Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    #16
    Wersja niefiltrowana

    Pojawila sie pod koniec maja

    dostepna tylko w lokalach partnerskich browaru (malo ich!!!)

    Pije Red prawie codziennie wiec trudno mi oceniac, wersja nie przezroczysta :-) jest jeszcze lepsza do wywazonego balansu slodyczy i goryczki dochodzi delikatne posmak i zapach drozdzowy.

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #17
      Otrzymane w prezencie od kumpeli, co pływa "na żaglach". Kolor jasnozłoty, trochę mnie nie zachwycił. Drobna, bialutka piana, zostawia ślady na szkle i po dłuższej chwili pozostaje jako kożuszek. Nasycenie troszkę za słabe, przeciętne. W przyjemnym smaku wyczuwalne i goryczka i słodkie tony. Zapach poprawny, intensywny chmielowo-słodowy. Wersja w butelce bączku, wzór etykiety ładny, nieznacznie zmieniony od ostaniego mojego kontaktu z tym piwem. Kapsel oczywiście firmowy.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #18
        Dostałem w bączku, ogólnie niezłe mocne piwo, ale na drugim miejscu z trzech porównywanych przeze mnie tej kategori (Diabelsko Mocne, Amber Mocny, Boner Mocne - wszystkie w bączkach). Na lato troszkę za mocne i za słodkie, ale na wieczór się nadawało, pite powoli pozwala wyciągnąc z siebie mnóstwo różnych posmaków, które co łyk były inne. Najbardziej smakował mi ostatni łyk, po nim zostało takie miłe uczucie rozgrzania
        Pianka i gaz przyzwoity, ale zawsze można coś poprawić. Barwa dość mocna, intensywna, ciemno złota.
        Ogólnie piwo mocne, jeśli ktoś lubi ten typ piwa to Amber nie powinien go zawieść!
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • LOCAJ85
          Junior
          • 08-2003
          • 1

          #19
          ha amber redzik z beczki na splywie bardzo mi zasmakowalo i ash pobilem swoisty rekord i niestety zostane pewnie posadzony mlodocianym alkocholikiem ale bylo to kilka lat temu i mialem wtedy nie wiecej jak 14 lat i wypiłem tego bursztynu 13 poollitrowych kufelkoow zjadlem na to 7 kielbasek z ogniska i kilkanascie korniszonoof
          wspominam to bardz milo bo wszystko sie ladnie przyswoilo i nie bylo zadnych zwrotoow ani wiekszych zachwian dlatrgo bardzo milo wspominam to piwko
          ocenka to 4,3
          <haVe no fEar>

          Comment

          • dziku
            Senior
            • 12-2002
            • 1992

            #20
            Degustowane podczas wakacji we Władysławowie. Pite z bączków 0,33 i butelek 0,5. Trafiłem na nie przypadkiem. Szukałem piwa w bączkach, żeby wymienić butelki, które zostały mi po "Noteckim"...
            Powiem szczerze - "Noteckie" to to nie jest... ale i tak całkiem przyjemne piwko.
            Kolor (3) - przeciętny. Jak na mocne piwo to jednak za jasny.
            Nasycenie (3) - też wolałbym mocniejsze.
            Smak (4) - mocna "czwórka". Smak słodu oraz intensywne nuty goryczki chmielowej (ale delikatnej). Brak posmaku alkoholu. Bardzo ładnie wchodził. Szczególnie jak zaczęło lać...
            Piana (4) - tez niezła. Dość drobna i równa. Niewielka warstwa + pierścienie obecne do końca konsumpcji.
            Zapach (4) - słodowo - chmielowy. Ładny, ale jednak mało intensywny.
            Opakowanie (3) - taka sobie ta etykieta...

            W sumie - całkiem niezłe piwo. A i rozważania "skąd wzięła się jego nazwa" dostarczają rozrywki intelektualnej w letnie wieczory...

            Moja ocena: [3.675]
            Dziku


            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #21
              Piwo po nalaniu zachwyciło mnie miłym dla oka kolorem. Zwróciła moją uwagę bardzo duża ilość bąbelków - piana aż sama próbowała wyjść z kufla, mimo że lałem ostrożnie. Piana mimo iż na początku obfita niestety po niedługim czasie znikła ... Zapach nie zachwycił mnie - był jakiś taki metaliczno-słodki. W smaku też żadna rewelacja - dominuje słodka nuta, w któej można wyczuć posmak spirytusu. Efektowna graficznie etykieta - i to wszystko ... raczej nie wypiłbym go ponownie.

              Moja ocena: [2.8]

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #22
                Aha, dodam że moje pochodziło z butelki 0,5 - oceny innych czytam zawsze po napisaniu swojej i widzę, że podobnie jak w wielu innych piwach mocnych, piwa pochodzące z butelek 0,33 i 0,5 różnią się smakiem.

                Comment

                • tomekm
                  Gość
                  • 09-2003
                  • 1

                  #23
                  Amberek

                  jak dla mnie bomba, popijam go juz od 2-3 lat i dopiero teraz znalazłem ewentualngo "zastępcę" - Dębowe Mocne, którym ratuję się jak nie ma w sklepie Amberka, wcześniej popijałem bydgoskiego "Kujawiaka" - pamiętam jeszcze jak był za 1zł!!

                  Comment

                  • GuruJosh
                    Member
                    • 04-2003
                    • 44

                    #24
                    Jak sie domyslacie piwo degustowane na Zlocie w Wieżycy, co prawda dostepne w Browarze Amber niefiltrowane jest o co najmniej klasę wyższe smakowo, szkoda że nie będę pił go na co dzień (oczywiście mowa o niefiltrowanej "odmianie")
                    Guru Josh z SBP

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #25
                      Kolor jasny - taki jak w lekkim pilsie, brak piany, a smak obrzydliwy.
                      Otwierałem je z myślą, że pewnie aby je wypić to będę misiał zrobić grzańca z dużą ilością goździków i cynamonu oraz odrobiną miodu. I tak zrobiłem po drugim łyku, bo inaczej trzeciego bym nie przełknął... :-/
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #26
                        adam16 napisał(a)
                        Tylko nadal nie wiemy skąd jego nazwa. Pjenknik sugeruje, że Red od barwy etykiety. Tylko gdzie tu sens.
                        Ale piwko nie takie złe. Może być 4.
                        Nadaj całkiem przyzwoite. Może lekki metaliczny w tle przeszkada nieco, ale ogólnie trzyma ten sam, dobry poziom. Tylko skąd ta nazwa -nadal nie wiem.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #27
                          Mnie również - gdy zobaczyłem je na tyskim JET - zapachniał RED warzony onegdaj w Elblągu. Niestety - rozczarowanie. Lekki drożdzowy posmak i delikatna goryczka nijak nie zaspokoiło moich teskno. Piana znikła bardzo szybko, gazu było niewiele. Czwórka z minusem.
                          Last edited by Czapayew; 22-11-2003, 12:46.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • maciejh
                            Junior
                            • 11-2003
                            • 17

                            #28
                            breslauer napisał(a)
                            [... piwa pochodzące z butelek 0,33 i 0,5 różnią się smakiem. [/B]
                            Zgadzam się, bo co jest lepsze od jednego piwa? - dwa piwa. Mnie ten Amber Red smakował, piłem go w Jastarni i nawet żal mi, że nie jest tak popularny jak inne produkty często niższej jakości.

                            Comment

                            • sodom
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 351

                              #29
                              Bardzo smaczne piwo. A nazwa Red nieco myląca, pochodzi zapewne od czerwonej etykiety.

                              Comment

                              • szarpik
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 676

                                #30
                                Zakupione dość przpadkowo , szukałem jakiegokolwiek piwka na zaspokojenie pragnienia podczas tegorocznej Wośp. Zdziwiłem sie widzac w pierwszym lepszym sklepiku Ambera i niezastanawiajac sie zbyt długo nabyłem. Niestety musiałem je wypić dość szybko , ale to co rzuciło mi sie od razu to słodkawy posmak , na szczęście "zakłócała" go goryczka. Ogólnie piwko do wypicia , ale żadnych rewelacji , powiem szczerze że po tak dobrych opiniach na temat browaru Amber jakich sie tutaj naczytałem spodziewałem sie czegoś więcej. Usprawiedliwieniem wydaje sie jednak to ze udało mi sie nabyć tylko wersje puszkową butelkowa na pewno byłaby lepsza.
                                cena 2,90 za puszke 0,5
                                WWW.EKSTRAKLASA.NET

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎