Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Lager Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #16
    Najgorsze piwo jakie mi było dane pić od pół roku.
    Pachnie jakąś chemiczną cieczą do którego dolano spirytus i w tym wszystkim rozpuszczono palony cukier, czyli karmel.
    Na języku cała gama nieprzyjemnych smaków. Jest cierpka goryczka i jednocześnie nieprzyjemny karmel. Gorzkie pestki nasiąknięte wódką. I jeszcze nawet coś co przypomina mi jodynę.

    Okrutnie męczyłem się z tym piwem. Na dodatek wypiłem je przy nowej Katatonii. Też nuda i męka.
    Z pewnością to był mój ostatni raz z Dunkelem , no chyba, że po jakimś czasie pojawi się dużo pozytywnych opinii. Niech jednak inni testują, ja nie zamierzam już się męczyć.

    Mam jeszcze na dziś do wypicia Vienna Lager i aż się boję
    Last edited by DariuszSawicki; 05-10-2013, 14:00.

    Comment

    • DonZ
      Senior
      • 03-2013
      • 303

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Krystalicznie klarowne, ciemnoczerwone, rubinowe. [5]
      Piana: Była beżowa, szybko znikła. Słabiutko. [2.5]
      Zapach: Słaby zapach karmelowy. W zapachu są jeszcze jakby delikatne nuty gumy owocowej, ciężko nazwać ale coś takiego jest. [3.5]
      Smak: Piwo słodkie, bezgoryczkowe, delikatnie, tak subtelnie kwaskowate od słodów palonych, generalnie przyjemne w smaku ale nie powala na kolana, takie dla standardowego polaka co pija Warkę Strong [3.5]
      Wysycenie: Nasycenie nie wysokie, OK. [3]
      Opakowanie: Etykieta spoko jak na piwa z serii Rebel [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Hebanowy, przejrzysty [4]
        Piana: Drobna, kremowa i trwała [4]
        Zapach: Drożdżowy, intensywny, lekkie nuty owocowe. [4]
        Smak: Niestety, w pierwszej chwili czysty cukier, pewne interesujące akcenty goryczkowe na tyle języka dopiero po dłuższej chwili. Ogólnie doznania dość ciężkie [3.5]
        Wysycenie: To co trzeba, dla mnie idealne. [4]
        Opakowanie: Nota nieprzesadna, żeby nie zawyżała pozostałych parametrów - ładna klimatyczna etykieta [4]
        Uwagi: Przypuszczam, że gdyby było trochę bardziej wytrawne, byłoby o krok od wybitności. A tak... niestety, słodkość aż skleja podniebienie z językiem.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • Berto
          Junior
          • 03-2014
          • 29

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czerwono-brunatny, rubinowy. Klarowne. [4]
          Piana: Jasny beż. Ładna i trwała. Pozostaje na szkle. Małe i średnie pęcherzyki. [4.5]
          Zapach: Słaby słodowy, karmelowy. Minimalnie alkohol. [3]
          Smak: Karmelowa słodycz. Lekko kwaśność i goryczka (mogła by być nieco większa). Dobrze się pije. [4]
          Wysycenie: Średnie. Trochę za niskie. [4]
          Opakowanie: Trochę amatorska, ale podoba mi się taka typowo rzemieślnicza (domowa). Kapsel też ładny. [4.5]
          Uwagi: 24/08/14

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • H0LL0W
            Junior
            • 02-2013
            • 17

            #20
            Kolor: Jak ktoś dobrze powiedział - Cola
            Piana: U mnie brak. Jakbym nalał cole, pojawiła się i znikła do 0
            Zapach: Dość słaby, ale czuć słodowość, lekko paloność i szlachetny alkohol
            Wysycenie: Optymalne, ale po otwarciu piwo chciało "wyjść" z butelki
            Smak: Bardzo przyjemny! Jest słodki i palony. Alkohol słabo wyczuwalny, a jak już, to bardzo szlachetny smak.

            Zakupiony w tesco za 3.99, data do spożycia 08.07.14

            Comment

            • stormfly
              Junior
              • 05-2014
              • 3

              #21
              Dla mnie za bardzo odczuwalny alkohol co dyskwalifikuje to piwo. Słodkość jest akceptowalna, nie przeszkadza w piciu.
              strony internetowe

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                #22
                Piana mega zbita, mega wysoka i gęsta, kremowa. Świetna. Kolor to trochę jaśniejsza cola, zupełnie klarowne. W zapachu dużo się nie dzieje, słodowo - tostowy, troszkę alkoholu, takiego koźlakowego i karmel, już w zapachu wyczuwalny, co zwiastuje to co będzie działo się w smaku. Karmel, słodycz, cukier, oleistość, bardzo słodkie, pierwsze łyki szczególnie. Na szczęście jest fajna goryczka, dosyć nieźle się zaznaczająca, dochodzi na finiszu, bardzo dobra. Poza tym przyjemna, tostowa, przypalana słodowość. Początkowo zszokowało słodyczą, ale po przywyknięciu nawet smaczne.

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #23
                  aromat: brak
                  kolor: bordowy, rubinowy. trochę jaśniejszy od coca-coli. klarowny, przezroczysty.
                  piana: średnia
                  smak: słodki. karmelowy. w sumie nie jest zły. Goryczka mała. Troszkę czuć alko. Nasycenie raczej niskie i nie przeszkadza. Ogólnie to kiepski.
                  5/10

                  gatunek: dunkel
                  cena: 3,49 zł (tesco)

                  Comment

                  • Borsuuk
                    Junior
                    • 07-2014
                    • 1

                    #24
                    Gwoździe

                    Metaliczny posmak psuje całe wrażenie.
                    Warka 27.01.2015

                    Comment

                    • Rumcais
                      Member
                      • 01-2014
                      • 91

                      #25
                      Warka 27.01.2015. Metalicznego posmaku nie wyczułem, w teście na metal też nic nie wyczułem. Zapach alkoholowy, wysycenie ok, piana z początkowo wysokiej znika do zerowego poziomu, barwa ok. Goryczka typowo alkoholowa, dominuje smak piwa. Do tego zalepiająca słodycz, jakby cukru tam sypali garściami. Dochodzi posmak typowo wytrawnych owoców a la śliwka i wiśnia (bardziej ta pierwsza). Goryczka chmielowa po skupieniu się na niej lekko wyczuwalna. Chaos, pure chaos. Zlew.
                      Last edited by Rumcais; 19-10-2014, 20:29.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎