Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gaz4
    Senior
    • 04-2009
    • 192

    Porter zaskakująco szybko chowa się w koszykach innych, mi jeszcze nigdy nie udało się go doświadczyć w Carrtoflu choć regularnie odwiedzam Redutę, Arkadię i Wileńską

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Ja kupiłem w Carrefourze w CH Arena w Gliwicach, nie wiem, czy Cię to satysfakcjonuje.

      Comment

      • Sekator
        • 06-2013
        • 269

        Lana wersja ma świetny, wiśniowy aromat. Pierwszy raz spotykam się z takim aromatem w porterze. Powtórzę za Marusią, gdybym miał zamknięte oczy pomyślałbym, że to Kriek. Smak doskonale zbalansowany. Jest goryczka i słodowość, które współgrają ze sobą. Świetny porter.
        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
          Porter zaskakująco szybko chowa się w koszykach innych, mi jeszcze nigdy nie udało się go doświadczyć w Carrtoflu choć regularnie odwiedzam Redutę, Arkadię i Wileńską
          Na Wileńskiej ostatnio już nawet nie było zawieszek z ceną.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny jak smoła . [5]
            Piana: Gęsta ,zwarta beżowa ...opada do obrączki ..ale się utrzymuje i da się wzbudzać. [4]
            Zapach: Po otwarciu puszki w całym pokoju miałem zapach suszonych owoców , śliwka ,rodzynki , karmel , fajna paloność , orzechy . Coś pięknego , jeszcze tak intensywne aromatu nie spotkałem w żadnym porterze ! [5]
            Smak: W smaku kawa ,czekolada, posmaki palone , owocowe posmaki , takie kwiatowe , przyjemna goryczka i słodycz . Wszystko idealnie zbalansowane . Alkohol wyczuwalny , ale w taki przyjemny sposób .
            Najlepszy porter jaki piłem . [5]
            Wysycenie: Takie jak powinno być. [5]
            Opakowanie: Puszka wieje tandetą i jakimś sikaczem .Co jest bardzo złudne i grzech po nią nie sięgnąć ! [4]
            Uwagi: Co mam napisać ......najlepszy porter jaki piłem w życiu . Pity gdzieś 2 w nocy....świetnie zacząłem nowy rok

            Moja ocena: [4.85]

            Comment

            • gramak
              Senior
              • 08-2012
              • 267

              Łódzki browar to są jakieś dwa matrixy. Pierwszy to produkcja syfu do dyskontów, piwa, na które z wyjątkiem Sarmackiego z Biedronki nie warto nawet popatrzeć. I drugi matrix - kultowy porter powszechnie wychwalany (zgodnie z prawdą), chociaż w opakowaniu jak z dyskontu. Browar bez własnej strony internetowej. Totalna schizofrenia
              http://www.ohbeautifulbeer.com/

              Comment

              • bob1969
                Senior
                • 02-2008
                • 170

                Na szczęście dzięki produkcji napojów dla Biedronek istnieją. Gdy umowa wygaśnie, to marny ich los ...

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  Witam sąsiada. Racja. Z portera, nawet najlepszego się nie utrzymają
                  Last edited by gramak; 01-01-2014, 15:25.
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    No mam nadzieję , że się utrzymają ....bo strata takiego porteru to byłby cios dla polskiej sceny piwnej ..... Mogli by też zacząć te piwo lać w butelki , nie wiem na czym polega problem ....gdzieś chyba czytałem , że nie ma im kto linii butelkowej obsługiwać czy coś.
                    A jeszcze wniosek z tego taki , że browar który produkuje sikacze potrafi zrobić dobre piwo.

                    Comment

                    • gramak
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 267

                      A tak swoją drogą ciekawe jaki odsetek wypijanego w Polsce piwa stanowią portery?
                      http://www.ohbeautifulbeer.com/

                      Comment

                      • Szakali
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 572

                        Według mnie bardzo malutki , głownie piją jasne lagery .
                        Tak mi się przynajmniej wydaje .

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                          Według mnie bardzo malutki , głownie piją jasne lagery .
                          Tak mi się przynajmniej wydaje .
                          PS: Też temu utrzymać się z porteru nie ma szans.
                          Last edited by Szakali; 01-01-2014, 17:18.

                          Comment

                          • zawel85
                            Member
                            • 08-2013
                            • 79

                            Browary Łódzkie to temat rzeka. Browar usytuowany w samym centrum Polski z bardzo dużym potencjałem, który został roztrwoniony przez obecną panią prezes (córka gościa, który zarządzał Browarem w latach jego świetności). Wystarczy tylko wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno w ich zarządzaniu było 5 browarów oraz kilka sklepów firmowych na terenie Łodzi! Obecnie ostał się tylko ten na ul Północnej. BŁ posiadają przyzwoity sprzęt, choć bardzo zapuszczony. Mają kilkanaście tankofermetorów, ale jednocześnie w piwnicy stoją nieużywane kadzie odkryte(coś tam słyszałem, że podobno zaczęli je używać przez bardzo dużą produkcje). Niepojęty jest dla mnie fakt nieużywania tak wydajnej linii butelkowej. A skąd takie wahania w piwach? Podejrzewam, że liczą się tu kwestie wydajności browaru.Porter może sobie spokojnie poleżeć, bo gotują go tyle co nic i nie blokuje leżaków, natomiast zapotrzebowanie na piwa dyskontowe jest tak duże, że muszą gonić.

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              No zapewne jest tak jak mówisz , mam tylko nadzieję , że oni są świadomi wartości łódzkiego porteru i tego nie spaprają ...
                              Boję się takiej chwili , że pewnego dnia kupie niedobry porter łódzki ....zresztą w przypadku innych piw też mam taką obawę.

                              Ps : Tą puszkę , mogli by zmienić ...bo ta jest okropna i aż zniechęca do sięgnięcia po nią . Przeciętny klient , nie mający większej wiedzy będzie wolał sięgnąć po inne piwa...lepiej się prezentujące na półce .
                              Last edited by Szakali; 02-01-2014, 18:20.

                              Comment

                              • Rogerson
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 421

                                Niestety we wrocławskim kerfurze na Hallera brak łódzkiego portera

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎