Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9735

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
    Ps : Tą puszkę , mogli by zmienić ...bo ta jest okropna i aż zniechęca do sięgnięcia po nią . Przeciętny klient , nie mający większej wiedzy będzie wolał sięgnąć po inne piwa...lepiej się prezentujące na półce .
    Nieczepiającysię bądź. To najładniejsza porterowa puszka w Polsce .

    Comment

    • gramak
      Senior
      • 08-2012
      • 267

      Słuszna uwaga. Ładniejszych (ale i brzydszych) puszek z polskim porterem w środku nie ma. I mam nadzieję nie będzie
      Last edited by gramak; 03-01-2014, 13:46.
      http://www.ohbeautifulbeer.com/

      Comment

      • subaru555
        Junior
        • 09-2013
        • 19

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
        Niestety we wrocławskim kerfurze na Hallera brak łódzkiego portera
        Niedaleko Carrefour'a jest sklep "Piwnica" na ul. Zaporoskiej 39e.
        Mają ten porter w stałej sprzedaży...
        Właśnie go degustuję :-)

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
          Słuszna uwaga. Ładniejszych (ale i brzydszych) puszek z polskim porterem w środku nie ma. I mam nadzieję nie będzie


          No racja , to jest chyba jedyny polski porter w puszcze , ale mogę się mylić.

          Comment

          • Mastermind1
            Senior
            • 02-2013
            • 248

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
            No racja , to jest chyba jedyny polski porter w puszcze , ale mogę się mylić.
            Jedyny dostępny obecnie w handlu, natomiast nie jedyny w historii browarnictwa w Polsce. Na swoim videoblogu Kopyr zamieścił niedawno odcinek poświęcony degustacji puszkowego ponad dziesięcioletniego portera sygnowanego przez Elbrewery.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mastermind1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jedyny dostępny obecnie w handlu, natomiast nie jedyny w historii browarnictwa w Polsce. Na swoim videoblogu Kopyr zamieścił niedawno odcinek poświęcony degustacji puszkowego ponad dziesięcioletniego portera sygnowanego przez Elbrewery.
              Dziesięć lat temu to Łódzki P. był w przystojnej butelce euro... .
              Ja też byłem przystojniejszy (o ile to w ogóle możliwe... )

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                Jeszce bardziej przystojny niż na zdjęciu? Niemożliwe
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie czarna, pod światło brązowa [4.5]
                  Piana: Piana średnia, redukuje się do wysp, głośno syczy [4]
                  Zapach: Czekoladowy, likierowy, zapach kukułek (cukierków) [4]
                  Smak: Czekoladowy (taka trochę słodsza gorzka czekolada) z dodatkiem cukierków kukułek, na finiszu lekki alkohol przyjemnie rozgrzewający, ale dobrze ukryty, piwo lekko kwaskowe, treściwe. [4]
                  Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Brzydka puszka, informacje na temat alkoholu i zawartości ekstraktu - podane, brak składu. [3.5]
                  Uwagi: Dobre piwo. Pite z datą przydatności do spożycia do: 20.11.2014.

                  Moja ocena: [4.05]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • BartekBraku
                    Junior
                    • 01-2014
                    • 14

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne jak noc, czarne jak smoła,czarne takie jak..powinno być [4.5]
                    Piana: beżowa, grubopęcherzykowa, szkoda wielka, że trwała jak w koncerniaku, zostaje piany tej krążek [3]
                    Zapach: klasyka gatunku, karmel, rodzynki, likier wiśniowy ( znaczy się specjaliści sherry okreslają) no i oczywiscie paloność w kategoriach delikatnej [3.5]
                    Smak: łyk tego specjału daje uderzenie słodkości (tej rodzynkowej), przechodząc w goryczkę, by zakończyć odczuciem kawy i posmakiem gorzkiej czekolady [4]
                    Wysycenie: tutaj krótko: niskie [4]
                    Opakowanie: niestety puszka i to niestety na wysokim poziomie takiejsobości, schludna, ale to piwo zasługuje na lepszy dizajn puchy [2.5]
                    Uwagi: Słowami podsumowania jak wszyscy wiemy w tym kraju porteru bałtyckiego dzięki Bogu nie udało się spieniężyć (znaczy się skoncernować, ciemny lud tego nie kupi) bałtyk z Łodzi jest, był i będzie dobrym przedstawicielem gatunku, balans smaku, goryczki i alkoholu dają świetną pijalność (oczywiscie w kontekście bałtyckich porterów),
                    w tej smutnej jak piz.. znaczy się smutnej i wietrznej zimie, wieczorem jak znalazł.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      Coś słabo oceniłeś te piwo , zaniżasz mu średnią ^^

                      Comment

                      • BartekBraku
                        Junior
                        • 01-2014
                        • 14

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                        Coś słabo oceniłeś te piwo , zaniżasz mu średnią ^^
                        Wiem,zły człowiek ze mnie

                        Sam się zdziwiłem, ale cóż takie są ustalone wagi przy danych kategoriach. Co ja tam się znam, to piwo jest dobre i tyle

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, prawie czarny, klarowny [4]
                          Piana: Słaba, średniopęcherzykowa, szybko opadająca [2.5]
                          Zapach: Intensywny, słodowy, landrynkowy, karmelowy, nurty chlebowe [4]
                          Smak: Głównie słowy palone, gorzka czekolada, słodkie, karmelowe, goryczka wyraźna, rozgrzewające, alkohol dobrze ukryty [4]
                          Wysycenie: Średnie, bardzo dobre [4.5]
                          Opakowanie: Czarna puszka, taka sobie, każdy napis inną czcionką, bez wyrazu, brak podstawowych informacji [3]
                          Uwagi: Warka do 26.03.2015, pite w temperaturze 12°C

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • jaw7
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 173

                            Rekomenduje porter łódzki ,warka 15. 10. 15. jest znakomita,ten porter zawsze był bdobry ale warka 15.10.15 to najlepszy w tej chwili polski porter na rynku (smakuje jak po długim leżakowaniu)

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwszy raz Porter nie wszedł na moje podium w plebiscycie (wszystko przez bardzo dobry beczkowy z Cieszyna) i jest mi chyba wstyd. Popijam puszeczkę z warki o terminie tegorocznym i jest bardzo dobrze, i dla mnie modelowo. Urzeka mnie zwłaszcza świetny balans słodyczy, goryczki i paloności.

                              Nachodzi mnie też taka refleksja, że wyniki głosowania z tej kategorii, są w moim wypadku mocno zaburzone przez leżakowanie poszczególnych porterów.

                              Comment

                              • Ravf
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 264

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny, pod światło rubinowy. [5]
                                Piana: Średnio-niska, redukuje szybko z sykiem do krążka a dalej do zera. Nie osadza się na ściankach szkła. [1.5]
                                Zapach: Intensywny, karmelowo-likierowy. [4]
                                Smak: Czekoladowo-karmelowy, kojarzący mi się z pralinkami z alkoholem. Trochę słodki ale nic nachalnego czy zapychającego. Goryczka średnio-niska. Alkohol niewyczuwalny w smaku, delikatnie rozgrzewa w przełyku. [5]
                                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                                Opakowanie: Konserwa. Kolorystyka całkiem ładna ale dodatkowych informacji brak, za to są angielskie napisy (tak jakby to piwo było eksportowane...) [2]
                                Uwagi: Warka do 26.03.2015. Bardzo dobry porter, smakował mi bardziej niż Komes. Myślę, że gdyby był wysyłany na zagraniczne konkursy to w swojej kategorii mógłby sporo namieszać.

                                Moja ocena: [4.125]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎