Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Orka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika usagi Wyświetlenie odpowiedzi
    We Wrocku zapłaciłem 8 zł za butelkowane 0,33l. Ach, czemu nie wybrałem się do Chrząstawy?
    Rozumiem że transport, jak superman, masz gratis?

    Zaraz pewnie będzie w ZUPie więc wyluzuj.
    Last edited by concerto; 04-02-2013, 13:18.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
      Rozumiem że transport, jak superman, masz gratis?
      Transport nazad był gratis. Orkobusem.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny z lekko płowym odcieniem. Pity w szerokim szkle stąd też pewnie trochę ciemniejszy niż w rzeczywistości. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, o średniej gęstości. Utrzymuje się stosunkowo krótko, ale za to pięknie oblepia ścianki szkła. [4]
        Zapach: Piwo pachnie różnie w zależności od mijającego czasu od otwarcia butelki. Zaraz na początku uderza zdecydowany chmielowy aromat w postaci sosny i świeżo ściętej trawy. Po chwili pojawiają się słodkie owoce, takiej jak mango i brzoskwinia. Po kilku minutach chmiel jest już dużo słabiej wyczuwalny, a pierwsze skrzypce grają stoutowe aromaty z czekolada na czele. [4.5]
        Smak: W smaku, w odróżnieniu od zapachu piwo to od początku do końca smakuje tak samo. Jest to zharmonizowana mieszanka sosnowo-trawiastych posmaków pochodzących od chmielu, z czekoladą i kawą nadającym odsłodowej pełności i treści. Goryczka dość wysoka, delikatnie cierpka, długa i zalegająca. Piwo to jest niesamowicie aksamitne w swej teksturze, za co odpowiada niskie nasycenie. [4.5]
        Wysycenie: Jak wspomniałem wcześniej jest ono niskie, co sprawia, że Orka jest bardzo pijalna i aksamitna. [5]
        Opakowanie: Etykiety duetu Kopyra&Frączyk zawsze stały na wysokim poziomie i tak jest też z etykietą Orki. Nowoczesna i bardzo dobrze graficznie zaprojektowana. Dodatkowo, co jest już standardem wśród piw "nowej fali" wszystkie interesujące piwosza informacje są zawarte na etykiecie. [5]
        Uwagi: Bardzo dobre piwo, jedno z najlepszych z Widawy, jeśli nie najlepsze. Na pewno porównywalne z Borsukiem. Czy warte swojej ceny? Zdecydowanie nie.

        Moja ocena: [4.5]
        Last edited by YouPeter; 04-02-2013, 23:37.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Bardzo dobre piwo, jedno z najlepszych z Widawy, jeśli nie najlepsze. Na pewno porównywalne z Borsukiem. Czy warte swojej ceny? Zdecydowanie nie.
          Piwo bardzo dobre, może najlepsze. zdecydowanie nie warte swojej ceny...

          Oczywiście zaraz znajdą się dowody, że to nie jest sprzeczność...

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piekna nieprzenikniona czerń [5]
            Piana: bezowa, kremowa, zwarta, po podaniu była niska ale po kożdaym łyczku piekny okrąg na szkle czyli to co lubię i to jak powinno być [5]
            Zapach: słabiutki ale to co czuje to delikatna palonośc z lekkimi owocowowymi wstawkami [4]
            Smak: treściwe, pełne, w smaku dominuje leciutka, palona gorycz, miłe lekko kawowe posmaki, ogólnie jest wytrawne ale nie gorzkie, wszystko jest świetnie sharmonizowane [5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: brak firmowego szkła chociaż wafel mógłby być [4]
            Uwagi: Jednym slowem, wspaniałe piwo, sięgnę po nie nie raz

            Moja ocena: [4.6]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • piotrpk
              Member
              • 06-2012
              • 67

              #21
              Po otwarciu butelki oprócz nut palonych i cytrusowych od chmielu wyczuwałem słabe nuty wędzone; w smaku również, ale na poziomie autosugestii. W moim przypadku piwo nalane do pokala zupełnie nie posiadało piany (podane w odpowiedniej temperaturze). Wysycenie niskie, pijalność wysoka. Jak się okazało użycie Amarillo było fajnym pomysłem, goryczka chmielowa przyjemna i ułożona, co mi osobiście odpowiada w tym piwie. Jak to się stało, że Kopyr zaprojektował zharmonizowane i zbalansowane piwo ?? Bardzo zacna ta Orka.
              Last edited by piotrpk; 05-02-2013, 21:15.

              Comment

              • Tomi45
                Senior
                • 07-2011
                • 165

                #22
                Rewelacyjne piwo! Dla mnie jest w nim wszystko co trzeba w piwie tego typu (Cascadian Dark Ale) i co ważne - wszystko precyzyjnie na swoim miejscu. Ponieważ Cascadian Dark Ale jest moim ulubionym piwem (choć Orka jest dopiero szóstym piwem tego typu które miałem okazję spróbować) to mam nadzieję że Kopyr o mnie nie zapomni i będę mógł się również w przyszłości raczyć Orką.

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #23
                  Po raz kolejny panowie z zespołu Widawa/Kopyr nie zawodzą. Piwo ma taki goryczkowo-kawowy posmak, inny od black IPY z AleBrowaru, co nie oznacza że gorszy. Mnie to nie dziwi, oni po prostu trzymają poziom.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #24
                    Świetne piwo, piłem je jakiś tydzień temu i na pewno będę musiał powtórzyć. Pyszności

                    Widzę, że wcześniej była też dyskusja dotycząca ceny; ja płaciłem 8,50 za 0,33 w sklepie. Wiadomo, że taka cena nie zachęca do "sesyjności", jednak skoro piwo znajduje nabywców - widać uznali oni, że cena jest odpowiednia.

                    Comment

                    • adamsky
                      Member
                      • 01-2013
                      • 51

                      #25
                      Z lekki, opóźnieniem, ale trudno.

                      Nie mam wielkiego doświadczenia w tym stylu, ale w porównaniu do konkurentów (Black Hawk, Black Hope) mocniej wyczuwalne nuty palone / kawowe. Przykrywają nieco chmielową goryczkę i aromat amarillo. Fajne, bardzo pijalne, aksamitne piwo, ale za tą cenę to jedno na spróbowane i jak dla mnie wystarczy.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny. Dopiero pod światło widać lekkie czerwone przebłyski. [5]
                        Piana: Średnio wysoka, beżowawa. Opada do szczelnej warstwy, osiada na ściankach sporymi plamkami. [4.5]
                        Zapach: Jest dobrze. Czuć w równym stopniu chmielową żywiczność oraz paloność, a w tle lekkie akcenty czekoladowe. Wyczuwa się zdecydowanie więcej żywicy niż cytrusów i bardzo to pochwalam, bo taki profil chmielowy lepiej pasuje do piwa ciemnego. Amerykańskie cytrusy bardziej mi z kolei smakują w jaśniejszych ejlach. Górnofermentacyjne estry owocowe nie są zbyt wyczuwalne, chmiel je skutecznie przysłania. [4.5]
                        Smak: Tu też panuje równowaga, solidna paloność przeplata się z dużym nachmieleniem. No właśnie: dużym, ale nie przegiętym. Duet Kopyra/Frączyk nie przesadził tu z chmieleniem, dał świetnie dobraną ilość Amarillo. [4.5]
                        Wysycenie: Nagazowanie niskie, ale jednak troszeczkę dla mnie za wysokie. [4]
                        Opakowanie: [5]
                        Uwagi: Pite 2 lutego z beczki w P2SL.

                        Black Hope było moim pierwszym Cascadian Dark Ale, więc w sposób oczywisty stanowi punkt odniesienia. Jak w porównaniu z nim wypada Orka, która ma identyczne wartości ekstraktu i alkoholu? Jest pyszna i rzeczywiście drapieżna, ale przy genialnej paloności i chmielowości chyba troszkę brakuje jej treści, za słabo też czuć górnofermentacyjne estry. Choć więc musi troszkę ustąpić pola alebrowarowej interpretacji stylu, mimo to jest świetnie, brawo!

                        Moja ocena: [4.525]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ja tam nic nie zobaczyłem, może lampa za słaba? . Jak w "Seksmisji" - ciemność widzę, ciemność..., a w zasadzie nieprzeniknioną czerń, jak na podniebieniu Kaszuba . [4.5]
                          Piana: Tu znacznie gorzej wyszło - tylko refleksowi swemu zawdzięczam, żem ją ujrzał... Beżowa, niewysoka i nietrwała... [2]
                          Zapach: Słód palony, słaby karmel, ale także chmiel z domieszką jakichś (?) owoców... Intrygujący. [4]
                          Smak: Kawowa goryczka podparta lekkim popiołem i słodem palonym, delikatny karmel także obecny. [4]
                          Wysycenie: Niewysokie, jak najbardziej na miejscu. [4]
                          Opakowanie: Mała buteleczka, czarny kapsel, grafika zdecydowanie ciekawa i niebanalna, dane są wszystkie możliwe chyba. [4.5]
                          Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, kolejny przedstawiciel "folwarku zwierzęcego" z Widawy, czekam na kolejne odcinki .
                          Z drugiej strony trochę się boję oceniać takie piwa, bo czuję się tak, jak sędzia łyżwiarstwa figurowego, któremu jedyny tulup (ew. Toe Loop ), jaki by wyszedł, gdyby w ogóle założył łyżwy, to byłby tzw. potrójny tulup z je*nięciem... .

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Paco
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 265

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny jak smoła, nawet światło nie może się przebić. [5]
                            Piana: Po nalaniu obfita, opada spokojnie tworząc dywan. Oblepia szkło. Calość wygląda bardzo apetycznie. [4.5]
                            Zapach: Bardzo intensywny chmielowy, lekko żywiczny. [5]
                            Smak: Przyjemna, nie nachalna goryczka. Trochę czekoladowe, mam tu na myśli gorzką czekoladę. Bardzo smaczne. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, delikatnie szczypiące język. Z czasem zanika. [4]
                            Opakowanie: Super etykieta, kolorystyka idealna, podane wszystkie informacje dotyczące zawartości. Butelka mogłaby mieć większą pojemność ale jest ok. [5]
                            Uwagi: Piwo kupione po przecenie 4- 4.50zł za butelkę w SMAKu Gdańsk

                            Moja ocena: [4.7]
                            Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                            zbieram ELBING
                            wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                            Comment

                            • krzychu_72
                              Junior
                              • 05-2009
                              • 28

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Smoła. Smoła z piekła rodem. [5]
                              Piana: Przyjemna piana o dużych pęcherzykach, niestety dość szybko opada i znika. [4]
                              Zapach: Rewelacja. Połowa sukcesu tego piwa tkwi w zapachu. [5]
                              Smak: Najlepsze ABA czy CDA jakie piłem. IMHO zdecydowanie lepsze od konkurencji z AleBrowaru. Wspaniała goryczka połączona z wytrawnymi nutami czekoladowymi, w tle nieco kawowe, lekko palone posmaki. Czarna rozkosz Piwo niesamowicie pijalne, bez problemu można wypić kilka butelek... gdyby nie ta cena. [5]
                              Wysycenie: W sam raz. [5]
                              Opakowanie: Daję czwórkę, bo wolałbym opakowanie półlitrowe. [4]
                              Uwagi: Jedyny minus za cenę. Kupiłem kilka butelek z racji przeceny (termin). Pite zarówno pod koniec terminu, jak i ponad tydzień po terminie - smakowało tak samo.

                              Moja ocena: [4.85]

                              Comment

                              • patyczek
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 220

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Heban, pod światło brunatny, mętny. [4.5]
                                Piana: Średnio wysoka, gęsta o drobnych pęcherzykach, beżowa, stosunkowo trwała, mocno oblepia szkło koronkową obręczą. [4.5]
                                Zapach: Intensywny i przyjemny. Złożony: cytrusowo żywiczno kawowy. Nadto palone słody, suszone śliwki, wanilia [4.5]
                                Smak: Wytrawno kwaskowy. Przeważają akcenty palone - kawa i gorzka czekolada. Znakomicie harmonizują się z cytrusami - mango, grejpfrutem oraz leśnymi echami - szyszkami, igłami, żywicą. Goryczka cierpka, z popiołem na końcu języka. Taki też finisz - zdecydowanie wytrawny, dość długo pozostający w ustach. [4.5]
                                Wysycenie: Odpowiednie - nie za wysokie. [4.5]
                                Opakowanie: Najładniejsze, z tych co do tej pory piłem. Nowoczesna grafika, mocny zestaw barw, przyciągający wzrok, pełne informacje, kapsel czarny. [4.5]
                                Uwagi: Warka do 20.06.2013. Wyśmienite piwo, treściwe, smaczne, bogate w doznania smakowo zapachowe. I jedno pytanie retoryczne na koniec. Mając do wyboru dwa fantastyczne piwa, całkowicie porównywalne, tej samej klasy, wyżej oceniane w butelce 330 ml za 8,50 zł i Black Hopa w butelce 500 ml za 7 zł, które byście wybrali? Panowie, błagam was, nie przeginajcie z tymi cenami!

                                Moja ocena: [4.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎