Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z&Z Wojkówka, AIPA Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Brązowa. Początkowo obfita, szybko redukuje się do cienkiej warstewki. [3.5]
    Zapach: Aromaty chmielowe, bardziej kwiatowo - trawiaste niż cytrusowe, kontrowane przez paloność i odrobinę karmelu. Niezbyt intensywny. [4]
    Smak: Piwo stosunkowo wytrawne. Dominuje palony słód z wyraźną cytrusowością w finiszu, którą ładnie czuć retronosowo. W posmaku także karmel. Nieco mocniejsza, chmielowa goryczka byłaby wskazana. [4.5]
    Wysycenie: Zbyt wysokie. Potęguję wrażenie wytrawności - zupełnie niepotrzebnie. [3.5]
    Opakowanie: Ładne to ono nie jest, ale przynajmniej są wszystkie niezbędne informacje, wraz z użytymi odmianami chmielu. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.15]

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #17
      Foto :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: wysoka, dość trwała, zostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
        Zapach: niezbyt intensywny, chmiel ,palony słód. [4]
        Smak: palony słód, cytrusy, lekki karmel. Goryczka niewielka, przyjemna. Piwo dobrze zbalansowane, smaczne. [4.5]
        Wysycenie: za duże. [4]
        Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • Vinz
          Junior
          • 11-2013
          • 9

          #19
          Na wstępie witam, bo to mój pierwszy post na tym forum

          Piwo zakupione i wypite w dniu dzisiejszym, datę przydatności wyznaczono mu na 22.12.2013. Jeśli dobrze interpretować informację z etykietki to uwarzone zostało 04.11.2013 (czyli piwo jest ze wszech miar świeże). Mimo braku pasteryzacji stało w sklepie na zwykłej półce, co mogło jakoś wpłynąć na smak.

          Kolor: czarny, nieprzejrzysty. Może się nie znam, ale posiłkując się wiki na browar.org wnioskuję, że w tym stylu piwo nie powinno mieć aż takiej barwy. Nie przeszkadza mi to szczególnie, ale sam kolor wskazuje bardziej na stout niż AIPA.

          Piana: lejąc piwo delikatnie piana była niemal zerowa. Przy odrobinę agresywniejszym nalewaniu utworzyła się centymetrowa warstwa, która dość szybko opadła. Na tyle, na ile znam się na angielskim sposobie podawania piwa to mieści się to w ich filozofii piany "pintowej". Miała lekko brązową barwę, drobnopęcherzykowa, choć w kilku miejscach widziałem pęcherzyki większe.

          Zapach: bardzo intensywny zapach, który zidentyfikowałem jako czarną porzeczkę, z lekko cytrusowym nalotem. Woń palonego słodu bardzo wyraźna, na drugim planie, ale nadal bardzo intensywna. Gdzieś w tle czuć zapach kawy, ale wyczułem go dopiero po dłuższej chwili.

          Smak: zdecydowanie dużo palonego słodu i smak kawy (a w szczególności tego co czuć na języku po kilku chwilach od jej wypicia). Piwo lekko kwaśne, ale to akurat nie psuje obrazu całości.

          Wysycenie: dość duże, ale mi akurat nie przeszkadzało.

          Opakowanie: etykietka ani ładna ani brzydka. Plus dla browaru za to, że umieścili rok powstania (2013).

          Uwagi: nie tego się spodziewałem i pomijając aromat czarnej porzeczki piwo bardziej podchodzi mi jednak pod stout niż pod american india pale ale.

          Ocenę dałbym -4.

          Comment

          • szalina
            Member
            • 01-2010
            • 42

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny, nieprzejrzysty, mętny [4.5]
            Piana: rewelacyja, gęsta jak śmietana długa, do końca [5]
            Zapach: na początku lekki cytrus i żywica a pózniej paloność, gorzka czekolada, kawa [4]
            Smak: palony, grzka czekolada, mocna kawa, lekka kwasowość i długa dość wysoka goryczka
            dość wytrawne, właściwie to jak am. dry stout [4]
            Wysycenie: małe, ok [4]
            Opakowanie: etykieta prosta, bez fajerwerków ale za to na kontrze wymienione wszystkiee surowce [5]
            Uwagi: Wojkówka to kolejny z browarów rzemieślniczych powstały w tym roku (2013). To pierwsze piwo jakie od nich piję. Jeżeli wszystkie mierzą tak wysoko, to mamy kolejny grzyb po deszczy, po który warto sie schylić Dla mnie ta Dark AIPA jest lepsza od ostatniej warki Black Hope. No i prz 13 blg ma zaledwie 4,5 alc. Brawo!

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: oceniane w przy braku światła dziennego - było czarne jak widok w grobie [5]
              Piana: ciemno-beżowa, gęsta, zwarta, opada powoli, osadza się na szkle sporymi firankami [4]
              Zapach: dość słaby ale przyjemny, czuć paloność w oddali leciutki owocowy zapach [3.5]
              Smak: dość pełne i treściwe, dominuje palony akcent z mocno zaznaczona goryczką, elementy te uzupełniają się bardzo dobrze, na drugim planie słodowo-porterowe nuty z odrobiną kawowego posmaku, całość jest mocno wytrawna i gorzkawa [4.5]
              Wysycenie: o parę bąbelków za dużo [4.5]
              Opakowanie: etykiety podobają mi się, brakuje mi tylko firmowego kapsla [4.5]
              Uwagi: Smaczne, dobrze wytrawne piwo, warte grzechu

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by becik; 20-11-2013, 20:40.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne, właściwie czarne, zmętnienie dość mocne, widoczne pod światło, rubinowe refleksy. [4]
                Piana: Beżowa, drobniutka piana, niezbyt obfita. Szybko redukuje się do wianuszka, ładnie krążkuje na szkle. [4]
                Zapach: Przyjemny chmielowy aromat, palono-czekoladowy, kawowy z wyraźnymi nutami chmielowymi i cytrusowymi choć te nuty cytrusowe trochę niższe niż same chmielowe. Pierwsze skojarzenie z Black Hope Ale browaru [4.5]
                Smak: Chmelowo - kawowy smak, goryczka śrenio-wysoka, przyjemna. Delikatna kwaskowatość od słodów palonych. Piwko średnio-pełne, bliżej do wytrawnego. [4]
                Wysycenie: Wysycenie przyjemne, nie za wysokie, w sam raz. [5]
                Opakowanie: Generalnie nie podobają mi się etykiety z Wojkówki więc i ta mi się nie podoba, mogliby się troszkę postarać. [3]
                Uwagi: Jak już opisałem w zapachu, po aromacie, pierwsze moje skojarzenia poszły w stronę AleBrowaru i Black Hope, zapach fajny choć połowę z tego co daje AB.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • Drago
                  Member
                  • 02-2012
                  • 37

                  #23
                  W warce z terminem 22.12.2013 r. trafił mi się bardziej stoutowa niż ipowa wersja AIPA Dark. Smak spełnia obietnice nosa, urzekając aksamitnym płynem z wyrazistą kawą, palonością oraz średnią goryczką- głównie ziołową, wspieraną przez cytrusy. Bardzo mi się podobało.
                  Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

                  Comment

                  • nezrok
                    Member
                    • 09-2013
                    • 33

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny, nieprzejrzysty [4.5]
                    Piana: szybko zeszła do obrączki, która się utrzymuje [3]
                    Zapach: cytrusy z żywicą, po chwili kawa/gorzka czekolada [4.5]
                    Smak: palony, nuta gorzkiej czekolady i przyjemna goryczka [4]
                    Wysycenie: w sam raz [4.5]
                    Opakowanie: pełny skład, prosta i przyjemna dla oka [5]
                    Uwagi: Pierwszy raz spotkałem to piwo dzisiaj w Świecie Piw w Tychach. Smaczne, zdecydowanie bardziej stoutowe posmaki niż aipa (13blg też niskie jak na styl podany na etykiecie). Miłe dla nosa i w moim odczuciu wysoce pijalne.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • zabarcz
                      PremiumUżytkownik
                      • 08-2013
                      • 6

                      #25
                      Niestety warka z datą przydatności 10, 03 2014 niezbyt udana. Piana dość ładna drobna ciemno beżowa, barwa w pokalu czarna, goryczka średnia do wysokiej dobrej jakości
                      (średnio długa)aromat niestety zbutwiałe jajo... pod jajem palone słody i chmiel. Jajo skutecznie zagłusza wszystko inne. Duże rozczarowanie.

                      Comment

                      • Ravf
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 264

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Drobno i średnio-pęcherzykowa. Średnio obfita, opada do grubszego krążka. Delikatnie zdobi szkło. [4]
                        Zapach: Głównie palony ale w tle można wyczuć aromaty żywiczno-cytrusowe. [4]
                        Smak: Ciemne słody ponownie na pierwszym planie ale jest też spora goryczka. Długi kawowy posmak na finiszu. Wytrawne. [4]
                        Wysycenie: Niskie. [4.5]
                        Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Kapsel czarny. Etykieta całkiem estetyczna, podany pełen skład. [4]
                        Uwagi: Warka do 10.03. Ogólnie mówiąc kolejna BIPA/CDA, której bliżej do stouta niż IPA ale może ten styl już tak ma...

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • cyoorka
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 338

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Nieprzenikniona czern. [4]
                          Piana: Trzeba wymuszać, ale później jest dysyc trwała. [3]
                          Zapach: Chmielowy i ciemnych slodów. [4]
                          Smak: Czekoladowy, lekko chmielowy, bardzo mocna palona goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: W porzadku. [4]
                          Opakowanie: Ni to ładne, ni to brzydkie. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #28
                            22.03.2014

                            Piana - niezbyt duża, ale sporo zostaje na szkle /całość szkła w kropkach/.
                            Gaz - średni.
                            Barwa - ciemne bordo pod światło.
                            Aromat - żywice, karmel.
                            Smak - od początku: wytrawność czyli nie słodkie, gorzka goryczka, igły iglastych.

                            Wypiłem bez problemu. W sumie nie jest źle ale wolę aipa z odrobiną słodyczy.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Smoliście czarny. [5]
                              Piana: Trudna do uzyskania przy nalewaniu, przez to nie utrzymuje się za długo. Beżowa, podstawa drobnopęcherzykowa, natomiast jej górna warstwa jest już mniej zbita. Przez jakiś czas pozostaje jeszcze w postaci obrączki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                              Zapach: Początkowo uderza zapach gumy, oraz nowofalowych chmieli. Dość szybko wszystko to ustępuje miejsca aromatowi czekolady i ciemnych słodów. [4]
                              Smak: Aksamitna stoutowi podbudowa z wyczuwalnym lekko chmielem. Goryczka intensywna, trochę zalegająca, nieściągająca. Nie zaszkodziłoby gdyby była niższa, gdyż przez swą moc nieco niszczy harmonię pomiędzy różnymi smakami. [4]
                              Wysycenie: Niskie, przez co piwo jest bardziej pijalne i gładkie w swej teksturze. [5]
                              Opakowanie: Brzydkie. Plus za informacje na kontrze. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.05]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • tristan_tzara
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 1038

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami [5]
                                Piana: Niezbyt obfita, ale ladna, bezowa. Po jakims czasie spada do cienkiej warstwy. [4]
                                Zapach: Amerykansko Bardzo ladny zapach chmieli i troche aromatow palonych. Moglby byc bardziej intensywny. [4.5]
                                Smak: Fajna goryczka, taka chmielowa i obudowana owocami z amerykanow. Slodowa kontra uderza z czekoladowymi nutami. [4]
                                Wysycenie: Srednie, odpowiednie. [4]
                                Opakowanie: kolorystyka z agielskiej szafy, sam uklad tez niezbyt ciekawy. Plus za pelne info. [3.5]
                                Uwagi: Szkoda ze nie ma ekstraktu w okolicach 16BLG, mysle ze wtedy byloby idealnie zbalansowane. Ale i tak to naprawde smaczne i sesyjne piwo.

                                Moja ocena: [4.2]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎