Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PolSzatana Wyświetlenie odpowiedzi
    Narzekacie. W sklepie przy browarze nie miałem jeszcze problemów z kupnem porteru. W większych hipermarketach Tesco na terenie Łodzi również widuję go dosyć często.
    Nie no, sytuacja, że piwo z miejscowego browaru można kupić w nie zawsze czynnym sklepie firmowym oraz dość często w kilku marketach to zdecydowanie powód do zadowolenia i zachwytów.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • minib00m
      Member
      • 11-2012
      • 60

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Smoła, pod ostre światło rubinowe refleksy. [5]
      Piana: Centymetrowa warstwa przy nalewaniu, zwarta. Wyszedłem na dwie minuty do kuchni - wracam i tylko skromny pierścień został, szkoda. [3]
      Zapach: Dominuje tutaj słodycz. Zapach wyraźnie czekoladowy, kojarzy mi się to bardzo z czekoladkami z jakimś likierem wiśniowym, bo w tle można wyczuć delikatną nutę alkoholową. [4.5]
      Smak: Owocowa słodkość typowa dla porterów bałtyckich, suszone śliwki.. Lekka nuta alkoholowa, która de facto się nie narzuca, ale przyjemnie rozgrzewa. A na koniec palona goryczka - wyśmienita! [5]
      Wysycenie: Niskie, bardzo pijalne piwo. Tylko uwaga z tą pijalnością, aby za szybko nie spaść z krzesła :-D [5]
      Opakowanie: Smoliste, czarne tło, jak kolor trunku. Ładna, złota czcionka, no ale... puszka ?;-) [4]
      Uwagi: Polecam piwko dla fanów porteru bałtyckiego!
      Ciekawe jak smakuje to ukryciu na czas ~2lat.

      Moja ocena: [4.575]

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        Po 2 to nie wiem, ale wczoraj piliśmy po 7,5 latach i było wspaniałe.

        Comment

        • misha22
          Senior
          • 12-2008
          • 128

          Porter Łódzki Północna

          Opakowanie: Minus za puszkę, plus za grafikę.

          Tyle sie teraz dzieje w browarnictwie, moze ktoś pojedzie i "recznie" rozleje do butelek jakies 10.000 szt?
          Słyszy mnie tam ktoś na Północnej w Centrali, czy do 16tej pracujecie? w Dziale Zbytu?

          Jesli ma być lepszy pod koniec przydatności, to ja ma mam czas do Wigili 2014...

          warka 20.11.14 dla Św Mnie odkrywcza, jak wspomniełem w watku n/t sklepu ul. Północna, 15 lat tam mnie nie było i juz wtedy sklep ten był reliktem

          Piany w połowie szklanki nie ma dużo, palony cukier jest.
          Trudno coś powiedziec o czekoladzie, wanilii, palonej goryczce, ja czuję Porter Ł

          Info : codziennie do 18.00
          Sob rankiem
          Nd nieczynne

          Comment

          • misha22
            Senior
            • 12-2008
            • 128

            warka 20.11.14 dla Św Mnie odkrywcza, jak wspomniełem w watku n/t sklepu ul. Północna, 15 lat tam mnie nie było i juz wtedy sklep ten był reliktem


            To oczywiście Pochwała i proszę tak dalej. Przybrowarniany sklep...na ziemi mazowieckiej nieosiagalne.


            .. przepraszam za zejście z tematu, ale część komentarzy jest o dostepności a w zasadzie jej braku, stąd ta wycieczka.

            Comment

            • malt_worm
              Member
              • 01-2013
              • 73

              Piwo właśnie smakowane (swoją drogą mieszkam w Łodzi 18 lat, miałem praktyki w Browarach Łódzkich a jeszcze tego piwa nie spróbowałem). W porównaniu do naszego medalisty z Kormorana wypada w mojej prywatnej opinii trochę lepiej. Delikatnie czuć alkohol, ale nie narzuca się zbytnio; bardzo przyjemna goryczka, szkoda tylko że ta piękna piana tak szybko opada.
              Piwo niestety w puszce, ale browar nie ma linii do napełniania butelek, a że to droga inwestycja i browar wybrał model jaki wybrał (piwo dla dyskontów), to trzeba się tylko cieszyć że nie zaprzestał warzenia porteru.
              Dla wszystkich spragnionych: Porter Łódzki dostępny jest teraz z sklepie internetowym Piwoteki, także zasięg rażenia wyjdzie poza Łódź!
              Moja ocena 8/10

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika malt_worm Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo niestety w puszce, ale browar nie ma linii do napełniania butelek
                Nie ma, ale miał. Z twoich słów wynika, że cała linia do butelek została rozebrana? Wiesz coś więcej na ten temat? Bo równocześnie chodziły plotki, że linia do butelek istnieje nadal i tylko browar nie ma specjalistów do obsługi odpowiednich urządzeń...
                ♪♫

                Comment

                • malt_worm
                  Member
                  • 01-2013
                  • 73

                  Z tego co wiem to była bardzo stara linia, dokończyła żywota i browar nie chce inwestować w nową. Oczywiście mogą to być tylko plotki rozpuszczane przez "świetnie funkcjonujący" dział marketingu. Kiedy miałem praktyki w browarze w 97 albo w 98 jedna linia butelkująca do napojów stała na Wróblewskiego w nieistniejącej już lokalizacji (teraz tam jest chyba Kaufland), a myjka do butelek była sprzed wojny! (swoją drogą solidna niemiecka konstrukcja).
                  Mam znajomego który kiedyś pracował w BŁ to wybadam sprawę.

                  Comment

                  • concerto
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 859

                    Jak jest możliwość rozpytania to mnie interesuje kontrast tej dyskontowości o której się mówi z wypuszczaniem ciągle czołowego polskiego porteru. Czy to jest Twoim zdaniem przypadek, czy ekonomicznie uzasadnione źródło zysku, czy może fanaberia pana prezesa. I jeszcze jedno. Oczami wyobraźni widzę w tym wielkim molochu jakiegoś staruszka, który dogląda warzenia tego konkretnego piwa i dzięki niemu ono zachowuje stabilną jakość. Taki żywy ludzki zabytek. A może to idzie siłą rozpędu, bez specjalnej interwencji piwowara i udało się dotychczas nie spaprać

                    Jakbyś mógł zaspokoić moją ciekawość to będę wdzięczny.
                    Last edited by concerto; 08-02-2013, 11:37.
                    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      Lepiej nie drążcie, bo przestaną...

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        Właśnie znowu spożyłem. Mimo, że z blachy, porter łódzki nie ma sobie równych. Ciężkie, gęste, przesmakowite, bez nuty alkoholowej, rozpływa się po jamie ustnej jak nektar. Ściska język i na długo na nim pozostaje.
                        Nie ma obecnie lepszego portera bałtyckiego w tym kraju. Prawdopodobnie na świecie też.
                        W krótkich żołnierskich słowach - po prostu kopie dupę.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Właśnie znowu spożyłem. Mimo, że z blachy, porter łódzki nie ma sobie równych. Ciężkie, gęste, przesmakowite, bez nuty alkoholowej, rozpływa się po jamie ustnej jak nektar. Ściska język i na długo na nim pozostaje.
                          Nie ma obecnie lepszego portera bałtyckiego w tym kraju. Prawdopodobnie na świecie też.
                          W krótkich żołnierskich słowach - po prostu kopie dupę.
                          Kocham Cię, Slav (może to spóźnione "walendziaki" ...). Za tę opinię i za to "a" .

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            Kurcze ze mną to chyba jest coś nie tak... mi średnio ten porter "podszedł" (post #364). No cóż mam jeszcze puchę w piwnicy za rok, dwa (albo i dłużej) się do niej dobiorę :]
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • sopista
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1747

                              Gdzieś tak z miesiąc temu w trakcie porządkowania mieszkania urządziłem sobie "porterowy tydzień". Codziennie inny porter (a w Wwie dostępnych jest ich sporo). Ostatnim był właśnie łódzki. I to (czego się spodziewałem) było właściwym zakończeniem tej, może nieco przydługiej, sesji. Mnie on naprawdę powala. Smakuje mi niezmiennie od wielu lat i w tym zestawieniu się to potwierdziło. Mimo puszki. Całkowicie zgadzam się tu ze Slavoy-em.

                              Comment

                              • PaPe
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 176

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie ma obecnie lepszego portera bałtyckiego w tym kraju. Prawdopodobnie na świecie też.
                                .
                                Łza się kręci w oku na wspomnienie o Królewskim, a przedtem Warszawskim.

                                A to moje ostatnie spotkanie z Królewskim.
                                Last edited by ART; 18-02-2013, 13:53.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎