Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Waszym życzeniom stało się zadość i piwo wylądowało w DP.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #17
      Będę szczery. Spodziewałem się, że chłopaki z Pinty lub AB pierwsi podejmą się uwarzenia piwa podobnego do tego, a tu miła niespodzianka z Kormorana.
      Pinta przecież uwarzyła w zeszłym roku weizenbocka - Psze Koźlaka.

      Comment

      • zohan666
        Senior
        • 11-2012
        • 259

        #18
        Ops zapomniałem ... no ale nie porównam ich bo pinty nie piłem, a już raczej nie dostanę :P

        Podobne było? Tylko szczerze :P

        Btw. nie chodziło mi o weizebocka jako gatunek, tylko piwo podobne do trapistów.
        Last edited by zohan666; 21-11-2012, 16:08.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno miedziany, wchodzący w brąz. [4.5]
          Piana: Jasno beżowa, o średniej gęstości. Początkowo dość obfita jednak dość szybko opada do bardzo cienkiego dywanika z obwódką, która pozostaje przez dłuższy czas. Nie pozostawia większych śladów na ściankach szkła. [3]
          Zapach: Początkowo dominują goździki, później do głosu dochodzi banan. Aromaty koźlakowe praktycznie niewyczuwalne. [3]
          Smak: Tutaj również dominują smaki pszeniczne (goździki, banany). Wszystko to jest złagodzone ciemnym słodem. Niestety w smaku jak i w zapachy praktycznie nie wyczuwalne są charakterystyczne cechy koźlaka. Całość bardziej przypomina ciemną pszenicę niż weizenbock`a. [3]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Ciekawa koncepcja, ciekawy pomysł z tymi podróżami. Całość spójna, na fajnym papierze z wytłoczeniami. Kormoran jak zawsze trzyma poziom w tym aspekcie. [4]
          Uwagi: Ciekawe piwo, smaczne ale to nie jest weizenbock tylko dunkel weizen.

          Moja ocena: [3.175]
          Last edited by YouPeter; 21-11-2012, 21:33.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #20
            Podobne było? Tylko szczerze :P
            Nie wiem, bo nie próbowałem jeszccze Kormorana
            Uwagi: Ciekawe piwo, smaczne ale to nie jest weizenbock tylko dunkel weizen.
            No według wielu źródeł weizenbock to mocniejsza ciemna pszenica. Ja to zawsze rozumiałem w ten sposób, że mamy dunkel weizena o parametrach (alkohol i ekstrakt) charakterystycznych dla koźlaka. Natomiast samej "koźlakowości" raczej w ofensywie za dużo nie ma.

            Comment

            • TomX
              Senior
              • 09-2004
              • 1035

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany, mętny. [4.5]
              Piana: Niezbyt obfita, ale trwała. Lekko beżowa, sztywna, zwarta. [4]
              Zapach: "Pszeniczny", karmelowy, lekkie nuty goździkowe, przyjemny. [4]
              Smak: Słodkawe, ale nie słodkie. Gęste, maziste. Czuć karmelowość, minimalny goździk, banan na granicy autosugestii. Słodowe, przy finiszu czuć miód, ale nie nachalnie, gdybym się go nie spodziewał mógłbym nie zauważyć. [4]
              Wysycenie: Na moje oko za niskie jak dla tego stylu. [3]
              Opakowanie: Bardzo ładne, na prawdę gustowne. Ładna grafika, tłoczony papier, piękny kapsel. Tylko stężenie marketingowego bełkotu na etykiecie i zawieszce poraża. [4.5]
              Uwagi: Kupione za 6,45 zł. Zdecydowanie dobre. Tylko ten miód... nie psuje on piwa, ale psuje całość wrażenia o nim. Według mnie bez miodu było by równie dobre, a nie tak kontrowersyjne.

              Moja ocena: [4]
              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brudny bursztyn. Mocno mętne. [4]
                Piana: Drobna, średnioobfita. Cienka warstwa utrzymuje się do samego końca szklanki. [4]
                Zapach: Są owoce, jest trochę aromatu charakterystycznego dla pszenic i odrobina miodu. [4]
                Smak: Treściwe. Na początku wydaje się że jedna szklanka 0,5 to będzie aż za dużo. Wyczuwalna owocowość, pszeniczna rześkość i delikatny miód w tle. Wszystko odpowiednio zbalansowane. Po jednym można spokojnie sięgnąć po kolejne... [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie czyli umiarkowanie wysokie. [5]
                Opakowanie: W wersji butelkowej wrażenie robi etykieta z wypukłą czcionką. Dodatkowo przywieszka zawierająca sporo informacji. Ale czy wszystkie piwa z tej serii będą miały taką samą etykietę i tylko zmieniać się będzie nazwa stylu? Ciekawy pomysł z numerowaniem warek. [4.5]
                Uwagi: Dla mnie bardzo dobre piwo na świąteczny okres. Ulepków nie trawię a tu jest elegancka złożoność i bogactwo smaku. Zaznaczam, że ocena dotyczy wersji beczkowej a wszystkie Kormorany lane smakują o wiele lepiej niż butla.

                Moja ocena: [4.275]
                Attached Files
                Last edited by docent; 22-11-2012, 14:53.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny przybrudzony bursztyn, mętne [5]
                  Piana: beżowa, gęsta, zwarta, bardzo długo sie utrzymuje, nawet jak piwo wypite, osiada na szkle małymi plamkami [5]
                  Zapach: dośc intensywny, lekko owocowo-kwiatowo-zbozowy [4]
                  Smak: treściwe, pełne, w smaku lekka gorycz, bardziej owocowa, dobrze wyczuwalne lekko chlebowy akcenty oraz lekki słodki, miodowy posmak [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: bardzo ładna etykieta, zawieszka na szyjce, dedykowany do piwa kapsel [5]
                  Uwagi: Po czosnkowym Kormoran przywraca mi wiarę w siebie, dla mnie bardzo dobre, bardzo smaczne piwo warte pownownego sięgnięcia

                  Moja ocena: [4.65]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • canigggia
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 451

                    #24
                    Naprawdę udane piwo, wchodzi bardzo przyjemnie i zachęca by sięgnąć po następne. Wersja beczkowa troszkę bardziej treściwa, ale i w butelce mamy naprawdę przyjemny trunek!
                    Browarnik Tomek
                    TomCani

                    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                    Comment

                    • cap-n-go
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 273

                      #25
                      Koledzy właściwie wyczerpali temat, treściwe, pełne i pijalne, alkohol przykryty a jednocześnie miło rozgrzewa, w sam raz na zimowy wieczór jeśli nie mamy ochoty na portera. Jak dla mnie również nazwa piwa : Podróże Kormorana to strzał w 10 bo spodziewam się kolejnych piw w rozsądnych cenach. Zakupione za coś ponad 5 zł, z pewnością powtórze jeszcze nie jeden raz.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #26
                        Wiedziałem, że butelka będzie gorsza ale nie myślałem, że aż tak. Piwo jest irytująco słodkie, zupełnie pozbawione głębi. Przy cenie oscylującej wokół 7 zł to grube nieporozumienie...
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wiedziałem, że butelka będzie gorsza
                          Dlaczego?

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dlaczego?
                            Takie mam doświadczenia z BK (wyjątkiem jest Warnijskie, Orkiszowe i Porter).
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • hassan10
                              Member
                              • 10-2010
                              • 40

                              #29
                              Piana utrzymuje sie pare minut , po otwarciu przebija sie aromat owoców. Na początku leciutka goryczka, czuć smak pszeniczny. na końcu zostaje miły słodki posmak

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12205

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
                                Można to-to dostać gdzieś we Wrocławiu?
                                Wczoraj kupiłem w Drink-Hali, ale było już mało.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎