Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Brown Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #16
    Foto...
    Attached Files
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: w szkle wygląda na czarny, pod światło jet przejrzyste z brązowymi refleksami [5]
      Piana: piana niestety słaba, bezowa, średnie bąble, opada szybko do cieniutkiej warstwy, nie osiada na szkle [2.5]
      Zapach: dość dobrze wyczuwalny, kawowa paloność plus minimalny owocowy zapach [4]
      Smak: dominuje bardziej stoutowa niż porterowa gorycz, wytrawna, czuć paloność i kawę, w tle na drugim smaku leciutkie, ale dość ostre owocowe nuty, których nie mogłem zidentyfikować, brakuje mi pełnej treśćiwości [4]
      Wysycenie: dla mnie za dużę przez co piwo było trochę za ostre, ostrość nikła po lepszym ogrzaniu w szkle (dla mnie było podane za zimne [3.5]
      Opakowanie: podane bez wafli, szkło "no name" [3]
      Uwagi: Niezłe piwo, smaczne ale bardziej pasuje mi na stouta

      Moja ocena: [3.825]
      Attached Files
      Last edited by becik; 24-02-2013, 12:11.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Kiriwina
        Junior
        • 12-2012
        • 8

        #18
        Miałam okazję zakupić butelkowane - rozczulające są te zgrzebne etykietki z jeżem, trzymają klimat (kto powiedział, że piwo musi mieć profesjonalną etykietę i spójną identyfikację wizualną? Czasami lepiej zrobić coś, paradoksalnie, "domowego"). Piwo ma piękny kolor i jest co prawda mało porterowe, ale nie uważam tego za wadę. Nie jest ciężkie i gęste jak wiele porterów, tylko lekkie, z kawową nutą. Zdecydowanie zostawiło dobre wrażenie.
        http://chmie-love.blogspot.com/

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          #19
          Kolor ciemnobrązowy.
          Piana niska niezbyt trwała.
          Aromat intensywny, złożony, tostowa słodowość, ciemne owoce, likierowa czekolada, wędzone śliwki.
          Smak słodowość, mocniejsza już czekolada, lekka kawa, goryczka średnio-niska, nasycenie niskie.
          Bardzo dobre piwo, według mnie najlepsze z Artezanu.
          PS "ciężkie i gęste" nie jest cechą brown porteru tylko bałtyckiego

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #20
            Piana: Beżowa, drobna, niezbyt obfita ale trwała.
            Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czarne. Nieprzejrzyste.
            Zapach: Dosyć łagodna paloność o czekoladowym charakterze, nuty orzechowe.
            Smak: Średnio treściwe. Tak samo jak w zapachu dominuje paloność o czekoladowym charakterze i minimalnie kwaskowatym zabarwieniu. Nie jest ona tak ostra jak np. w rasowych dry stoutach. Oprócz tego nutki karmelowe i lekki tytoniowy posmak angielskich chmieli. Goryczka średnio niska.
            Wysycenie: Niskie.
            Ogółem: Niby nie ma się do czego przyczepić, ale jednak brakuje mi tego czegoś. Piwo dobre, jednak z pewnością nie zaryzykowałbym stwierdzenia, ze najlepsze od Artezanu.
            Uwagi: Wersja butelkowa.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • x57
              Senior
              • 05-2011
              • 247

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
              Niby nie ma się do czego przyczepić, ale jednak brakuje mi tego czegoś. Piwo dobre, jednak z pewnością nie zaryzykowałbym stwierdzenia, ze najlepsze od Artezanu.
              Po prostu ten styl tak ma, że nie wyrywa z butów, to nie RIS czy AIPA.
              Jest bardzo dobrze zbalansowane o dużej pijalności, co w warkach z poprzedniego roku u Artezanu bywało różnie
              Pacifica trudno mi tu odnieść bo tam chmielenie na aromat przykrywa wszystko

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #22
                Mi to piwo nie podeszło tak, jak inne twory Artezana. Delikatny kwasek i lekka pustka w smaku działa na jego niekorzyść. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo jest przyzwoite i warte spróbowania.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎