Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Orka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, brunatny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: Skąpa, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki [4]
    Zapach: Dość intensywny, głównie kawa, lekko czekoladowy i popiołowy [3.5]
    Smak: Treściwe, gładkie, lekka kawa, lekko kwaskowe i owocowe, popiołowe, finisz palony, goryczka mocna - trochę tępa, pozostawiająca nieprzyjemny posmak [3]
    Wysycenie: Bardzo niskie, powinno być wyższe [3.5]
    Opakowanie: Butelka 0.33, etykieta solidna, plus za pełen sklad, kapsel czarny [4.5]
    Uwagi: Warka do 24.07.2014, pite w temperaturze 15°C

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzenikniona czerń z wiśniowym przebłyskiem. [5]
      Piana: Piękna żółto-brązowa, drobnopęcherzykowa czapa. Długo się utrzymuje i cieszy lacingiem. [4.5]
      Zapach: Czekolada, kawa, słonecznik oraz trawa i zioła od chmielów. Popiół bym z chęcią odstrzelił. [4]
      Smak: Świetnie okiełznana goryczka Amarillo - oto największy plus smaku Orki. Poprzedza ją mleczna czekolada, cytryna, sosna i lekka kwaskowość. Osobiście wolałbym jednak, by było nieco słodsze. [4]
      Wysycenie: Jak dobry sędzia piłkarski - nie widać (czuć), ze jest na boisku (w butelce), a swoje robi. [4.5]
      Opakowanie: Lubię opakowania Kolaborantów i ten zwierzęcy styl, choć nie ukrywam - za tę cenę chętnie sięgnąłbym po butelkę 0,5l [4.5]
      Uwagi: Kolejna warka równie udana, co poprzednie. Po szczegóły zapraszam tutaj: TO JEST ARTOMAT A NIE REKLAMOMAT

      Moja ocena: [4.15]
      Last edited by ART; 09-07-2014, 09:59.
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #48
        Beczka w drodze do Krakowa została zapewne podmieniona bo w tym co piłem nie było ani aromatu, ani smaku. Bezchmielowe ciemne, lekko goryczkowe, pustawe ale. Za to kwasowość na poziomie bardzo wysokim, nawet w aromacie, potęgowała się wraz z ocieplaniem szklanki.

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #49
          Pite dwa dni przed końcem terminu ważności. Aromat słaby, ziołowość, lekki chmiel, kawa ledwo wyczuwalna. Za to w smaku głównie kwaskowatość, więc niestety zaczęło się już psuć. Duży też w tym mój błąd, bo większość czasu trzymałem na półce a nie w lodówce i temperatura zrobiła swoje. Podobnie miałem z Summer Black Ale, więc mam już nauczkę, że piwa z Widawy trzeba pić od razu po zakupie a nie trzymać na półce

          Comment

          • krzychu_72
            Junior
            • 05-2009
            • 28

            #50
            Właśnie wypiłem dwie butelki z terminem 30.07. Smakują orzeźwiająco wytrawnie, wydaje mi sie, ze poprzednio tak samo smakowały, w każdym razie piwo jest niesamowicie pijalne - a za oknem upały. Doskonały smak nawet od razu po wyjęciu z lodówki, bez zbytniego ocieplenia. Świetne piwko, zajebiste aromaty chmielowe. Polecam z gorzką czekoladą, np. Cachet

            Comment

            • szkott
              Member
              • 06-2005
              • 31

              #51
              Wypite dziś prawie miesiąc po terminie (30.07). Przechowywane w lodówce. W zapachu czuć Amarillo, w tle kawa. W smaku raczej alkohol, wytrawność. Pijalność dość duża. Jest nieźle, ale na zdecydowanie lepiej smakowało w lipcu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎