Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Like On Neck

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Olekkk
    Junior
    • 06-2011
    • 6

    #16
    pite w Omercie. piana drobnoziarnista, ponadprzeciętnie gęsta. w moim przypadku długo się utrzymywała i była obfita, ale to pewnie też efekt sposobu nalewania, jaki przyjął barman. ogólnie piwo niezłe, choć średnio pijalne - po jednym nie miałem ochoty na kolejne takie samo. dominujący jest w nim smak oleju z orzechów laskowych (długo się zastanawiałem z czym mi się kojarzy ten smak i to właśnie to). goryczka nie zabija, przeciętna.
    Last edited by Olekkk; 14-06-2013, 12:54.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19169

      #17
      Wypite na Birofiliach. Nie za bardzo nasycone, ale w stylu angielskim lekkie i pijalne. Goryczka nie zalegająca, zaznaczona i przyjemnie drażniąca kubki smakowe. Ogólnie dobre, ale spróbuję wypić jeszcze raz w innych okolicznościach.

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #18
        Koszmarnie mi to piwo nie podeszło, dałem radę wypić tylko pół kufla. Nieprzyjemny, warzywny aromat i goryczka, powodująca wyraźny absmak Strasznie męczące.
        Pite z beczki na Birofilii.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #19
          Niestety fatalne. Rozpuszczony w wodzie karton. Utlenienie?
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            No niestety ale jakoś bittery nie mają szczęścia. "Lajkonek" słaby, "kghm maiden" słaba. A wydawałoby się, że to taki łatwy styl...

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #21
              Za to w "Hey Now" elegancko wszystko gra.

              No, niezupełnie. Akcent pada na "Now", więc jest ten sam problem co z Like on Neck.
              A piwo kompletnie bez smaku, totalna porażka /w KIK więcej niż pół nie dało sie wypić/.

              Comment

              • Els
                Senior
                • 12-2011
                • 113

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                No, niezupełnie. Akcent pada na "Now", więc jest ten sam problem co z Like on Neck.
                A piwo kompletnie bez smaku, totalna porażka /w KIK więcej niż pół nie dało sie wypić/.
                Hey Now z warki na warkę jest coraz lepsze.
                W niedzielę po Birofilii udało mi się spróbować w browarze, świeżutką, czwartą i piątą warkę bodajże.
                I byłam pod wrażeniem. Tak dobrej pszenicy dawno nie piłam. Aromat, smak - wysoki poziom.
                Bardzo mi smakowało.
                Warto na nie poczekać
                https://www.facebook.com/kufleikapsle

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Els Wyświetlenie odpowiedzi
                  Hey Now z warki na warkę jest coraz lepsze.
                  W niedzielę po Birofilii udało mi się spróbować w browarze, świeżutką, czwartą i piątą warkę bodajże.
                  I byłam pod wrażeniem. Tak dobrej pszenicy dawno nie piłam. Aromat, smak - wysoki poziom.
                  Bardzo mi smakowało.
                  Warto na nie poczekać
                  No, ale przecież mówimy tu o Like on Neck /taka jest prawidłowa pisownia - małe "o" w nazwie/.

                  Comment

                  • Els
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 113

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                    No, ale przecież mówimy tu o Like on Neck /taka jest prawidłowa pisownia - małe "o" w nazwie/.
                    To nie zrozumiałam - byłam pewna, że piszesz ,iż w Hey Now niezupełnie wszystko gra.
                    I pozwoliłam sobie na małą dygresję w temacie o Like On Neck.

                    Proszę o wybaczenie
                    https://www.facebook.com/kufleikapsle

                    Comment

                    • purc
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 650

                      #25
                      Miałem na myśli wyłącznie sprawy językowe i starałem się zacytować żąleną /jak to między anglistami/, ale ramka do cytatu mi nie wyszła /tak to jest, jak się jest matołkiem komputerowym/. I rzeczywiście nie jest jasne, o którym piwie piszę. Przepraszam za brak precyzji. Hey Now jeszcze nie piłem, ale to się chyba da nadrobić...

                      Comment

                      • crosis
                        Member
                        • 02-2012
                        • 30

                        #26
                        Dzisiaj w ZUP we Wrocławiu. Absolutnie nie do picia. Kalafior w zapachu, infekcja w smaku. Zdjęte z listy.
                        Last edited by crosis; 19-06-2013, 22:12.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                          No, niezupełnie. Akcent pada na "Now", więc jest ten sam problem co z Like on Neck.
                          (zanim nas wytną)

                          Hm, to zależy jak powiesz. Ta fraza tak naprawdę nie znaczy nic konkretnego, oba słowa są w zasadzie równorzędne, można by je zaakcentować jakkolwiek. Zresztą niezależnie od tego, na moje ucho jest tu akcent główny i poboczny, więc przesunięcie z polskiego na angielski nie wyłazi na wierzch aż tak bardzo.

                          PS Może zaraziłeś się nieumieniem cytowania od Zytka na ostatnim waszym spotkaniu - on też nie ogarnia.

                          Comment

                          • purc
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 650

                            #28
                            Problem polega na tym, że NOW musi być zaakcentowane /spróbuj to powiedzieć bez akcentu ,wszystko jedno głównego czy pobocznego - przykład w piosence http://www.tekstowo.pl/piosenka,hila...,hey_now.html/ , a w hejnał NAŁ nie może być zaakcentowane /nie mogę spać, bo ćwiczę ramki/.

                            Comment

                            • szczawik
                              Senior
                              • 09-2011
                              • 103

                              #29
                              Wracając do piwa - może nie oceniam go tak źle jak część moim przedmówców, ale szału nie ma, troche mdławy, lekki kefir czy masło, choć goryczka całkiem przyjemna, a z czasem niezły karmel w smaku. może bitter to nie moja bajka. Ktoś wie jaki ekstrakt ma to piwo? Generalnie da się wypić, ale z pewnością nie powtórzyć, zwłaszcza, że taki styl w tej cenie, to moim zdaniem przeginka, przynajmniej dla mnie.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #30
                                Ekstarkt wynosi 10,5. Masz w tytule
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎