Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #46
    Ulepek, do Psze Koźlaka nie ma startu.

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #47
      Ewidentna, masakryczna metaliczność. Gdyby nie ta dominująca wada, oceniłbym bardzo pozytywnie - jest treściwość, jest równowaga i smak.
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #48
        Ja piłem tylko z beczki i ten był rewelacyjny. Ale często tak jest (przynajmniej ja tak mam), że dane piwo z beczki mi bardzo smakuje a potem z butelki wydaje się kompletnie różne.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • FidelD
          Member
          • 03-2011
          • 36

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny, nie klarowny [4]
          Piana: Niestety, to piwo praktycznie nie posiada piany, po nalaniu cienka warstwa, po chwili obwódka [3]
          Zapach: Jak dla mnie to bananowo-rodzynkowy, nic innego nie wyczułem [4]
          Smak: Chyba najmocniejsza strona piwa, jak mocniejszy dunkelweizen, lekko słodkawy z odrobiną alkoholu [4.5]
          Wysycenie: Niestety zbyt niskie [3]
          Opakowanie: Wszystko jest poza szczegółowym składem, ekstrakt, historyjka, kapsel, ładna etykieta. [4.5]
          Uwagi: Kupione w leklerku w Bydgoszczy. Raczej nie będę powtarzał.

          Moja ocena: [4.075]
          Czerwone OKO

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnawy, typowy dla ciemnych weizenów, nieklarowny. [4.5]
            Piana: Niestety - bardziej bockowa niż weizenowa. Chodzi mi przede wszystkim o jej ilość i trwałość. [3.5]
            Zapach: Mniej wyczuwalne nuty goździkowe, bardziej słodkawe, ale zapach zachęcający. [4.5]
            Smak: Ciekawy - goździki w tle, palony słód na przodzie, do tego lekka goryczka. Smakowało mi. [4.5]
            Wysycenie: Dobre. Typowo weizenowe. [4.5]
            Opakowanie: Sugeruje jakąś serię. Informacje kompletne, tylko ta beletrystyka mi nie podeszła. Kapsel do kolekcji. [4.5]
            Uwagi: Zakupione w "Whisky & Spirit" za 7,30 zł. Piwo bardzo udane, o bogatym bukiecie, tylko ta cena...

            Moja ocena: [4.4]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • beaviso
              Senior
              • 02-2010
              • 215

              #51
              Partia 001/2012 do 02.05.2013.
              Wspominanej metaliczności nie wyczułem. Kormoran wypuścił bardzo poprawny i całkiem smaczny Dunkelweizen. Alternatywa dla Paulanera czy Franziskanera Dunkel. Ale, niestety, liczyłem na więcej. Do Pikantusa, nie mówiąc o Aventinusie, brakuje mu mocy i wyrazu. Za mało koźlakowe! Jednak wolę dopłacić te 2-3 zł i dostać Weizenbocka ze zdecydowanym charakterem.

              M.

              Comment

              • Jurgenau
                Junior
                • 06-2012
                • 26

                #52
                Porównując do Pszekoźlaka Pinty to na minus jest na pewno słaba piana, jednak do gustu przypadł mi bardziej kormoran, gdyż według mnie koźlak i pszeniczne byly lepiej scharmonizowane.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Błotko. Brązowy, mętny, jak najbardziej w stylu. [5]
                  Piana: Z początku ładna i gęsta, jednak szybko opada do cienkiej warstwy i słabo osadza się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Ciężki, pieprzowo-fenolowy. Ciekawy, ale banany i goździki są tylko daleko w tle. Miodu nie czuć. Całość stosunkowo przyjemna, ale za mało weizenowa. [3.5]
                  Smak: Piwo bardzo gęste i treściwe, wręcz się je je, a nie pije. Trochę goździków i bananów, wyraźny alkohol (ale dobry jak na ekstrakt), lekka cierpkość od ciemnych słodów, minimalna goryczka. Miód ledwo wyczuwalny. Całość smaczna i solidna. [4.5]
                  Wysycenie: Trochę za małe jak na styl, ale dobrze podkreśla treściwość. [3.5]
                  Opakowanie: Świetny papier etykiety z wytłoczeniami, ciekawy projekt graficzny, niezłą ilustracja. Opowiastka może przydługa, ale klimatyczna. [4.5]
                  Uwagi: Pite 19 grudnia 2012 r.

                  Piwo nie do końca w stylu, ale i tak smaczne.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnobrązowy, tak jak batony Marsa. Piwo mętne. [4]
                    Piana: Zbyt szybko opada, pozostawia firanki, widoczne grube pęcherzyki. Bardziej koźlak niż weizen. [3]
                    Zapach: Kawa zbożowa to aromat nr 1. Później trochę czekolady i suszonych śliwek. Brak bananów i goździków. [3]
                    Smak: Treściwy, nawet trochę oleisty. Delikatna słodycz i lekko wyczuwalny alkohol. Myślę, że piwo będzie jeszcze lepsze za jakieś trzy miesiące, może bardziej się ułoży. Znów bardziej koźlak niż weizen. Nieźle rozgrzewa a u mnie błękitne niebo i mróz spory. [4]
                    Wysycenie: Nie mam żadnych zarzutów, nasycenie niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo dobry nowy pomysł z Browaru Kormoran. Strzał w dziesiątkę. [5]
                    Uwagi: Nowa partia nr. 2 z terminem do 15-ego lipca. Cena 6 złotych. Z pewnością do powtórzenia.

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brązowy, mętny [4.5]
                      Piana: średniowysoka, mało trwała, nie pozostawia sladów na szkle [3]
                      Zapach: przyjemny, przede wszystkim karmelowy, aromaty pszeniczne daleko w tle, wyczuwalny alkohol [3.5]
                      Smak: średnia słodycz, lekko kwaskowy, rodzynki, trochę goździków i miodu, średnio treściwe, wyczuwalny alkohol, pod koniec lekko cierpkie [3.5]
                      Wysycenie: średnie [4]
                      Opakowanie: świetnie to wygląda, nie mam się do czego przyczepić [5]
                      Uwagi: Warka nr 2/2012

                      Moja ocena: [3.6]

                      Comment

                      • gramak
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 267

                        #56
                        Brawo Panie Kormoranie. Udane piwo, (warka 002/2012), do którego warto wracać. Bardzo ładna szata graficzna, chociaż jak na mój gust trochę pretensjonalna opowieść podróżnika o jego pierwszym spotkaniu z tym typem piwa. Ale to się może podobać, albo nie- szczegół. Reszta bez zastrzeżeń, bardzo ładny kapsel, główny motyw i oldskulowy charakter naklejki. Wielki szacunek dla grafików pracujących dla Kormorana. Panowie (a może panie?) - dobra robota. Czekam z niecierpliwością na to gdzie jeszcze zawędruje pan podróżnik z naklejki.
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • szostepiwo
                          Member
                          • 12-2012
                          • 42

                          #57
                          Tylko tyle- super piwo 4,5/5, czekam na nowe podróżne pomysły!!!! Jak rozumiem Gruit Kopernikowski jest miejscowy nie podróżny !!

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #58
                            Kolor: Ciemno bordowy wchodzący w brąz. Nieprzejrzyste.
                            Piana: Jasnobeżowa, drobna, niezbyt trwała.
                            Zapach: Wyraźny banan, w oddali lekki goździk i nuty suszonych ciemnych owoców. Minimalny alkohol.
                            Smak: Treściwe. Mocna koźlakowa słodowość z wyraźnym bananem i nutami karmelowo-owocowymi. W oddali jest też lekka paloność. Goryczka niska. Lekka kwaskowatość. Alkohol w przeciwieństwie do zapachu praktycznie niewyczuwalny.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Świetne piwo. Fajnie zbalansowane. Dobrze łączy wyraźny weizenowy banan z bogatym koźlakowym bukietem smakowym. Brakuje trochę goździków, ale można to wybaczyć.
                            Uwagi: Warka 002/2012.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #59
                              Pojawiła się właśnie trzecia warka z terminem do 30-ego września.
                              Większych różnic nie ma.
                              Jest chyba trzecia warka bardziej mętna i najmniej słodka.
                              Czas już chyba na nowe piwo z tej serii.

                              Comment

                              • beaviso
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 215

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czas już chyba na nowe piwo z tej serii.
                                Nowe pewnie na lato. Obstawiam, że będzie to Witbier, z którego byłbym wielce kontent
                                A tymczasem Weizenbock pasuje do aury i smakuje mi coraz bardziej.

                                Polecam eksperymentowanie i picie pszenicy w kolejności od lekkiej do mocnej, np. najpierw Franciszek Kristallklar, potem jakaś typowa jasna pszenica Hefe-Weissbier, a jako trzecie piwo właśnie Kormoran Weizenbock. Takie stopniowanie dobrze podkreśla charakter tego piwa. W wersji na bogato można zakończyć sesję Aventinusem

                                M.
                                Last edited by beaviso; 04-04-2013, 13:55.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎