Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artur2
    Senior
    • 02-2008
    • 535

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
    łudzki porter
    Takie piwo nigdy nie było produkowane
    Mniej alkoholu, więcej smaku !
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
      Po czterech kufelkach świat wydawał się piękny .
      :O Ja kiedyś ledwie wypiłem 3 Żywieckie. Ostatni wlewałem w siebie ponad godzinę i czułem się jakbym nie wiadomo ile się nażarł
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Pery, nie łudź się , łódzki porter nie trafi pod blaszane dachy marketów!

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Pery, nie łudź się , łódzki porter nie trafi pod blaszane dachy marketów!
          Jeszcze jakiś czas temu, czyli ok. 3 lata temu łódzkiego Portera można było kupić w Łodzi pod blaszanym dachem Leclerca.

          Comment

          • Pery77
            Senior
            • 03-2011
            • 142

            Ł"u"dzki Porter

            Szkoda że jest tak mało dostępny bo chętnie bym odświeżył swoje wspomnienia o tym piwku. W sumie to jest to piwny unikat. Taki rarytas o którym krążą legendy ale kupić się nie da. Może i lepiej bo po tylu latach od ostatniej konsumpcji to może nie sprostałoby moim wspomnieniom o jego niepowtarzalnym smaku.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Generalnie przez wielu jest uznawany za najlepszy polski porter, więc chyba twoje rozczarowanie byłoby tylko i ewentualnie minimalne.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                Pite z puszki. Ładna barwa, aromat - czuć ciemne słody ale raczej niezbyt intensywny i nijaki. w smaku troszkę ostre z akceptowalną nutą alkoholową, przyjemną gorzką czekoladą, paloną goryczką zalegającą w ustach. Dość ostre. Wysycenie raczej wysokie. Piana pracowała jak cola, po ok. minucie całkowicie zniknęła. Treściwość jak na takie piwo niewysoka. W smaku piwo jest przyjemne. Piana, przede wszystkim opakowanie /puszka/ pozostawia jednak wiele do życzenia.
                To prawdopodobnie mój ostatni porter w tym sezonie /chyba, że pogoda się załamie/. Chyba najlepiej wspominam portera amberowskiego, choć ten też ciekawy.

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  Pytanie do forumowiczów "starzących" portera łódzkiego w piwie - do ilu lat mniej więcej można go trzymać? Kopyr opisywał 3-letniego i z opisu wynika, że był ok, pił ktoś coś starszego? Bo nie chciałbym "przedobrzyć" ze swoim
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pytanie do forumowiczów "starzących" portera łódzkiego w piwie - do ilu lat mniej więcej można go trzymać? Kopyr opisywał 3-letniego i z opisu wynika, że był ok, pił ktoś coś starszego? Bo nie chciałbym "przedobrzyć" ze swoim
                    oczywiście "w piwnicy" a nie "w piwie"
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      jeśli trzymasz w chłodzie i ciemnicy, daję palec uciąć, nie przedobrzysz nawet jak potrzymasz dekadę.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        Jak potrzymam z dekadę, to już mi go będzie chyba szkoda otwierać i zostanie jako okaz dla potomnych...
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          Ale zauważ, że Kopyr trzymał 3 lata ale na pewno nie w puszce. Jeśli jest w butelce w piwnicy to i za 5 lat będzie dobry. Tylko skąd teraz weźmiesz Portera Łódzkiego w butelce. To mój ulubiony porter a nie pijam go gdyż puszka to dla mnie profanacja.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale zauważ, że Kopyr trzymał 3 lata ale na pewno nie w puszce. Jeśli jest w butelce w piwnicy to i za 5 lat będzie dobry. Tylko skąd teraz weźmiesz Portera Łódzkiego w butelce. To mój ulubiony porter a nie pijam go gdyż puszka to dla mnie profanacja.
                            Czy puszka z czasem zaczyna w jakiś sposób reagować z zawartością?

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Ostatnio widziałem jakiś program na "Disco" czy innym "Naszynalu" o amerykańskich browarach (wypowiadał się m.in. piwowar z Samuela Adamsa), w którym padło stwierdzenie, że puszka wpływa korzystnie na przechowywanie piwa, ponieważ unika się wtedy kontaktu piwa ze światłem. Jak jest naprawdę w przypadku Portera z Łodzi dowiemy się za parę lat.
                              A do tego czasu wyposzczony dadek pewnie się złamie i sięgnie po puchę .

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                Dla mnie to mogą to piwo ładować nawet w plastik, byle było jakoś szerzej dostępne, bo póki co to o Łódzkim porterze mogę sobie co najwyżej poczytać na bizie. A apetyt rośnie...
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎