Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomN
    Senior
    • 03-2013
    • 106

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztyn z piękną, rubinową opalizacją. [5]
    Piana: Drobna, kremowa, początkowo bujna, następnie redukująca się do średniej warstwy, utrzymującej się o końca degustacji. Wspaniale znaczy szkło. [5]
    Zapach: Na pierwszym planie aromat żywicy, potem brzoskwinia z ananasem, delikatny aromat cytrusowy, nuty miodowe, a do tego wyraźny chleb z przypieczoną skórka, majaczy też gdzieś ostry, fenolowy zapach. Im bardziej piwo się ociepla, tym bardziej żywica daje o sobie znać, ale tak samo z aromatem słodowym, przez co woń nie jest jednowymiarowa. [5]
    Smak: Ziołowa goryczka na pierwszym planie, zaraz po niej słodowa kontra, karmel, nieco owocowej kwaśności, aloes, chlebowy posmak. Czuć pełnię piwa. Niestety goryczka robi się też nieco ściągająca. [4.5]
    Wysycenie: Bardzo dobre. Piwo jest lekko musujące do samego końca. [5]
    Opakowanie: Estetyczne, miła kolorystyka, piękny kapsel. [4.5]
    Uwagi: Warka do 07.06.2014

    Moja ocena: [4.775]

    Comment

    • mannix
      Member
      • 11-2008
      • 45

      Miałem dziś okazję spróbować AIPĘ z Kormorana - warka z datą ważności 07.06.2014r.
      Po wypiciu zawartości butelki nasuwa mi się jedynie jedno słowo - REWELACJA. Zapach, smak, posmak, kolor, piana - wszystko godne stwierdzenia, że jest to jedno z najlepszych aipa na rynku, o ile nie najlepsze. Polecam każdemu, kto lubi aipy i do tej pory nie miał okazji spróbować.

      Comment

      • gebruiker
        Senior
        • 01-2014
        • 187

        Rzeczywiście AIPA z Kormarana jest naprawdę świetna (warka 7.06.14 i wcześniejsza, do 19.04.14) - nieco lepsza od Rowing Jacka, ustępuje moim zdaniem tylko GP. Te trzy piwa to zresztą moja ulubiona trójka polskich AIPA. Czekam z niecierpliwością na jakieś piwo które byłoby w stanie któreś z nich obalić, ale na razie poważnych konkurentów nie widzę.

        Comment

        • mannix
          Member
          • 11-2008
          • 45

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker Wyświetlenie odpowiedzi
          Rzeczywiście AIPA z Kormarana jest naprawdę świetna (warka 7.06.14 i wcześniejsza, do 19.04.14) - nieco lepsza od Rowing Jacka, ustępuje moim zdaniem tylko GP. Te trzy piwa to zresztą moja ulubiona trójka polskich AIPA. Czekam z niecierpliwością na jakieś piwo które byłoby w stanie któreś z nich obalić, ale na razie poważnych konkurentów nie widzę.
          u mnie RJ (AleBrowar) jest porównywalny z AIPa z Kormorana, moim zdaniem RJ ma ciut więcej goryczki przy finiszu. Za to GP bardzo mnie rozczarowało, za nieklarowność i drożdże w butelce - może to wypadek przy pracy przy tej warce, ktorą piłem. Co z tego, że ktoś napisal, ze to wydanie GP było niefiltrowane, skoro zarówno AleBrowar, jak i Kormoran moga zrobić piwo na miarę, czyste w strukturze i smaczne. Czekam teraz na nową warkę GP z Ciechana i trzymam kciuki.

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głęboko złota, opalizujące. [5]
            Piana: Skąpa, dość szybko redukująca się do wysp. [3.5]
            Zapach: Owoce tropikalne, intensywny i przyjemny. [4.5]
            Smak: Słodowy z wyraźną, dominującą nutą owoców tropikalnych (słodkich) z grejprfutową, solidną goryczką. Bardzo duża pijalność! [5]
            Wysycenie: Średnie, jak dla mnie idealne dla tego stylu. [5]
            Opakowanie: Bardzo ładna butelka, ładna etykieta, praktycznie pełny skład, informacje nt. zawartości alkoholu i ekstraktu - podane. [4.5]
            Uwagi: Warka 005/2014 z datą do 19.04.2014 r. Bardzo dobre piwo!

            Moja ocena: [4.65]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Zaraz panowie! Albo dzisiejszy mróz i śnieg za bardzo mi na głowę padł, albo jestem pijany (nie sądzę jeszcze).
              Co to jest (?) ta warka z datą do 7.06.14 ? Jest to szósta warka, czy może siódma?
              Piąta warka była z datą do 19.04.2014.
              Mam warkę nr. 6 z datą do 24.05. Napiszcie mi szybko, skąd macie tę warkę czerwcową i czy jest siódmą, bo już się denerwuję

              Najważniejsza cecha warki z 24.05 jest od razu widoczna. Pojawiły się znów, tak jak w pierwszej warce farfocle. Nawet jest ich jeszcze więcej!
              W zapachu czuję niepokój ...cytrusy (Citra) są zbyt mocno wyczuwalne, niestety dominują nad iglakami ( Chinook)
              W smaku jest na szczęście lepiej. Solidna goryczka z wyraźną podbudową słodową, może trochę jest to za wodniste, ale dalej goryczka jest jak z chmieli wcześniej. Czyli żywiczna (aromat jednak dalej niepokoi).
              Bardzo proszę kolegów TomN , mannix i gebruiker o podanie mi, którą piliście warkę. Czyżby siódmą, a ja jestem zacofany ?

              Comment

              • gebruiker
                Senior
                • 01-2014
                • 187

                Ta warka do 7.06 jest siódma, najnowsza.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ta warka do 7.06 jest siódma, najnowsza.
                  Dzięki za informację. A to ochrzanię jutro sklepikarzy w moim mieście
                  Inni piją warkę siódmą, a ja dopiero szóstą

                  Comment

                  • mannix
                    Member
                    • 11-2008
                    • 45

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zaraz panowie! Albo dzisiejszy mróz i śnieg za bardzo mi na głowę padł, albo jestem pijany (nie sądzę jeszcze).
                    Co to jest (?) ta warka z datą do 7.06.14 ? Jest to szósta warka, czy może siódma?
                    Piąta warka była z datą do 19.04.2014.
                    Mam warkę nr. 6 z datą do 24.05. Napiszcie mi szybko, skąd macie tę warkę czerwcową i czy jest siódmą, bo już się denerwuję

                    Najważniejsza cecha warki z 24.05 jest od razu widoczna. Pojawiły się znów, tak jak w pierwszej warce farfocle. Nawet jest ich jeszcze więcej!
                    W zapachu czuję niepokój ...cytrusy (Citra) są zbyt mocno wyczuwalne, niestety dominują nad iglakami ( Chinook)
                    W smaku jest na szczęście lepiej. Solidna goryczka z wyraźną podbudową słodową, może trochę jest to za wodniste, ale dalej goryczka jest jak z chmieli wcześniej. Czyli żywiczna (aromat jednak dalej niepokoi).
                    Bardzo proszę kolegów TomN , mannix i gebruiker o podanie mi, którą piliście warkę. Czyżby siódmą, a ja jestem zacofany ?
                    piłem aipę z Kormorana z datą wazności 07.06.2014r. piekna klarowna, zero farfocli. taka jaka powinna byc. a przy tym dobrze zbalansowana.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mannix Wyświetlenie odpowiedzi
                      piłem aipę z Kormorana z datą wazności 07.06.2014r. piekna klarowna, zero farfocli. taka jaka powinna byc. a przy tym dobrze zbalansowana.
                      Farfocle ja lubię, oczywiście pod warunkiem, że są to resztki chmielu, a nie wytrąciło się białko.
                      Tę sytuację znamy z piwa Thor dostępnego z Kauflandu.
                      Dzięki za odpowiedź, teraz już nie tylko ochrzanię, ale i opier...ę, za to że nie ma u mnie siódmej warki.
                      Śniegu nawaliło?! To żaden problem, aby z Olsztyna przywieźć do Ełku AIPĘ.
                      To jednak, myślę, że jest to wina sklepów u mnie.
                      Jutro opierdol ma dużo ludzi w moim mieście.
                      Last edited by DariuszSawicki; 17-03-2014, 20:24.

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ta warka do 7.06 jest siódma, najnowsza.
                        Dzisiaj sprawdziłem na butelce i to jest jednak warka nr 6, coś mi się pomieszało, pewnie przez dzień terminu przydatności. Wychodzi na to że siódmej jeszcze nie ma.

                        Comment

                        • DonCarlo
                          Member
                          • 02-2014
                          • 55

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnobursztynowe z odcieniem rubinowym [4.5]
                          Piana: niezbyt obfita, ale oblepiająca szkło, może to być kwestia nalewania [3.5]
                          Zapach: średnio intensywny aromat tropikalnych słodkich owoców, aromatu żywicznego nie stwierdziłem [4]
                          Smak: średnia goryczka, przyjemna i szlachetna, wyczuwalna słodowość, delikatnie rozgrzewające [4]
                          Wysycenie: wysokie, trochę zbyt wysokie [3.5]
                          Opakowanie: ładna etykieta, firmowy kapsel, na kontrze historia z dziennika podróżnika i komplet informacji o składzie, jak dla mnie wzorowo [5]
                          Uwagi: wobec bardzo wysokich oczekiwań względem tego piwa, lekkie rozczarowanie (warka do 19.04.14)

                          Moja ocena: [4]

                          Comment

                          • meszek0009
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 247

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Generalnie jasno bursztynowy, wpadający nawet w ciemny pomarańcz, ale te zawieszone drobinki, mimo, że (jak mniemam) pochodzą jednak od chmielenia na zimno a piwo jest niefiltrowane to psują cały efekt i wyglądają nieapetycznie. [4]
                            Piana: Pięknie się wytworzyła, bardzo zbita i trwała, oblepia szkło idealnie, kolor taki jasny beżowy. Idealna. [5]
                            Zapach: Z samej butelki nad wszystkim dominują iglaki i żywica. Po przelaniu wciąż bardzo mocna żywiczność, ale dochodą bardzo złożone aromaty ziół no i uwidacznia się niesamowicie przyjemna brzoskwinia i delikatne cytrusy w tle oraz aromaty słodowe dodające przyjemnej słodyczy. [5]
                            Smak: Świetna goryczka, chmielowa, na finiszu jakby bardziej grejpfrutowa, nienachalna, ze słodową kontrą, mogłaby być tylko trochę dłuższa. Żywiczne smaki znowu dominują nad owocowymi, ale to przyjemna odmiana przy innych AIPA, a i tak brzoskwini i cytrusów nie trzeba się długo doszukiwać, uwydatniają się przy ogrzaniu. Treściwe, ale pijalne. [4.5]
                            Wysycenie: Trochę poniżej średniego - takie właśnie uwielbiam we wszelakich IPA. [5]
                            Opakowanie: Dedykowana butelka kormorana, dużo informacji, styl mi odpowiada, taki trochę retro. [5]
                            Uwagi: Warka do 07.06.14. Pyszne piwo. Ktoś pisał, że w piwach z tej warki nie ma "farfocli", ale u mnie było ich aż gęsto. Odnośnie dyskusji - generalnie tak samo uwielbiam AIPA, w których dominują aromaty z Chinooka jak i te bardziej Citra - wszystko zależy od nastroju, pogody, okoliczności. Ot i całe moje zdanie o tem może zbyt kompromisowe, ale szczere.

                            Moja ocena: [4.75]

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Bardzo fachowa ocena piwa.
                              Na dodatek, jest potwierdzenie, że są farfocle w tej warce.
                              Kto uważa inaczej, niech kupi sobie okulary

                              Comment

                              • meszek0009
                                Senior
                                • 04-2014
                                • 247

                                Dzięki za dobre słowo, dopiero zaczynam przygodę z piwami innymi niż koncerniaki, które kiedyś ze smakiem pochłaniałem... Teraz widzę jaki byłem ślepy !!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎