Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielex69
    Junior
    • 12-2013
    • 17

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno miedziany, mętny [5]
    Piana: gęsta, długo się utrzymuje [5]
    Zapach: owocowy, mi osobiście kojarzy się z bakaliami [5]
    Smak: wyrazisty z nutami coś jakby miodu, przyjemna goryczka [5]
    Wysycenie: idealne [5]
    Opakowanie: nie ma do czego się przyczepić, papier z którego wykonano etykietę bardzo fajny [5]
    Uwagi: super piwo, chętnie kupię jak jeszcze spotkam

    Moja ocena: [5]

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #77
      No nie. Kolega dopiero się zatrudnił w dziale marketingu?
      6 postów= 6 ocen= 6 Kormoranów= 6 średnich powyżej 4,0= żenua...

      EDIT: A nie już 7, reszta bez zmian...
      Last edited by Seta; 03-01-2014, 10:37.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • kielex69
        Junior
        • 12-2013
        • 17

        #78
        nie do końca. 6 kormoranów to efekt ostatnich wolnych dni, a dopiero dziś miałem czasu je wpisać. i fakt na forum trafiłem niedawno,

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #79
          Dobra, wierzę. Czekam na Twoje piątki dla Ambera, Ciechana, Piotrkowa, Lwówka itp.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • szostepiwo
            Member
            • 12-2012
            • 42

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            No nie. Kolega dopiero się zatrudnił w dziale marketingu?
            6 postów= 6 ocen= 6 Kormoranów= 6 średnich powyżej 4,0= żenua...

            EDIT: A nie już 7, reszta bez zmian...
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Dobra, wierzę. Czekam na Twoje piątki dla Ambera, Ciechana, Piotrkowa, Lwówka itp.
            Wydaję się jednak, że z tych wymienionych browarów tylko Kormoran trzyma równy poziom, moje ostatnie doświadczenia z np. Ciechanem i nie tylko moje jak widać z innych opinii potwierdzają, że jakość przez Ciebie wymienionych niestety dołuje, z czego niestety niema co się cieszyć.

            Comment

            • zigy
              Member
              • 04-2012
              • 39

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Dobra, wierzę. Czekam na Twoje piątki dla Ambera, Ciechana, Piotrkowa, Lwówka itp.
              Zrób listę, na której będą wyszczególnione widełki z ocenami poszczególnych browarów. Wtedy będzie wiadomo jakie oceny są na forum mile widziane przykład: Okocim od 0 do 2.5 , a Pinta od 3.8 do 5

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #82
                Słuchajta. Nie chce mi się ciągnąc tej prowadzącej do nikąd dyskusji. Oczywiście każdy ma prawo mieć własne zdanie. Kormoran robi naprawdę dobre piwa, zwłaszcza ostatnio.

                Natomiast kolega kielex69 ocenił dotąd 8 Kormoranów w tym: Weizenbocka i Portera na 5,0; Warnijskie na 4,78; Irish na 4,4. Możliwe oczywiście że to przypadek, akurat te piwa miał w lodówce. Dlatego piszę, że mu wierzę. Możliwe, że w przyszłości oceni coś innego. Możliwe, że piwa z innych browarów posmakują podobnie. Kto wie?

                Więcej pomówień z mojej strony nie będzie.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #83
                  Kolor: Mętne, ciemnym bursztynem, brunatny
                  Piana: Niewielka na ok 1cm, lekko oblepia szkło, jak na weizena za słaba
                  Zapach: Goździki, karmel, miodu brak, lekki banan

                  SMAK: Czuć goździki, troszkę bananów, karmelu i ciemnego chleba. Jest podbudowa słodowa, ale na końcu kontrowana lekką kwaskowością i "wodnistościa". Nie jest źle ale wszystko jakieś takie ułożone :] W połowie szklanki dolałem zbełtaną kocówkę. Smak przybrał na wyrazie, zrobiło się troszkę pełniejsze i treściwsze. Na ta porę roku chyba lepsze

                  Wysycenie: średnie, troszke za niskie jak na weizena
                  Opakowanie: ładne, coś tam piszą, nie czytałem wszystkiego. Podoba mi się papier.

                  Uwagi: Warka do któregoś tam lutego, cena 6-7zł.
                  Wypić warto, ale mnie ten styl chyba nie porywa, to i cena tym bardziej mnie nie porywa. Wolę zwykłą i tańszą pszeniczkę.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • parztwarz
                    Member
                    • 06-2013
                    • 37

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Taki jak być powinien, zmętniony, miedziany wpadający w ciemny bursztyn [5]
                    Piana: bardzo szybka redukcja do niemal zera, kolor jasny beż [1]
                    Zapach: dużo się dzieje, banan, goździki, śliwka suszona, choć mam wrażanie że wyczuwam lekki mokry karton. [4.5]
                    Smak: Wzorowy weizenbock - niska goryczka, banany, goździki, karmelowość, nieco słodowości, przyjemne szczypanie po języku, trochę piernika [4.5]
                    Wysycenie: wszystko ok - niskie w kierunku średniego [4.5]
                    Opakowanie: bardzo ładna etykieta brakuje mi pełnego składu. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • DonZ
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 303

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowe, pod światło ciemno miedziane, zmętnione. [4.5]
                      Piana: Wysoka drobna, ładna, jasno brązowa. Redukuje się do wianuszka, i zostawia całkiem ładną koronkę. [3.5]
                      Zapach: Z butelki karmelowy, bananowy. W szkle banany, z lekkim goździkiem, oraz zapachem który nie umiem nazwać, prawdopodobnie pochodzi od chmielu i kojarzy mi się z plastikiem. [4]
                      Smak: Karmelowy, bananowy, z lekkim goździkiem, czyli to samo co w aromacie, do tego troszkę słodowe, jakby chlebowe. Słodkie, o niskiej goryczce, a właściwie praktycznie pozbawione goryczki. [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, bardzo przyjemne, całkiem wysokie. [4]
                      Opakowanie: Jak na serię kormorana. Przyjemna w odbiorze. Pierdołowaty opis i marne informacje o składzie, ale generalnie Plus. [3.5]
                      Uwagi: Warka 005/2013

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • gramak
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 267

                        #86
                        Kupione za 3,2 pln, bo termin do 15 marca. Brązowe, mocno mętne, na dnie sporo osadu. Zapach to suszone śliwki i trochę bananów, ale takich mocno już dojrzałych z brązowymi plamami. Piana nie za mocna, drobna, z lekka oblepiająca, trzyma się w szczątkowej formie do końca. Smak - trochę karmelu, nadgniłych bananów i goździków,goryczka śladowa. Wysycenie słabe, ale pasujące do reszty. Wszystko razem nieco zamulające, ale sympatyczne. Opakowanie jak już kiedyś pisałem fajne, chociaż nie trafiają do mnie te podróżnicze opowieści. Mocno inne od pierwszej warki, ale mi smakowało
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #87
                          Warka do 19.04. przecudowna. Lecę kupić skrzynkę. OO zauważyłem, że warka 007
                          Last edited by VanPurRz; 18-03-2014, 23:42.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • Derbeth
                            Senior
                            • 04-2013
                            • 337

                            #88
                            Warka 007/2014. Faktycznie wydaje się, że zmienili recepturę. Piwo jest ciemniejsze. Wciąż gęste, dużo bananów, trochę goździka ale wydaje mi się, że pojawiło się więcej skórki chleba i karmelu. Aromat wyraźny, dobrze zachowany balans między "pszenicą" a koźlakiem. Wciąż to świetne piwo, tak trzymać.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny brąz, mętny, pod światło bardzo mocna herbata z dużą ilością miodu i cytryny. Bardzo ładna, ale trochę za dużo tego osadu, na dnie butelki jakieś pół cm ! [4.5]
                              Piana: Jak dla mnie bardzo dobra, ładnie się wytworzyła, trochę za niska i za szybko opada, ale barwa i tekstura idealne. Oblepia szkło i pozostaje do końca. [4]
                              Zapach: Intensywny. Przede wszystkim goździki i banan - czyli bardzo dobrze. Te melanoidynowe aromaty też gdzieś majaczą, ale za słabo i rzeczywiście taka słodkość miodowa jest wyczuwalna. Delikatna rodzynka dodaje trochę świeżości. Wyczuwalny alkohol, ale to oczywiste. [4]
                              Smak: Wow ! Ale pyszne to piwo. Znowu wyraźne goździki i banany, dochodzi ciemna czekolada i delikatna owocowość. Ja tam czuję ten miód wyraźnie, super uzupełnia cały smak. Lekka kwaskowość na finiszu. Goryczka gdzieś tam bardzo późno wyczuwalna, ale bardzo niska, czyli odpowiednia dla stylu. Alkohol rozgrzewa, ale jest świetnie schowany. Niesamowicie treściwe, siada na żołądku, ale nie ma najmniejszych problemów z dopiciem, co więcej - szybko znika ze szkła . Minus pół punktu za to, że jednak odrobinę za słodkie, zalepiające. [4.5]
                              Wysycenie: Według mnie idealne, po prostu takie jakie powinno być. [5]
                              Opakowanie: Znana wszystkim seria podróży kormorana jak zwykle trzyma wysoki poziom, dbałość o szczegóły, fajny styl. [5]
                              Uwagi: Za parę tygodni, kiedy zrobi się naprawdę ciepło będzie na pewno ciężej wchodziło, więc trzeba korzystać póki jeszcze chłodno za oknem . Jak najbardziej udana podróż.

                              Moja ocena: [4.325]

                              Comment

                              • Glingorth
                                Senior
                                • 04-2014
                                • 283

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowy, mętny, herbaciany, może trochę za ciemny, ale ładnie się prezentuje [4]
                                Piana: Beżowa, szybko znika [3]
                                Zapach: Ciężko z katarem wyczuć wszystko dokładnie, na pewno był banan, goździki, miód i po ogrzaniu przyjemna karmelowość [4]
                                Smak: Było za mocno schłodzone jak otworzyłem, więc na początek dość wyraźnie wyczułem alkohol, ale potem było już tylko lepiej. Suszone owoce, miód, a po ogrzaniu dobrze wyczuwalne rodzynki i banan. Piwo wypite z rana po nocce, alkohol przyjemnie lecz delikatnie rozgrzał w zimny poranek. [4.5]
                                Wysycenie: Niskie do średniego, przez co bardzo dobrze pijalne [4]
                                Opakowanie: Jak dla mnie jedno z najlepszych opakowań na rynku. Fajny pomysł z tym dziennikiem podróżnika, przyjemnie się czyta. Kontra charakterystyczna, podróżnik na tle przyrody. Chociaż tych widoków mogło być więcej, zamiast białego tła. Kapsel firmowy, też ładnie wygląda. [5]
                                Uwagi: Warka nr.6, ale moja dopiero pierwsza Wcześniej za bardzo nie przepadałem za koźlakami (niewiele ich piłem), ale do tego piwa na pewno jeszcze wrócę. Aż szkoda, że nie miałem drugiej butelki, fajnie się sprawdza w chłodne dni i dużo się dzieje w smaku i zapachu.

                                Moja ocena: [4.15]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎