Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • barsliw
    Senior
    • 08-2013
    • 289

    Niewątpliwie Kormoran z tym piwem jest na podium polskich AIPA. Świetne piwo i to uwarzone w jakby nie patrzeć dużym browarze. Koledzy z Witnicy mogą się uczyć. Niestety ich produkt jest klasę niżej.

    Comment

    • marcogal
      Member
      • 09-2012
      • 50

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meszek0009 Wyświetlenie odpowiedzi
      ...Ktoś pisał, że w piwach z tej warki nie ma "farfocli", ale u mnie było ich aż gęsto...
      Czy ktoś "rozszyfrował" pochodzenie tych farfocli ?
      Czy to z niefiltracji, chmielenia na zimno czy coś się w tym piwie wytrąciło (białka) ?
      W mojej butelce zawartość przypominała zupę "zacierkową".
      Ale o dziwo nie wpłynęło to na wrażenia zapachowo-smakowe.
      Cały czas to bdb piwo.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Dopiero dziś pierwszy raz piję warkę nr 7 z datą do 28.06, a warki do 07.06 nigdy nie widziałem na oczy
        Piwo właściwie jest podobne do pierwszej i szóstej warki. Spora, głównie żywiczna goryczka i duże zmętnienie z pływającymi farfoclami, które pływają po całej butelce.
        Mimo, że Ciechan Grand Prix to ten sam styl,też AIPA, jednak są to dwa różne piwa.
        To w sumie dobrze, bo każdy ma dwa łatwo dostępne piwa, do wyboru według własnego gustu.

        Comment

        • Maciass
          Senior
          • 03-2009
          • 172

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo fachowa ocena piwa.
          Na dodatek, jest potwierdzenie, że są farfocle w tej warce.
          Kto uważa inaczej, niech kupi sobie okulary
          zapewne w przypadku GP już by nie była taka fachowa

          Comment

          • bulka_
            Member
            • 08-2011
            • 37

            nie wiem czy trafiłem trefna butelkę, ale dla mnie warka W7 jest tragiczna, przynajmniej mój egzemplarz. alkoholowa goryczka, ZEROWY - nie nikły - zerowy aromat chmieli, czuje się jakbym pił Krzepkie. tylko ja miałem takiego pecha?

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              W7 (28.06.14) jest ok. Może miałeś rozszczelniony kapsel i "ameryka" Ci uleciała.
              W moim egzemplarzu była żywiczność, goryczka, cytrusy, wszystko odpowiednio zharmonizowane.
              Kupione za 7 zł. w Pivonii na Wolskiej.

              Comment

              • mannix
                Member
                • 11-2008
                • 45

                aipa z Kormorana dalej trzyma poziom. Lubię tą warkę.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  Dla mnie nr 1 wśród polskich AIPA. Świetnie zbalansowane posmaki i chyba jedna z najlepszych pian wśród polskich piw.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                    W7 (28.06.14) jest ok. Może miałeś rozszczelniony kapsel i "ameryka" Ci uleciała.
                    W moim egzemplarzu była żywiczność, goryczka, cytrusy, wszystko odpowiednio zharmonizowane.
                    Kupione za 7 zł. w Pivonii na Wolskiej.
                    W8 do 04.07.2014 cały czas trzyma poziom. Mocna grejprutowo-żywiczna goryczka dominująca nad całą resztą, aromat świeżego igliwia. To jest to co tygryski lubią najbardziej...
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla mnie nr 1 wśród polskich AIPA. Świetnie zbalansowane posmaki i chyba jedna z najlepszych pian wśród polskich piw.
                      mam to samo. Goryczka bez perłum, jest ok

                      Comment

                      • Apocalipse
                        Member
                        • 04-2014
                        • 40

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulka_ Wyświetlenie odpowiedzi
                        nie wiem czy trafiłem trefna butelkę, ale dla mnie warka W7 jest tragiczna, przynajmniej mój egzemplarz. alkoholowa goryczka, ZEROWY - nie nikły - zerowy aromat chmieli, czuje się jakbym pił Krzepkie. tylko ja miałem takiego pecha?
                        Właśnie miałem wylać moje żale na W7, ale widzę, że ktoś mnie uprzedził. Aromat mniej intensywny (poprzednio piłem W3 albo W4) i goryczka mniej wyraźna. Ktoś poskąpił chmielu

                        Comment

                        • SirBartBart
                          Member
                          • 05-2014
                          • 33

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztyn, lekko zmętnione. [5]
                          Piana: Pokaźna, drobno- i średniopęcherzykowa. Dość szybko opada i pozostaje w formie pianki. Nieźle zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Wprost obłędny. Bucha cytrusami, amerykańskimi chmielami i żywicą. [5]
                          Smak: Konkretna i spora goryczka grejpfrutowa, skontrowana przyjemną słodowością. Pycha, idealnie zbalansowane! W miarę picia troszkę mocniej akcentowane nuty żywiczne, lasu iglastego. [5]
                          Wysycenie: Średnie, dobrze się je pije. [4.5]
                          Opakowanie: Bardzo podoba mi się stylistka Kormoranów. I chodź wzorcowy jest PLON, to i Podróże bardzo mi się podobają. Odejmuje lekko za brak informacji i IBU i ilości alkoholu(jest tylko ekstrakt). [4.5]
                          Uwagi: Zdecydowanie jedno z najlepszych polskich piw w tym stylu. Pite w temp. ok. 12-13 stopni.

                          Moja ocena: [4.85]

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SirBartBart Wyświetlenie odpowiedzi
                            Odejmuje lekko za brak informacji i IBU i ilości alkoholu(jest tylko ekstrakt)
                            Chyba nie możliwe jest żeby nie była podana informacja o alkoholu.
                            LP

                            Comment

                            • SirBartBart
                              Member
                              • 05-2014
                              • 33

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba nie możliwe jest żeby nie była podana informacja o alkoholu.
                              Słusznie, ślepota mnie dopadła

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Piłem jakieś trzy tygodnie temu W 10 i się nie odzywałem, bo i po co? Świetne piwo, wiadomo.
                                Dziś jednak dorwałem trochę wcześniejszą warkę (W9) z datą do 28.07 i muszę zabrać głos.
                                Stwierdzam z całą stanowczością, że jest to najbardziej goryczkowa warka ze wszystkich poprzednich. Goryczka jest potężna, zalegająca w każdym kąciku ust, jest zniewalająca, masochistyczna, taka która mówi do mnie perwersyjnie: jeszcze więcej.
                                Wiedziałem dobrze, na jakie piwo głosować i gdzie jest potencjał
                                Niejedno amerykańskie IIPA ma słabszą goryczkę niż AIPA z mego województwa.

                                W9 to najlepsza warka, niech Kormoran dalej idzie tą drogą..

                                Dla formalności: wysycenie niskie, kolor miedziany, mętny i niestety w aromacie tylko lekki chmiel.
                                Za to w smaku, kto kocha goryczkę, ten się nie zawiedzie.
                                Pamiętajcie: W9 z datą do 28.07.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎