osób które przyszły. Notabene zachowały się nie fair. Ja np.: wiedziałem, że będzie dzisiaj w tym sklepie ale do głowy by mi nie przyszło pojechać i kupić to piwo przed 6 grudnia.
    Może jestem po prostu głupi, naiwny i niedzisiejszy, w tym świecie gdzie nie przestrzega się juz żadnych zasad a każdy patrzy tylko na swój interes i wygodę
    Myślę, że trochę jednak przesadzasz. Każdy, kto kupił Grand Championa przed oficjalną premierą, postępuje od razu nie fair? Przecież nikt go nie ukradł, tylko uczciwie mógł kupić w sklepie. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Ja też kupiłem w pewnym sklepie jedną butelkę, która na razie sobie trochę poczeka na otwarcie. Mam w takim razie czyste sumienie, czy też nie?

    Comment

    • Cez
      Senior
      • 01-2003
      • 1789

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      Cytat z kontry butelki Brackiego Rauchbocka:

      Więc wystarczy wziąć butelkę do ręki i przeczytać tekst na kontrze.

      Zanim posypią się na mnie gromy, że potępiam sprzedaż przed czasem a sam mam to piwo ....
      Gromy są zbędne. Rozumiem, że już je otrzymałeś, tylko po co teraz piszesz, że wystarczy przeczytać... skoro jesteśmy w większości, która nie widzi tej kontry?

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Skaut_piwny Wyświetlenie odpowiedzi
      Myślę, że trochę jednak przesadzasz. Każdy, kto kupił Grand Championa przed oficjalną premierą, postępuje od razu nie fair? Przecież nikt go nie ukradł, tylko uczciwie mógł kupić w sklepie. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Ja też kupiłem w pewnym sklepie jedną butelkę, która na razie sobie trochę poczeka na otwarcie. Mam w takim razie czyste sumienie, czy też nie?
      Ten, kto sprzedaje przed premierą postępuje niemoralnie.
      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
        Gromy są zbędne. Rozumiem, że już je otrzymałeś, tylko po co teraz piszesz, że wystarczy przeczytać... skoro jesteśmy w większości, która nie widzi tej kontry?
        Żeby było jasne, że informacja o dacie premiery jest łatwo dostępna dla sprzedawcy.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Żeby było jasne, że informacja o dacie premiery jest łatwo dostępna dla sprzedawcy.
          Z komentarza właściciela sklepu wynika, że niekoniecznie. I nie można chyba wymagać, żeby właściciel przy dostawie brał każde piwo do ręki i czytał kontrę w poszukiwaniu informacji, od kiedy może je sprzedawać.

          Zyt, nie zgadzam się, że "wszyscy wiedzą od lat". Nawet na tym forum nie wszyscy wiedzą. Ja co roku zapominam. Wg mnie wprowadzenie GCh do wcześniejszego obrotu wynika właśnie raczej z niewiedzy lub zapominalstwa, a nie chęci zysku. Dla Almy premiera jest formą promocji, ale dla większości sklepów GCh jest tylko jednym z wielu piw w ofercie i szczerze mówiąc, należałoby raczej podziwiać tych, którym chce się o tym pamiętać, niż potępiać tych, którzy nie mają czasu ani głowy do takich fanaberii.

          Premiera to fajna sprawa, okazja, wydarzenie itp., itd., ale nie dzielmy z jej powodu ludzi na tych z zasadami i bez zasad, bo to chyba zbyt duży kaliber w tym przypadku. Dzień przed premierą Dyniamitu polewali go w PDSL i skorzystałem z okazji, bo druga by mi się już nie przydarzyła. I tyle, większej filozofii w tym nie ma. Może w czasie wojny byłbym szmalcownikiem.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Trzeba powołać komisję śledczą w celu wyjaśnienia tej kompromitacji jaką jest mozliwość zakupu Rauchbocka przed dniem premiery.
            Na członka nadawałby się Mason ale on nie może jednak w niej być, gdyż jako jeden z niewielu wszedł w przedpremierowe posiadanie Rauchbocka nabyte (zapewne??) aktem darowizny. Niemoralne jest testowanie tego piwa wcześniej niż dzień premiery, jednak jest wielce prawdopodobne, że zostanie one wypite wcześniej pod pretekstem "aby mozna było coś o piwie powiedzieć w dniu premiery". niestety, grupa sprawująca władzę sama może więcej.
            Premiera skoro jest, powinna dotyczyć wszystkich bez wyjątku. Degustację w celu opisania walorów smakowych powinno się wykonać w dniu prezentacji na oczach widzów tak aby uniknąć wcześniejszej konsumpcji w celu merytorycznego przygotowania się z duchem poprawnego PR-u dla producenta (bo innego niz niepoprawny nie spodziewam się)

            PS. Często chodzę na przedpremierowe pokazy filmowe organizowane w kinach, dlaczego tak nie może byc z piwem? Dla mnie może.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Skaut_piwny
              Member
              • 12-2011
              • 35

              W ostatnim czasie nic nie wywołało chyba większej dyskusji, niż to całe zamieszanie ze sprzedażą Grand Championa na kilka dni przed "premierą". Rozumiem, że można być podekscytowanym tą całą otoczką związaną z prezentacją 6 grudnia, ale to już zaczyna przypominać jakąś farsę. Niektórzy daliby się pokroić za to, żeby przypadkiem ktoś nie sprzedał tego piwa wcześniej. A jak ktoś kupił, to jest nieuczciwy, niemoralny itd. Przecież ta cała premiera to nic innego jak czysta reklama produktu, zwykła marketingowa zagrywka, żeby podsycić zainteresowanie produktem.

              Swoją drogą, jeśli ktoś chciałby faktycznie, aby to piwo nie trafiło szybciej do sprzedaży, to mógł rozpocząć dystrybucję do sklepów po 6 grudnia.

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                PS. Często chodzę na przedpremierowe pokazy filmowe organizowane w kinach, dlaczego tak nie może byc z piwem? Dla mnie może.
                A znasz takie powiedzenie: co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie?
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Niezbyt trafne porównanie - przekazy przedpremierowe sa jak najbardziej oficjalne i z ustalonymi terminami.
                  Dobra skończmy tą dyskusję. Sprawę GŻ powinna rozwiązać - albo organizować premierę ale jako po prostu wydarzenie medialne a piwo sprzedawać wcześniej albo jednak ograniczać dostawę tylko do miejsc które trzymają termin. Bo na to, że nagle ludzie się zmienią i poczekają do określonego terminu jak widac trudno uwierzyć.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo na to, że nagle ludzie się zmienią i poczekają do określonego terminu jak widac trudno uwierzyć.
                    Ja również nie wierzę w to, że po kilku latach działania tej inicjatywy jej organizatorzy w końcu wpadną na pomysł, jak skutecznie poinformować sprzedawców. Skoro organizatorzy nie przejawiają chęci w uporządkowaniu tego problemu, to chyba im nie zależy, nieprawdaż?
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Kolejny falstart - Tabakiera w Gliwicach już sprzedaje...
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • funkyherman
                        Junior
                        • 09-2012
                        • 15

                        Proponuję przenieść tę dyskusję do tematu poświęconemu temu piwu. To temat informacyjny i wchodzi się tu dowiedzieć co nowego w asortymencie, ja np: wchodzę tu aby dowiedzieć się czy są już dostępne jakieś piwa, które można niemoralnie spożyć przed jego premierą

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          Właśnie, przecież to moje poletko Zaraz posprzątam

                          PS. z powodów technicznych jednak nie zdołam samodzielnie tego posprzątać Sprawę zgłoszono wyżej...
                          Last edited by chemmobile; 05-12-2012, 16:25.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Skaut_piwny
                            Member
                            • 12-2011
                            • 35

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolejny falstart - Tabakiera w Gliwicach już sprzedaje...
                            Za takie coś, to co najmniej prokurator!
                            Niech już będzie w końcu ten czwartek, może trochę emocje opadną.

                            Comment

                            • Brat_Piwny
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 685

                              Minęła 18-ta. Już można ... Jakie wrażenia z konsumpcji?

                              Comment

                              • Lesnick
                                Senior
                                • 03-2010
                                • 153

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
                                Minęła 18-ta. Już można ... Jakie wrażenia z konsumpcji?
                                Pozytywne ogólnie. dobra wędzonka, choć piana znika jak na mój gust zdecydowanie za szybko i wysycenie chyba też ciut za duże.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎