Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Czarna Wołga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [5]
    Piana: Średnio obfita, beżowa. Głównie drobnopęcherzykowa. Mało trwała. Pozostawia śladowy lacing. [3.5]
    Zapach: Z przodu czekolada, z tyłu odrobina kawy. Minimalny rozpuszczalnik. Aromat jest OK, ale niczego nie urywa. [3.5]
    Smak: Niska goryczka. Czekolada. Piwo jest średnio pełne i półwytrawne (jest tu minimalna ilość słodyczy). Jest OK, ale mało się tu dzieje. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. idealne. [5]
    Opakowanie: Ładna etykieta. Minus za brak pełnego składu. [4]
    Uwagi: Przyzwoity stout, ale piłem wiele dużo lepszych od niego. Goryczka za niska, aromat za słaby, w piwie za mało się dzieje. Można wypić i nic ponadto. Po Artezanie spodziewałbym się lepszej roboty.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • DonZ
      Senior
      • 03-2013
      • 303

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, klarowne. Pod mocne światło przejrzyste. [4]
      Piana: Jak na coli, była i nie ma, absolutne zero. [1]
      Zapach: Wyraźny, ciemne słody, palone, czekoladowe, jest i owsianka [4]
      Smak: Wytrawne, zdecydowanie palone, gorycz i kwasek od ciemnych słodów. Nuty palone, następnie przyjemna gorzka czekolada i gładkość na końcu lekki orzech. Zielona goryczka lekka do średniej. Mega pijalne. Piwo z lekkim ciałem, bo czuć że wypełnia żołądek. [5]
      Wysycenie: Nie za wysokie, choć wyczuwalne i trochę wraz z treściwością piwa wypełnia żołądek lekko go musując. [4]
      Opakowanie: Przyjemna etykieta, podstawowe informacje zawarte, choć wolałbym szczegóły odnośnie użytego chmielu. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #18
        Piwo jest naprawdę gęste i treściwe, nieprzezroczyste, ale smak dość ubogi. Za mało się w nim dzieje.

        Comment

        • Szymon_Grodny
          Member
          • 08-2013
          • 56

          #19
          Aromat czekoladowy, palony, nieco słonecznikowy (?). Barwa czarna, nieprzejrzysta. Piana zbita, drobnopęcherzykowa, beżowa, trwała - ogólnie bardzo ładna. Piwo niesamowicie gładkie, z wyraźną palatalnością, delikatną kwaskowością. Goryczka niska. Bardzo pijalne, dobre piwo.

          Comment

          • ardek
            Member
            • 07-2015
            • 49

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny jak wołga [5]
            Piana: Beżowa, gęsta, oblepia szkło, drobna. [4.5]
            Zapach: czekolada, kawa, capuccino [5]
            Smak: kremowo gładkie, czekolada, delikatna kwaśność, delikatna słodycz. Goryczka niska. [5]
            Wysycenie: Niskie. [5]
            Opakowanie: Bardzo fajne. Przydałoby się tylko trochę więcej informacji. [4.5]
            Uwagi: Warka do 21.11.15

            Moja ocena: [4.925]

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szymon_Grodny Wyświetlenie odpowiedzi
              Aromat czekoladowy, palony, nieco słonecznikowy (?):
              Ja bym znalazł nutę migdałów (!) Warka do 21.11 bardzo smaczna i gładka. Jedynie piana skromna ale przecież to stout

              Comment

              • nms007
                Junior
                • 06-2013
                • 21

                #22
                Aromat: mocna ciemna czekolada, kawa oraz lekka paloność

                Smak: również dominuje czekolada z kawą. Przyjemnie kwaskowe (typowa kwaskowość dla piw ciemnych). Pełne, gładkie

                Goryczka: umiarkowana, przyjemna

                Bardzo dobre i pijalne piwo. Jest co prawda po terminie, ale w żaden sposób nie wpływa to na jakość piwa. Naprawdę bardzo dobry stout owsiany!
                Attached Files

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno-brązowy, zmętniony [4]
                  Piana: beżowa niezbyt obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. [4]
                  Zapach: kawowo-czekoladowy, w wersji mlecznej. W górze majaczy chmiel. [4]
                  Smak: dominują ciemne i palone słody z kwaskiem na finiszu. Piwo jest gładkie i pełne pewnie za sprawa płatków owsianych. Ale wchodzi też leciutko co prawda – likierowa nuta alkoholowa. Goryczka niska do średniej, głównie za sprawą palności oraz od chmielu w nucie ziołowej. [4]
                  Wysycenie: średnie - optymalne [4.5]
                  Opakowanie: jak na Artezan nawet dobre [4]
                  Uwagi: Całkiem przyjemny owsiany stout.

                  Moja ocena: [4.025]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TEN BROWAR!
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 28-03-2017, 09:45.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎