Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jakub_kubek
    Member
    • 12-2012
    • 74

    Właśnie skończyłem degustować warkę 09.09.16 i jest bardzo nie porterowy. Jest bardzo słodki, owocowo słodki, przypomina w smaku nalewkę truskawkową. Nie doszukałem się nut pochodzących od ciemnych słodów. Piwo pod światło jest brunatne i przypomina porter witnicki. Ogólnie nie polecam. Leżakowanie nie wiele mu pomoże. A szkoda !!!

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
      Na promocji w Aldi jak się okazało nowa warka Porteru z datą 09.09.2016. Zakupiłem 10 puszeczek (trochę w ciemno) do leżakowania, ale chyba nie wytrzymam i naruszę ten skromny zapas dziś wieczorem i zdegustuję nową warkę.
      No i degustuję. Aromat intensywny (piwo nie schłodzone!), karmel, suszone owoce, likier czekoladowy - i niestety mocny alkohol. W smaku słodkie, praliny w czekoladzie, wysoka słodycz kontrowana palonością i goryczką alkoholową. Piana szybko się redukuje, w połowie pokala nie zostało prawie nic - delikatna obwódka. Ewidentnie piwo bardzo świeże, nieułożone, alkoholowe. Myślę, że potencjał do leżakowania ma, ale na teraz do picia wybieram poprzednią warkę.
      ♪♫

      Comment

      • kruger_nr1
        Senior
        • 11-2005
        • 801

        W Aldi w Raciborzu WARKA 15.10.15 Co mnie cieszy
        Jakoś tak mam że zawsze początek tego porterka nie wywiera na mnie najlepszego wrażenia, i dopiero w trakcie degustacji ujawnia się prawdziwy smak...no i potem smakuje
        Kolekcja puszek piwnych:
        http://puszkikrugera.web-album.org/

        Comment

        • Neptune
          Senior
          • 09-2013
          • 184

          U mnie już od pół roku leżakują 4 puszki legendarnej warki 15-10-15

          Ale chyba jutro przejadę się do Adolfa po wincyj. Szkoda, że w wwie jest tylko jeden.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Wyjąłem już z lodówki .
            Za słodkie, zbyt dużo wiśni w piwie , paloności nie stwierdziłem, 14 puszek zostawiam na później .
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              Ja dziś też byłem w Aldim. Tak mnie pociągnęło, że zakupiłem 45 sztuk. A co . Byłem tuż po otwarciu i co ciekawe, było spore zainteresowanie Łódzkim Porterem!
              Ale ja nie do końca o tym...
              W związku, że do głębokiej piwnicy wjechała nowa dostawa tego trunku, postanowiłem wyciągnąć z zapasów najstarszą posiadaną sztukę tegoż, ponad osiem lat po terminie.
              To była czysta poezja! W smaku wyraźne suszone śliwki, orzechy, lekkie migdały, świeta paloność, zero posmaku alkoholu... a na koniec przyszedł dawno zapomniany smak dzieciństwa - cukierki kukułki! Orgazmiczność tego trunku zmniejszało jedynie niskie nasycenie - prawdopodobnie spowodowanie zaawansowanym skorodowaniem kapsla. Przy otwieraniu był jedynie cichuteńki, mały "psyk". Mam jeszcze cztery sztuki z datą do 2009, a jedną z nich mam zamiar spożyć jutro wieczorem
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Neptune
                Senior
                • 09-2013
                • 184

                No no, tylko pozazdrościć.
                Jutro chyba kupię z 10 puszek, jak jeszcze będą. Może któraś się utrzyma te kilka lat.

                Comment

                • Jasiek77
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 107

                  Gdzie jest w Wawie Aldi? Byl juz ktos i wie, ktora warka jest tutaj dostepna? Z gory dzieki za info!
                  Johnny Bonnano

                  Comment

                  • krzychal1
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 236

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jasiek77 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdzie jest w Wawie Aldi? Byl juz ktos i wie, ktora warka jest tutaj dostepna? Z gory dzieki za info!
                    Na pierwsze Aldi w Warszawie musisz poczekać do marca 2015. Rozpoczęli budowę na ul. Radzymińskiej na Zaciszu. Otwarcie planują na 28 lutego.
                    Promocja się już skończy.
                    Last edited by krzychal1; 29-10-2014, 09:12.

                    Comment

                    • krzychal1
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 236

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na pierwsze Aldi w Warszawie musisz poczekać do marca 2015. Rozpoczęli budowę na ul. Radzymińskiej na Zaciszu. Otwarcie planują na 28 lutego.
                      Promocja się już skończy.

                      O kurcze widzę że Aldi już jest w W-wie.
                      Sorki zmylił mnie ten artykuł:

                      Comment

                      • Jasiek77
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 107

                        Też mi się wydawało, że w Wwie nie ma aldiego. Słabe wieści o nowej warce... Pewnie leżakowanie nie zrobi z niej czegoś na miarę 15.10.15, ale niech choćby stępi ten alkohol.
                        Johnny Bonnano

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zwróćcie uwagę, ile w tej promocji kosztuje litr piwa - PLN 6,66. 666!!!
                          To tłumaczy, dlaczego co niektórzy nakupili tyle tego piwa... SZATAN, SZATAAAAN...

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Slavoy ty profanie! A z TEKU albo choć SNIFTERA nie mogłeś tego czarnego złota pić? Przecież nie wyczułeś połowy aromatów, kolor też był przekłamany a szklanka zmusza do picia większymi łykami co negatywnie wpływa na rozchodzenie się płynu po jamie ustnej i wręcz uniemożliwia napowietrzenie trunku w ustach.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
                              O kurcze widzę że Aldi już jest w W-wie.
                              Sorki zmylił mnie ten artykuł:

                              http://www.targowek.info/2014/10/pie...radzyminskiej/
                              Ja tam żadnego Aldiego w W-wie nie kojarzę, Neptune coś pokręcił.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                A ja znalazłem, choć na stronie Aldiego go nie ma. W tym tygodniu sprawdzę, czy faktycznie istnieje, bo mam niedaleko. Więcej nie powiem, żebyście mi całego portru nie wykupili. Poszperajcie sami.
                                Last edited by żąleną; 29-10-2014, 14:25.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎